• Головна
  • Сьогодні іменини відзначають Тимофії
08:56, 4 лютого 2014 р.

Сьогодні іменини відзначають Тимофії

4 лютого відзначаються іменини Тимофії - в пам'ять святого Тимофія, учня апостола Павла і першого єпископа Ефеса. За переказами, на 80 році він прийняв мученицьку смерть від рук язичників. В 4 столітті мощі святого Тимофія були перенесені в Константинополь.

Своє народне прізвисько - полузимник, Тимофій отримав за те, що його день його пам`яті вважається серединою зими. Хоча половина зимового часу залишилася за плечима, розслаблятися не варто. Адже не випадково на честь цього святого на Русі придумали особливе поняття - тимофіївські морози; вважалося, що саме з Тимофієва дня починалися найжорстокіші хуртовини і завірюхи.

Пасічники в цей день спостерігали за бджолами - точніше, прислухалися до звуків з вулика. Якщо комахи гуділи ледве чутно - це означало, все йде добре, якщо ж гудіння було неспокійним - щось з бджолиною сім ’ єю не в порядку.

В цей день, як і в інші дні-«полузимники», перевіряли засіки. Важливо, щоб зерна, овочів і корму для худоби вистачило до нового врожаю. Якщо господарі бачили, що запаси убогі, доводилося економити.

А ось дівчата-рукодільниці у цей день веселилися - каталися з гірок на донцях, на яких пряли льон і шерсть. При цьому дивилися: хто далі прокотиться - у тієї в господарстві і льон вродить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...