• Головна
  • Підприємства комунальної теплоенергетики заборгували за газ 3 млрд. грн.
12:00, 4 вересня 2009 р.

Підприємства комунальної теплоенергетики заборгували за газ 3 млрд. грн.

Незадовільний стан погашення заборгованості підприємствами комунальної теплоенергетики (ТКЕ) за природний газ ускладнює підготовку до нового опалювального сезону 2009-2010 рр. Про це сказано в повідомленні НАК "Нафтогаз України". Компанія звертає увагу керівників підприємств ТКЕ та місцевих органів влади на те, що до початку опалювального сезону залишився лише місяць.

Незадовільною є заборгованість підприємств ТКЕ Черкаської, Полтавської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської, Рівненської, Херсонської, Сумської, Хмельницької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Волинської, Закарпатської, Тернопільської, Миколаївської, Чернівецької областей та м. Севастополь.

Грошові надходження з боку теплопостачальників за спожитий з початку опалювального сезону 2008-2009 р.р. природний газ значно знизилися. Водночас, щоденний моніторинг ДК "Газ України" засвідчує, що платежі населення за тепло та гаряче водопостачання знаходяться на рівні не нижче 95%. Тому НАК "Нафтогаз України" нагадує про відповідальність, яку несуть керівники ТКЕ за затримку платежів за спожитий природний газ.

Незважаючи на те, що у міжопалювальний період загальна сума заборгованості за спожитий з 1 жовтня 2008 р. газ дещо скоротилася (з 3,701 млрд грн станом на 1 травня 2009 р. до 3,075 млрд грн станом на 1 вересня 2009 р.), а рівень розрахунків дещо зріс (з 56% до 65%), загальний стан і динаміка погашення заборгованості за газ переважної більшості тепловиробників є вкрай незадовільним.

Більше як дві третини (70%) накопиченої з 1 жовтня 2008 р. заборгованості за газ всіх підприємств ТКЕ становлять борги теплокомуненерго 9 регіонів - Дніпропетровської, Харківської, Донецької, Луганської, Запорізької, Одеської, Львівської, Київської областей, а також АР Крим (борг кожної перевищує 100 млн грн).

Значною залишається також заборгованість за спожитий у 2008-2009 рр. природний газ АЕК "Київенерго" - 595,44 млн грн (рівень оплати у 2009 р. – 59%).

Найбільшими боржниками серед підприємств-тепловиробників за спожитий з 1 жовтня 2008 р. природний газ (заборгованість перевищує 100 млн. грн.) є також "Донецькміськтепломережа", комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси", Запорізький концерн "Міські теплові мережі", "Донецьктеплокомуненерго", "Харківські теплові мережі", "Криворіжтепломережа", "Криворізька ТЕЦ", ЗАТ "ТЕЦ-3" (м. Харків). Значною є заборгованість за газ й інших підприємств ТКЕ.

Нагадаємо, секретар Полтавської міської ради Олександр Козуб на останній сесії обласної ради висловив стурбованість і попросив взяти під контроль депутатів вирішення питання боргів обласного підприємства ТКЕ. За його словами 15 жовтня цього року опалювальний сезон в Полтаві може не розпочатися. Адже найбільше обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» заборгувало перед ДК «Газ України» за спожитий газ 40 млн. грн., з такою заборгованістю лімітів на газ місто не отримає

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Оголошення
live comments feed...