• Головна
  • "Гелон" заявив про незаконне припинення оренди музеєм "Скіфленд" 2 га землі
10:09, 7 вересня 2009 р.

"Гелон" заявив про незаконне припинення оренди музеєм "Скіфленд" 2 га землі

Президент історико-культурного благодійного фонду "Гелон" Володимир Бідуха провів прес-конференцію в Києві, під час якої розповів столичним журналістам про незаконне рішення Котелевської райдержадміністрації в Полтавській області розірвати укладений з ним договір оренди земельної ділянки загальною площею 2 га, на якому він у 2005 році побудував музей під відкритим небом "Скіфленд". Зі слів Бідухи, таке рішення було прийняте після того, як "Гелон" оприлюднив інформацію про передачу місцевою владою нафтовидобувним компаніям землі на території охоронюваної археологічної території "Більське городище", у результаті діяльності яких нібито було знищено 100 га культурного шару, який являв археологічну цінність.

Бідуха зазначив, що місцева влада перешкоджає роботі зазначеного музею протягом усього його існування так само, як і створенню на території "Більського городища" Національного парку.
У зв'язку з цим, зі слів Бідухи, "Гелон"вирішив направити в Комітет з питань екологічної політики природокористування й ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Верховної Ради звернення з проханням провести виїзне засіданні комітету в Котелевському районі Полтавської області для того, щоб розібратися з перешкоджанням місцевої влади створенню на території "Більського городища" національного природного парку "Гелон".

"Більське городище" - найбільше скіфське укріплене поселення (VII-III століть до н.е.), є комплексом пам'ятників археологи, історії, історичного ландшафту й природи, розташоване на площі 5 271 га біля сучасного села Більск Котелевського району Полтавської області. Довжина земляних валів навколо городища становить 27,6 км. Деякі археологи вважають, що саме тут перебувало скіфське місто Гелон, яке згадував історик-мандрівник Геродот в "Історії греко-перських війн". Благодійний фонд "Гелон" створений для реалізації авторського інвестиційного проекту зі створення на території "Більське городища" національного парку "Гелон". "Гелон" розглядає створення музею "Скіфленд" як важливий крок на шляху створення національного парку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...