• Головна
  • На Полтавщині розпочали операцію по захисту первоцвітів
16:07, 13 лютого 2014 р.

На Полтавщині розпочали операцію по захисту первоцвітів

З метою збереження ранньоквітучих видів рослин та попередження правопорушень у цій галузі на Полтавщині розпочато щорічну операцію «Первоцвіт», яка триватиме до кінця травня.

У ході операції здійснюються рейдові перевірки по боротьбі з несанкціонованим збором і торгівлею рідкісними видами ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України рослин. Оперативну роботу проводять інспектори екологічної інспекції, співробітники міліції спільно з лісовою охороною та працівниками органів місцевого самоврядування.

Для припинення збору,перевезення та торгівлі первоцвітами, на виконання вимог Законів України та з метою захисту,відтворення видів рослин,занесених до Червоної книги,щороку проводяться оперативно-профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт». При виявленні порушень законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним судовим органам.

За незаконний збір та продаж первоцвітів у громадян конфісковуватимуть незаконно здобуте та накладатимуть штраф. Крім того порушники відшкодовуватимуть збитки завдані навколишньому середовищу

Міліція закликає всіх небайдужих громадян не залишати без уваги жодного факту торгівлі, а також не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів заради збереження їх краси для майбутніх поколінь!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...