• Головна
  • 40 полтавців безкоштовно побували в Полтавському музеї Рушника.
13:46, 3 лютого 2014 р.

40 полтавців безкоштовно побували в Полтавському музеї Рушника.

1 лютого відбулася п'ята ювілейна екскурсія від туристичного проекту "Таємнича Полтава". Цього разу учасники дізнавалися таємниці районних музеїв. Під час поїздки 40 туристів відвідали музей Макаренка та музей Рушника в Полтавському районі.

Музей Антона Макаренка знаходиться в селі Ковалівка на місці колишньої колонії Максима Горького. Саме тут славетний педагог Антон Макаренко працював із підлітками та накопичував унікальний досвід, яким зараз переймають тисячі учителів в різних країнах світу. Музей Макаренка в селі Ковалівка відкрито ще в 1988 році. Його колекція розміщена в двох окремих будинках і широко розкриває діяльність педагога на теренах Полтавщини.

Полтавський районний музей Рушника - це безперечно унікальний музей! Вся його колекція зібрана жителями села Степне та активістами, які прагнули зберегти традиції своїх бабусь-вишивальниць. Музей Рушника в селі Степне заснований в 2006 році. В 2009 він отримав статус "районного музею". Полтавський музей рушника має  дійсно безцінну колекцію, де відображено традиційну вишивку та побут нашого краю, наше коріння та минуле.

Головне завдання кожної подорожі від проекту «Таємнича Полтава» – створити ексклюзивний маршрут, який відкриває полтавцям маловідомі сторінки історії міста. Із цим завданням організатори щоразу справляються просто блискуче. Навіть досвідчену туристку Аліну Сказко вразила ювілейна екскурсія:

Я давно мріяла побувати у музеї Макаренка і у музеї Рушника. Я задоволена екскурсією. Хоча зараз мало кого здивуєш маршрутами - ця подорож була дійсно ексклюзивною!

У поїздці також взяли участь представниці полтавського міського клубу вишивальниць. Одна з його учасниць, Ірина Стапанова, дізналася не лише нові історичні дані, а і нові схеми вишивки:

- Величезне враження справив Музей Рушника. Таке різноманіття кольорів, орнаментів, візерунків, рушників, сорочок, картин. І все це під одним дахом. Ми і для себе перейняли кілька схем. А ще познайомилися з невідомими нам раніше стилями вишивки. Дивлячись на такі шедеври зроблені вправними майстринями цього і минулого сторіч хотілося і собі мерщій схопити голку і почати вишивати. Така краса неймовірно надихає!

Керівник проекту Ольга Влох задоволена результатами проведеної роботи:

- Ми вперше організували поїздку в музей Рушника для всіх бажаючих. Дякуємо його працівникам, які спеціально для нашої групи відкрили музей у суботу. Також я захоплююся людьми, які у свій вихідний день їдуть до музею, щоб дізнатися щось цікаве та розширити власний світогляд. А цього разу учасники ще і «лютих морозів» не злякалися. Після таких поїздок хочеться шукати нові і нові маршрути. Ми єдині в Полтаві, хто безкоштовно організовує тематичні екскурсії для жителів міста – і п’ять поїздок – це лише початок!

Наступна тематична екскурсія відбудеться традиційно в останню неділю лютого. Деталі - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114

Довідка про проект «Таємнича Полтава»:

21 вересня 2013 року стартував унікальний екскурсійний проект «Таємнича Полтава». Організатор — туристичний клуб InGreen. Керівник проекту – екскурсовод Ольга Влох. Проект передбачає проведення тематичних екскурсій містом та спільні походи у музеї. Екскурсії проходять кожну останню неділю місяця. Проект не є ні комерційним, ні благодійним. Він об’єднує однодумців, щоб спільно дізнаватися щось нове про історію міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...