• Головна
  • Соціалістична партія України за Конституцію 2004 року
16:30, 14 лютого 2014 р.

Соціалістична партія України за Конституцію 2004 року

Своє бачення виходу з політичної кризи висловив в офіційній заяві полтавський осередок СПУ.

Заява Полтавського обласного комітету Соціалістичної партії України (текст надається без купюр)

Оцінюючи причини і можливі наслідки нинішньої політичної кризи, Полтавський обком Соціалістичної партії України заявляє наступне.

Мирні студентські акції в Києві, поштовхом до яких стала відмова керівництва України від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, переросли в масовий всеукраїнський рух за зміну системи влади, за повернення України до парламентсько-президентської республіки, до Конституції-2004.

Соціалісти рішуче засуджують насильство як зі сторони влади, так і з боку радикальної опозиції, що вже призвело до кровопролиття і людських жертв.

Водночас цілком очевидно, що причиною масових протестів є антидемократична політика нинішньої влади, зокрема, намагання Президента Віктора Януковича будь-що зберегти владні повноваження в межах Конституції 1996 року, отримані в нелегітимний спосіб внаслідок незаконного рішення Конституційного Суду 30 вересня 2010 року. Більше того, факти переслідування активістів Майдану з боку правоохоронних органів, у тому числі й у Полтавській області, свідчать, що Президент і його оточення не відмовилися від намірів силового розв’язання конфлікту.

Ми попереджаємо про недопустимість подібних дій. Влада, яка намагається воювати зі своїм народом, повинна піти. Спроби придушення народних протестів зумовлять новий виток протистояння, загрожуючи самому існуванню української держави.

Соціалісти категорично засуджують спроби розколоти державу Україну. Не може бути й мови про будь-яку федералізацію! Заклики до іноземних держав про втручання в наші внутрішні справи слід розцінювати як антиукраїнські, такі, що загрожують суверенітету й територіальній цілісності України.

Простому народу немає чого ділити. У нас – на Сході, Заході, Півдні, Півночі або Центрі України -  наша спільна біда. Ми закликаємо всіх громадян до об’єднаних, скоординованих дій проти нинішньої авторитарної, поліцейсько-феодальної системи влади, яка утвердилась в Україні після антиконституційного перевороту 30.09.2010 р.

Соціалісти переконані, що обов’язковою умовою подолання безпрецедентної політичної кризи є невідкладне відновлення дії Конституції 2004 року. Україна потребує повернення в правове, конституційне поле, порушене безвідповідальним, злочинним рішенням Конституційного Суду за мовчазної згоди парламентських політичних сил.

Полтавський обком Соціалістичної партії України ще раз засвідчує підтримку масового протестного руху, який самоорганізувався на Євромайдані. Ми заявляємо про свою солідарність з політичними партіями, громадськими організаціями і рухами, усіма, хто бореться за впровадження в Україні парламентсько-президентської форми правління, що була започаткована змінами до Конституції 8 грудня 2004 року з ініціативи СПУ.

Майже десятирічний період вітчизняної історії підтвердив правоту соціалістів (щоб не говорили на нашу адресу політичні опоненти, у яких би гріхах нас не звинувачували), що шлях України до Європи лежить через демократичну модернізацію політичної системи, утвердження європейських правових стандартів державного і суспільного життя.

Ми вважаємо, що вихід із тривалої кризи, в тому числі й безумовна зміна влади, може і повинен відбутися в правовий, конституційний спосіб. Усе інше призведе до загострення громадянського протистояння, силового розв’язання конфлікту, від якого найперше постраждають не олігархи, не можновладці чи політики, а прості українські люди.

Перший секретар Полтавського обкому СПУ  Степан БУЛЬБА

 14 лютого 2014 року

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
ТОП новини
У Полтаві на «Хитрому» ринку картоплю, кавуни та зелень продають від 5 гривень, а яблука та груші обійдуться в 10 грн за кіло
У Полтаві пройшов чемпіонат області з бодібілдингу та фітнесу (ФОТО, ВІДЕО)
«Таких міст в Європі одиниці»: до Дня Полтави ми дізналися, який міський ярмарок переважав Сорочинський та чому місцевих масонів не чіпала навіть імперська влада
Пережила татарські набіги та Полтавську битву: історія Спаської церкви — найстарішої будівлі міста
Оголошення
live comments feed...