• Головна
  • 83-РІЧНА ПОЛТАВКА МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ СВОЄЇ ТРИКІМНАТНОЇ КВАРТИРИ
11:30, 4 лютого 2014 р.

83-РІЧНА ПОЛТАВКА МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ СВОЄЇ ТРИКІМНАТНОЇ КВАРТИРИ

Олександра Спічка проживає у Полтаві більше 20ти років, свого часу вона із родиною переїхала з Москви у цю квартиру по вулиці Фрунзе 66. Чоловік та мати жінки померли, дітей Олександра Іванівна не мала, тож в один момент старенька залишилася на одинці зі своїми проблемами у трикімнатній квартирі.

Житло ж у гарному районі перетворилося на ласий шматок для сусідів.

 Олександра Спічка, полтавка.
"У меня начали ноги плохо ходить, узнали соседи, стали ко мне ходить.
Мы тебя никогда не забудем и не бросим"

Олександрі Іванівні обіцяли пожиттєвий догляд в обмін на квартиру після смерті, такі умови жінку влаштовували. Але, скориставшись юридичною неграмотністю старенької- Олександра Іванівна не вміє навіть читати - замість угоди пожиттєвого догляду уклали договір дарування.

Олександра Спічка, полтавка 
"Я говорю: по завещанию, она – нет, по дарственной, а я это не понимаю, что дарственная, что нет."

Ці події сталися 12 років тому, мешканці будинку багато про деякі факти навіть не здогадувалися, говорить сусідка Світлана Краюха. Нині ж ситуація активізувалася, вважає вона, Олександрі Іванівні загрожує небезпека, адже старенька в один день може просто залишитися на вулиці. Ймовірно, на житло вже є потенційні покупці.

Світлана Краюха, сусідка 
"Сказала, что я от Лены, завтра мы придём, мне надо войти в квартиру и привести оценщика. Я спросила для каких целей. Мне надо сделать оценку квартиры, мне поручили."
Нині Олександра Спічка боїться опинитися на вулиці, адже якщо квартиру таки продадуть жодних зобов'язань перед нею нові власники не матимуть. Проте це все лише в теорії, вважає юрист Віталій Нікіпєлов, адже ані договору, ані документів на помешкання ніхто не бачив.

Віталій Нікіпєлов, юрист 
"Ми можемо лише вбачати і зробити загальний аналіз ситуації, але вона може істотно змінитися, коли буде вивчено всі докладно документи."

На думку юриста Віталія Нікіпєлова, єдиний вихід у такій ситуації іти до суду, адже цивільне законодавство передбачає як одну із можливих підстав розірвання або визнання договору недійсним, той факт, що особа справді помилялась відносно умов угоди. 

"Це не означає, що суд так зробить, але підстава така є і може бути поданий позов до суду. + 57.49 - 57.58 Але це все має знайти необхідні і безумовні докази."
З іншого боку, суд може визнати договір дійсним і привести його до виконання. Наразі питання у тому, як довести, що жінка дійсно помилялася стосовно умов договору, а не просто посварилася із потенційними доглядачами. Адже, говорить правник, як такі, так і протилежні ситуації у юридичній практиці - не рідкість. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...