• Головна
  • Яких саме пільг позбавилися парламентарі?
15:12, 28 лютого 2014 р.

Яких саме пільг позбавилися парламентарі?

Вже відомо, що відповідно законопроекту № 1075 «Про внесення змін до закону України « Про статус народного депутата України» скасували низку норм, завдяки якими у нардепів були численні привілеї та переваги. Яких саме пільг позбавили парлпментарів читайте далі:

- Зарахування часу , коли народний депутат тимчасово не працював, у зв'язку з неможливістю надати йому попередню, або рівноцінну роботу, загального і безперервного стажу роботи;

- Зарахування до загального трудового стажу перерву в роботі дружини (чоловіка) народного депутата в разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини), що давало право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати, на пенсію на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Закон скасовує норму, яка гарантувала виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, які отримують працюючі народні депутати, а у разі неможливості працевлаштування після зазначеного строку за колишнім народним депутатом гарантувала збереження матеріальної допомоги у розмірі 50 % заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, які отримують працюючі народні депутати, до досягнення ним пенсійного віку за умови, що трудовий стаж його перевищує 25 років для чоловіків і 20 років для жінок.

Вилучено абзац, згідно з яким час роботи у Верховній Раді України поширюється на строки присвоєння військових та спеціальних звань.

Скасовано норми , згідно з якими у разі виходу на пенсію народному депутату виплачується грошова допомога в розмірі дванадцяти місячних посадових окладів працюючого народного депутата за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України; народному депутату, який вийшов на пенсію, надається право безоплатного проїзду на території України залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом у порядку, встановленому Кабінетом міністрів України .

Законопроектом виключаються статті, яким визначалося, що у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України народний депутат має право на отримання одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі його місячної заробітної плати на день припинення депутатських повноважень.

У частині скасування пільг також вилучені норми про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення народного депутата України в розмірі подвійної місячної заробітної плати; про відшкодування витрат, пов'язаних з переїздом на роботу у Верховну Раду України і попереднє місце роботи.

Норму безкоштовного проїзду народних депутатів України всіма видами транспорту замінено редакції: « У витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради України передбачаються кошти на проїзд народними депутатами України всіма видами транспорту. У кошторисі витрат на утримання Верховної Ради України затверджується ліміт коштів , який щомісяця видається кожному народному депутату України для проїзду територією України ».

Скасовано статтю 22, яка давала народному депутату України і особі, яка його супроводжує, право на першочергове поселення в готелі.

Зі статті 23 вилучено пункти, якими народному депутату надавалося право безкоштовного користування залами офіційних делегацій аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів і станцій, морських та річкових вокзалів і портів і право на безкоштовне паркування автомобіля, яким він користується, на всій території України.

Стаття 30, яка передбачала, обов'язкове державне страхування народного депутата України за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України, вилучена з закону.

Норму щодо забезпечення народних депутатів житлом замінено нормою, що визначає право на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або готельного номера в розмірі, встановленому кошторис Верховної Ради України.

Законопроектом визначено, що право на таку компенсацію мають народні депутати України, місце реєстрації, проживання яких знаходиться на відстані більше 30 км від територіальних меж Києва.

Список народних депутатів, які отримують компенсації на оренду житла і наймання готельного номера, підлягає щоквартальної публікації в газеті «Голос України » та щомісяця публікується на сайті Верховної Ради України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#депутат #України #пільги #закон #позбавили
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
На Полтавщині п’ять військовослужбовців отримали від держави 1,3 мільйона гривень на розвиток власної справи
Катерина Ямщикова пояснила, чому у Полтаві призупинили реорганізацію медичних закладів (ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Оголошення
live comments feed...