
10:58, 20 лютого 2014 р.
«Як не деградувати?»: Зимова Студреспубліка моделювала технологію розвитку молоді (ФОТО)
З 15 по 17 лютого на базі ДОЦ «Миргородський» у с.Олефірівка уже втретє проходив регіональний етап Зимової Студреспубліки, в якій взяли участь 50 відібраних учасників незалежно від віку, статі, посад і статків з Полтави, Кременчука та навіть з Харкова і Донецька.
Організатори ставили за мету знайти відповідь на питання «Як не втратити молоде покоління, а зробити основою модернізаційних змін?".
Ретельна підготовка до проекту тривала п`ять місяців. До розгортання теми були залучені експерти місцевого та всеукраїнського рівня та фактично всі регіональні органи влади та місцевого самоврядування, які займаються молодіжними питаннями. У роботі ігротехнічної групи використовувалися тексти провідних інтелектуалів світу.
Учасники по 22 години на добу працювали в групах над темами «Сучасний розвиток молоді», «Необхідність втручання в ситуацію», «Зміни в собі», «Солідаризація навколо змін», «Соціальна модернізація країни» та «Полтавщина в системі соціальних перетворень». Презентація робіт відбувалася на пленарному засіданні, до яких звучала змістовна критика. Оцінювалися позиції груп та індивідуальна робота учасників ігровими «ф`ючерсами» – такими собі одиницями розрахунку, вигодонабування по яких відбувається у майбутніх періодах. Учасники за незадовільну роботу, неточні висловлювання чи нікчемні презентації отримували санкції у вигляді так званих «низхідних трендів».
У грі крім учасників були експерти, модератори та власне керівник гри, у ролі якого був Олег Слизько, обласний лідер Студреспубліки. Також функціонував таємний орган стратегічного управління грою «Рада мудрих». Експертами виступили доцент кафедри економіки Полтавської державної аграрної академії Олександр Калініченко, екс-начальник обласного відділу молодіжної політики, колишній чільник обласного НДЛМ, нині успішний ТОП-менеджер Олег Вустенко, заступник начальника відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації Юлія Северин, перший заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Юрій Варченко та аспірант кафедри педагогіки та іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Наталія Подолянська.
Ігротехнічну групу очолювала Анна Артеменко, аспірант кафедри міжнародної економіки Полтавського університету економіки і торгівлі, а модераторами виступили активісти Студреспубліки Юлія Бобир, Роман Широких та Ян Малюжко. До медіагрупи, яка випускала газету та транслювала новини на Першому республіканському каналі входили Олександр Єжов, Богдана Макаова та Дмитро Кандиба.
Спочатку гри учасники бурхливо обговорювали тему, використовуючи усі свої знання, усе що колись читали, бачили, чули і т.д., але коли інформація закінчувалася, починали працювати саме мізки, вироблялося колективне мислення.
Вкінці першого дня відбувся перегляд фільму Олександра Довженка «Земля», який знімався на Полтавщині і визнаний одним із найкращих фільмів в історії людства, та написання рецензії на нього. Після цього учасникам було запропоновано поповнити запас ф`ючерсів, зігравши в «Що? Де? Коли?», але за умови програшу вся команда, отримувала б низхідні тренди, найбільше з яких дістанеться капітану.
Наступного дня гравці зіткнулися зі справжньою проблемою – «як же зробити так, щоб молодь розвивалася, а не деградувала?» з точки зору особистого розвитку, взаємодії в громаді та на рівні держави. Команди презентували більш-менш дієві інструменти боротьби з деградацією – через власний приклад, залучення до громадської роботи, а також створення такого собі неписаного правила в суспільстві, що деградувати – це не модно і дуже соромно. Але самі презентації були дуже примітивні і містили багато протиріч. Напрацьованого не вистачає, щоб вирішити проблему, а лише щоб відтермінувати точку безповоротності, коли ціле покоління може бути втраченим.
Гра закінчилась, але ігрові висновки невтішні, майбутнє молоді не райдужне. Вихід лише один, який чітко прозвучав від учасників, необхідно ще більше розгортати осмислену діяльність, передусім силами Студреспубліки, бо вона свідомо робить кроки для пошуку й впровадження механізмів боротьби із суспільним регресом.
Тому, першого місця цього року не отримав ніхто. Дипломи «з відзнакою» отримали: Олександр Глазов, Артур Сягайло, Микола Ганюшкін, Євгеній Павлов та Олесь Лучний. Також експертами було відзначено гру Мирослави Баюн, секретаря Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки України, а також Дениса Сіроштана, Олени Кашуби, Руслана Литовки, Олександра Волощука та гості з Донецька Віри Антонової. Найпродуктивніші гравці отримали в подарунок одноденне стажування у Верховній Раді України від народного депутата України Романа Шугала, книги та символіку Студреспубліки від нашого хед-офісу, засоби зв`язку від компанії Delante та можливість стати учасником інноваційного проекту «Школа республіки».
Полтавська Студреспубліка дякує за організаційну та ресурсну підтримку відділу у справах сім`ї та молоді облдержадміністрації, хед-офісу Студреспубліки в м.Києві, народному депутату України Роману Шугалу, міському центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, управлінню у справах сім`ї, молоді та спорту міськвиконкому, компаніям «Мармелад», «Деланте» та «КОГР», комунальній установі «Обласний молодіжний центр», Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Полтавській державній аграрній академії, Полтавському університету економіки і торгівлі та Полтавському національному технічному університету імені Юрія Кондратюка.
Оргкомітет Зимової Студреспубліки висловлює подяку за ідейну підтримку Національному лідеру Студреспубліки Павлу Вікнянському, депутату Київської облради, екс-голові НДЛМ Володимиру Крутьку, раднику міністра аграрної політики і продовольства України Тетяні Бардіній, голові Всеукраїнської Студентської ради при Міністерстві освіти і науки України Олександру Туру, письменнику Андрію Савельєву, голові студпрофкому ПолтНТУ Ігорю Реві, заступнику голови студради ПУЕТ Дмитру Андросову та почесному голові Студентської ради ПДАА Максиму Петренку.
За результати гри, учасники взяли на себе відповідальність по реалізації декількох цікавих проектів у Полтаві, які уже стартують незабаром.
Богдана Макаова, прес-служба Полтавської Студреспубліки
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
![]() |
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...