• Головна
  • У Полтаві відкрилася виставка архівних документів, присвячена афганській війні
13:28, 14 лютого 2014 р.

У Полтаві відкрилася виставка архівних документів, присвячена афганській війні

Сьогодні у Державному архіві Полтавської області відкрилася виставка
Життя, обпалене війною”, присвячена 25-річчю виведення радянських військ з Афганістану. У заході взяв участь заступник голови - керівник апарату облдержадміністрації Валерій Пархоменко, ветерани війни в Афганістані та старшокласники ЗОШ № 10.

2014 рік в Україні оголошено роком учасників бойових дій на території інших держав, - зазначив Валерій Пархоменко, звертаючись до присутніх. – Обидва мої діди воювали під час Великої Вітчизняної війни. Тому я з дитинства виховувався на патріотичних принципах, служив у Збройних Силах СРСР. Я з великою повагою ставлюся до воїнів-інтернаціоналістів, які молодими взяли до рук зброю і пішли на війну. Сьогодні ми маємо змогу переглянути архівні документи та фотографії, більше дізнатися про ті страшні події від безпосередніх учасників, ветеранів-афганців, наших співвітчизників. І для мене дуже важливо, щоб молоде покоління знало та поважало нашу історію.
За словами Валерія Пархоменка, виконуючи завдання Президента України Віктора Януковича, обласна влада буде і надалі працювати над забезпеченням соціальних гарантій для воїнів-інтернаціоналістів та їх родин.
Учасники заходу переглянули виставкові матеріали, представлені у трьох розділах. У першому розділі представлено документи вищих органів влади, що розповідають про участь СРСР у військових конфліктах на території інших держав та соціальний захист ветеранів-афганців.
Документи другого розділу розповідають про участь бійців Радянської армії – уродженців Полтавщини у афганській військовій кампанії. У розділі, зокрема, представлено документи полтавців Вадима Пасмурцева, Юрія Щербака, Михайла Кудряшова, Олександра Горбунова та ін. На фотографіях – бойові побратими; епізоди військового життя, ісламські аули, гірські краєвиди, смерть та похорони товаришів. Цікавими також є витяги з місцевих ЗМІ («Зоря Полтавщини», «Комсомолець Полтавщини»), що відображають реакцію мешканців області на події в Чехословаччині (1968 р.) та Афганістані (1980 р.) .
Документи третього розділу свідчать про пошанування пам’яті загиблих воїнів на Полтавщині та активну громадську діяльність ветеранів афганської війні у роки незалежної України.
 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...