Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Більшість спецпідрозділів, які нині є на території України, були створені після здобуття незалежності. Діють вони у структурі МВС, СБУ та при внутрішніх військах України. Про те, чим займаються українські спецнази, читайте далі.

– Головна місія всіх спецслужб – охорона правопорядку, забезпечення громадського порядку, боротьба з організованою злочинністю, – каже Юрій Сулаєв, прес-офіцер управління МВС у Полтавській області.

Отже, нині в Україні існують такі спецпідрозділи: «Беркут», «Сокіл», «Грифон», «Титан», «Альфа», «Тигр», «Скорпіон», «Омега», «Лаванда», «Тінь», «Скат», «Кобра», а також спец загони, сформовані за територіальною ознакою: «Ягуар» (Калинівка Вінницької області), «Гепард» (Запоріжжя), «Барс» (Київ).

З них у Полтавській області діють: «Сокіл» (при УБОЗ), «Беркут» (рота),  «Грифон» (судова охорона), «Титан» (державна служба охорони),  «Альфа» (СБУ).

Повноваження всіх спецпідрозділів різняться, визначені законами та нормативними актами України.

«Беркут»

Заснований –1992 року. Хоча історія спецпідрозділу розпочалася 1988-го, коли, згідно з наказом МВС СРСР, було створено загін міліції особливого призначення УВС Київського міськвиконкому. Спецпідрозділ має статус особливого призначення.

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Беркут". Фото argumentua.com

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Фото n-v.com.ua

Завдання

Забезпечує охорону правопорядку під час масових заворушень на футболі, врегульовує бійки між фанами, з’являється там, де є загроза масових бійок, з’ясування стосунків між різними конфліктуючим групами, застосовується під час масових хуліганських дій, забезпечує правопорядок на резонансних, громадсько-політичних, спортивно-видовищних, культурно-масових, релігійних заходах.

Використовується як блок міліції громадської безпеки.

– Якщо такої необхідності немає, «Беркут» виконує функції як ППС. Їх використовують також під час спецоперацій для розшуку особливо небезпечних злочинців, які можуть ховатися в лісах, підвалах, на горищах тощо, для припинення промислового браконьєрства у великих масштабах, наприклад, риби, – коментує Сулаєв.

Зброя

Укомплектовані стрілецькою зброєю, холодною зброєю та бронетехнікою.

Умови прийому

Приймають переважно майстрів спорту та переможців змагань. Бійці володіють рукопашним боєм, багатьма видами східних єдиноборств, володіють всіма видами зброї, проходять психологічну підготовку, перевіряються на моральну витривалість.

«Сокіл»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Сокіл". Фото nedilya.at.ua

Заснований 1994 року.

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борютьсяЗавдання

Нейтралізація організованих злочинних груп та банд, визволення заручників, проведення спецоперацій з боротьби з особливо небезпечними злочинцями. До охорони громадського порядку не залучається.

Зброя

Укомплектовані вогнепальною, холодною зброєю та бронетехнікою. На кожну зі спецоперацій вибирають ту марку зброї, котра найбільше необхідна в наявних умовах.

Умови прийому

Такі ж, що й в спецпідрозділ «Беркут».

 «Грифон»

Спеціалізований підрозділ судової міліції.

Заснований 1997 року.

Завдання

Забезпечувати охорону адміністративних приміщень суду під час проведення судових засідань.

Зброя

Мають право носити стрілецьку та холодну зброю.

«Титан»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Фото зі сайту mvs.gov.ua

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Спецпідрозділ, який перебуває в штаті управління державної служби охорони.

Заснований 1993 року.

Завдання

Охорона приміщень спеціального призначення, супроводження та охорона цінних вантажів, охорона грошових знаків, цінних паперів з повною матеріальною відповідальністю, охорона власності юридичних і фізичних осіб в місцях їхнього постійного або тимчасового перебування, забезпечення особистої безпеки фізичних осіб, в тому числі іноземних громадян. Охорона та супроводження туристичних груп. За потреби працівників «Титану» можуть залучати для охорони під час проведення масових шоу (наприклад, «Х-фактор»).

Працюють за двохсторонніми договорами між працівниками «Титану» та замовником.

Умови прийому

Комплектується на конкурсній основі з числа найбільш професійно підготовлених працівників міліції (фахівців), які мають необхідний рівень бойової підготовки та відповідний досвід роботи в органах внутрішніх справ. На цю службу призначаються працівники, які пройшли відповідний курс навчання за програмою підготовки із забезпеченню захисту особи.

«Альфа»

Спецпідрозділ Служби безпеки України, антитерористичний центр. Офіційна назва – Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників карного судочинства та співробітників правоохоронних органів.

Заснований 1994 року, хоча історія створення бере початок 1990-го, коли  наказом начальника 7-го управління КДБ СРСР було утворено 10-те відділення групи «А» у Києві.

Завдання

Силові операції для запобігання терористичним актам, припинення силових актів і дій, які загрожують територіальній безпеці України, звільнення заручників, захоплення небезпечних кримінальних авторитетів. За необхідності – забезпечення безпеки вищих посадових осіб держави.

Зброя

Вогнепальна та інші види зброї.

«Кобра»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Кобра". Фото www.mukachevo.net

Спецпідрозділ при департаменті ДАІ УМВС України.

Заснований 2010 року. Перед цим, 2008-го, був розформований. У Полтавській області немає.

Завдання

Використовується для гарантування безпеки дорожнього руху під час ескортування осіб, які охороняються, в тому числі президентів та інших високопосадовців іноземних держав.

Зброя

Вогнепальна та інші види зброї

 «Тигр»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Тигр". Фото www.ark.gov.ua

Військовий підрозділ спеціального призначення внутрішніх військ МВС України.

З метою посилення боротьби зі злочинністю 1994 року у складі внутрішніх військ було сформовано три полки спеціального призначення: «Барс», «Ягуар», «Гепард».  Відповідно до наказу МВС України від 19 травня 2004 року №537, одну з частин оперативного призначення – 37-й окремий батальйон ВВ – було передислоковано з Павлограда до селища Краснокам’янка (Автономна Республіка Крим) і переформовано на 47-й полк спеціального призначення, що згодом отримав назву «Тигр».

Завдання

Забезпечення правопорядку серед студентів-протестувальників, футбольних хуліганів та учасників масових заходів.

«Скорпіон»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Мобільна частина, яка охороняє АЕС. Спецпідрозділ призначений для проведення антитерористичних операцій на АЕС та інших ядерних об’єктах, а також для супроводу ядерно/радіаційно небезпечних вантажів.

«Лаванда»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Гірсько-стрілецька рота батальйону спеціального призначення військової частини 3009 Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Заснована 1999 року.

Завдання

Пошук та ліквідація озброєних злочинних угрупувань у важкодоступних гірських місцях.

Умови прийому

Обов’язковий досвід спортивної та гірської підготовки.

«Скат»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Загін бойових плавців.

Заснвоаний 1999 року.

Входить до складу батальйону спеціального призначення Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Завдання

Охорона портових, гідротехнічних споруд, особливо важливих об’єктів, кораблів; проведення пошуково-рятувальних операцій, боротьба з терористами як на воді, так і під водою, знешкодження вибухонебезпечних предметів у берегових водах і внутрішніх водоймищах, участь в ліквідації наслідків стихійних лих, а також рятувальні та евакуаційні роботи.

Зброя

Автомат підводний спеціальний, підводний пістолет, два види ножів.

Коло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Культура
Завтра, 20 серпня, розпочнеться Сорочинський ярмарок у селі Великі Сорочинці. Він є одним з найвідоміших ярмарків України і має багатовікову історію. У 40-х роках 19 ст. в Україні проходило багато ярмарків, і Сорочинський не був ні найвідомішим, ні найбільшим. Село Великі Сорочинці прославив відомий письменник і наш земляк Микола Гоголь у своїх творах: "Так, літ тридцять буде назад тому, коли дорога, верст за десять до містечка Сорочинців кипіла народом, я...
Суспільство
Демонстраційний виступ льотчика 831 бригади тактичної авіації Юрія Булавки на бойовому винищувачі Су-27 у польському місті Гдиня, на авіашоу “Gdynia Aerobaltik 2019” - визнаний найкращим пілотажем. Про це повідомляє прес-центр повітряне командування «Центр». Під час статичного показу відвідувачі оглянули літаки Су-27, Су-24 та Іл-76МД, фотографувались і спілкувались з льотними екіпажами, дякували за незабутній і неперевершений виступ підполковника Юрія Бул...
Суспільство
На Полтавщині успішно діє проект Міністерства юстиції України «Шлюб за добу», який дає змогу нареченим самостійно обрати зручні для них дату, час та місце реєстрації шлюбу. «Станом на 19.08.2019 вже 691 пара наречених зареєстрували шлюб в рамках пілотного проекту в Полтаві та 388 пар в Кременчуці», – повідомив очільник юстиції Полтавщини Олег Тимченко. Для того, щоб скористатися послугою експрес-одруження молодятам достатньо зробити кілька простих кроків:...
Суспільство
Троє вчителів із Полтавщини потрапили в 50-ку кращих педагогів щорічної національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Серед них: Ірина Горобченко – вчитель зарубіжної літератури, української мови та літератури (м. Кременчук); Лідія Бурлака – вчитель англійської та німецької мов (м. Горішні Плавні); Наталія Кривко – вчитель алгебри, геометрії та інформатики (м. Полтава). Тепер на них очікують наступні етапи конкурсу. А саме: 15.08 – 25.08 – написання ес...
Кримінал
37-річний кременчужанин  розпивав алкогольні напої разом зі своїм батьком. Застілля завершилося  бійкою. Від отриманих травм глава сім'ї помер.  Прокуратура  Полтавської області повідомила  про підозру зловмиснику за ч. 2 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого) КК України. Його  взято під варту, осудове розслідування триває. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі строком до 10 років. Раніше ми розпов...
Культура
21 серпня о 15.00 годині - урочисте відкриття фотовиставки «Незалежність - це Ми!» військового кореспондента В.Лазарева (Полтавський музей авіації і космонавтики). 23 серпня о 08.00 годині - урочиста церемонія підняття Державного Прапору України (179-й навчально-тренувальний центр військ звʼязку, м.Полтава, вул. Зіньківська, 44). 23 серпня о 10.00 годині - ушанування памʼяті полтавців, полеглих учасників операції об'єднаних сил, антитерористичної операції,...
Кримінал
Учора, близько 13-ї години, на автодорозі «Решетилівка – Нові Санжари», поблизу села Ганжі сталася дорожньо-транспортна пригода. Зіткнулися  автомобіль «TOYOTA», що ним  керувала мешканка села Стовбиної Долини,  та мопед  «Д-6» під керуванням мешканця Решетилівки, 1957 року народження. Внаслідок ДТП водій мопеду від отриманих травм помер на місці події. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 286 (Порушенн...
Суспільство
Управління охорони здоров'я міськвиконкому повідомляє, що за минулий тиждень (з 9 серпня по 19 серпня) у Полтаві народилось 86 дітей: 40 дівчаток та 46 хлопчиків. У тому числі в міському клінічному пологовому будинку народилася 51 дитина: 19 дівчаток та 32 хлопчика. У перинатальному центрі Полтавської обласної клінічної лікарні на світ з'явилось 35 немовлят: 21 дівчинка та 14 хлопчиків. Нагадаємо, раніше ми розповідали Від США до Індії: Уляна Супрун розпов...
Суспільство
Із 1 вересня учні 9-х та 10-х класів вивчатимуть фінансову грамотність в школі. Вони навчатимуться за підручниками, в яких буде інформація про криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України. Навчальний посібник і робочий зошит матимуть назву "Фінансова грамотність. Фінанси. Що? Чому? Як?" і повністю враховуватимуть зміни за останні п'ять років. Школярі, пройшовши курс такого...
Новини по темі
У Полтаві продовжилася зміна влади у місті: бувай, Матковський, здрастуй, "Рідне місто"!
У Полтаві новим депутатом міської ради став стоматолог Віктор Харченко
У Полтаві голова фракції "Рідного міста" склала повноваження депутата
У Полтавській міській раді депутат змінив "Самопоміч" на "Батьківщину"
Без Мамая і Матковського: у Полтаві почалася сесія ради
«Одеса, як і інші 80% міст в Україні – сьогодні під владою криміналітету», – Садовий
У Полтаві з міської ради прибирають «команду Матковського»
"Самопоміч" ініціює усунення "команди Матковського" від керівництва Полтавою
У Полтаві фракція БПП вийшла із більшості у міській раді (ВІДЕО)
Касаційний суд відмовив Олександру Мамаю у поновлені на посаді мера Полтави