• Головна
  • Бурхлива сесія міської ради (фотозвіт)
17:35, 22 лютого 2014 р.

Бурхлива сесія міської ради (фотозвіт)

Сьогодні у Полтавській міськраді відбулася досить бурхлива позачергова сесія. Ще до її початку під стінами адмінбудівлі зібралися мітингувальники з плакатами. На саму сесію дозволили зайти деяким представникам громади. 

Подробиці з коментарами можна побачити на фото нижче.

 

Все почалося з заяви очільника полтавського "Удару" Петра Ворони про причетність міської влади до збору загонів "тітушок", за чим послідувала вимога про винесення недовіри до секретаря міськради Оксани Деркач. Вона в свою чергу заперечила сказане і з посади йти не збиралася. 

 DSCN8096DSCN8097

Депутат Артеменко зачитав постанову заяви, яку згодом прийняли проголосувавши депутати. Також він нагадав, що на минулій сесії 30 січня подібну заяву депутати навіть не поставили на розгляд.

Текст Заяви:

Ми, депутати Полтавської міської ради, глибоко стурбовані загрозливою суспільно-політичною ситуацією, що склалася в Державі. Ми засуджуємо дії Віктора Януковича та його поплічників, які призвели до численних вбивств, каліцтв, та катувань учасників мирних протестів.

Кожен день перебування Віктора Януковича при владі наближає Україну до межі існування як Держави.

Ми впевнені, що для порятунку України необхідно здійснити наступне:

Усунути від влади нині діючого Президента.

Повернути країну до парламентсько-президентської форми правління.

Сформувати уряд національної довіри.

Провести позачергові вибори Президента та Верховної Ради України.

У цей не простий для долі України час депутати Полтавської міської ради оголошують про свою солідарність з полтавцями, які виборюють  краще життя для полтавців і Полтави.
DSCN8104

 

В зал почали заходити громадські активісти. Почалися постійні вигуки та звинувачення.  Далі мер оголосив перерву, активісти одразу ж підійшли до дверей, щоб не випустити мера. За хвилину в залі почали розсипати крупу, гречку розсипали на стіл Мамая, голова Полтавської обласної організації ВО «Свобода» Роман Чабановський кидав жменьки гречки і на самого мера.

DSCN8129DSCN8131 DSCN81352014-02-22 11.12.39

Далі президія Народної ради Полтавського майдану та Олександр Мамай з Оксаною Деркач вирішили піти порадитися в закриту кімнату. Під час перерви люди, якы зайшли в зал, почали співати гімн, потім хотіли навчати словам гімну депутатів, які його не знають, потім слово взяв священник і зачитав молитву.

2014-02-22 11.13.54

Вийшовши з наради Деркач сказала, що напише заяву про звільнення, але робить це лише заради безпеки полтавців і не визнає себе в чомусь винною.

DSCN8100

Депутати проголосували за відставку Деркач та питання про встановлення пам`ятника Мазепі, громадські активісти підходили до президіуму і хотіли висунути все нові питання на розгляд. Зокрема говорили про відміну визнання артиста Йосипа Кобзона почесним громадянином Полтави, а священник, який був в залі, пропонував заборонити єпархію Московського патріархату.

Загалом відчувалась напружена обстановка в сесійній залі. Нервово стискали пальці мер та секретар міськради через звинувачення, також помітно хвилювалися і опозиціонери, коли не могли стримувати вимоги і вигуки громадян, які вривалися в зал засідань і не давали проголосувати навіть за узгоджені питання діючої влади та Народної ради. В такій обстановці деякі депутати навіть відмовлялись від своїх крісел, говорячи, що не можуть так працювати.

DSCN8156DSCN8134

Після того як таки вдалося прийняти всі заплановані питання мер оголосив про закриття сесії міськради, його не випустили з зали громадяни, які ринули туди потоком і почали вимагати його відставки. Мер навідріз відмовився складати повноваження, він знаходиться з активістами в залі  вже майже 5 годин і станом на 17.00 ще й досі тривають перемовини щодо цього.  

DSCN8155DSCN8162

Весь час під вікнами міськради чергувала швидка допомога.

DSCN8147

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міськрада #сесія #Полава #напружена #звільнення
Останні новини
Оголошення
live comments feed...