• Головна
  • Сьогодні – міжнародний день рідної мови
10:15, 21 лютого 2014 р.

Сьогодні – міжнародний день рідної мови

21 лютого проголошений міжнародним днем рідної мови на Генеральній конференції ЮНЕСКО у 1999 році та відзначається починаючи з 2000 року з метою сприяння мовній і культурній різноманітності та багатомовності.

Мови є найбільш дієвим інструментом збереження і розвитку людської духовної і матеріальної спадщини. Крім того в мові проявляється неповторність кожного етносу, в мові закарбована сакральна сутність нації, її історія та сьогодення. Також через мову передається сакральна духовна єдність народу й самоусвідомлення себе в якості унікального суспільства.

Приділяючи увагу рідній мові, не треба забувати й про мови інших народів, адже знання мов зближує людей, нації, суспільства, держави. Знання інших мов допомагає пізнати ментальність її носіів, відмінні від звичних способи мислення.

Українська мова є рідною для багаточисельного європейського народу й державною мовою для нашої країни. Однак треба з повагою відноситись до мов національних меншин, бо мов багато, а їх носії – це також люди, частина людства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#язык #международный день #культура
Оголошення
live comments feed...