Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Більшість спецпідрозділів, які нині є на території України, були створені після здобуття незалежності. Діють вони у структурі МВС, СБУ та при внутрішніх військах України. Про те, чим займаються українські спецнази, читайте далі.

– Головна місія всіх спецслужб – охорона правопорядку, забезпечення громадського порядку, боротьба з організованою злочинністю, – каже Юрій Сулаєв, прес-офіцер управління МВС у Полтавській області.

Отже, нині в Україні існують такі спецпідрозділи: «Беркут», «Сокіл», «Грифон», «Титан», «Альфа», «Тигр», «Скорпіон», «Омега», «Лаванда», «Тінь», «Скат», «Кобра», а також спец загони, сформовані за територіальною ознакою: «Ягуар» (Калинівка Вінницької області), «Гепард» (Запоріжжя), «Барс» (Київ).

З них у Полтавській області діють: «Сокіл» (при УБОЗ), «Беркут» (рота),  «Грифон» (судова охорона), «Титан» (державна служба охорони),  «Альфа» (СБУ).

Повноваження всіх спецпідрозділів різняться, визначені законами та нормативними актами України.

«Беркут»

Заснований –1992 року. Хоча історія спецпідрозділу розпочалася 1988-го, коли, згідно з наказом МВС СРСР, було створено загін міліції особливого призначення УВС Київського міськвиконкому. Спецпідрозділ має статус особливого призначення.

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Беркут". Фото argumentua.com

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Фото n-v.com.ua

Завдання

Забезпечує охорону правопорядку під час масових заворушень на футболі, врегульовує бійки між фанами, з’являється там, де є загроза масових бійок, з’ясування стосунків між різними конфліктуючим групами, застосовується під час масових хуліганських дій, забезпечує правопорядок на резонансних, громадсько-політичних, спортивно-видовищних, культурно-масових, релігійних заходах.

Використовується як блок міліції громадської безпеки.

– Якщо такої необхідності немає, «Беркут» виконує функції як ППС. Їх використовують також під час спецоперацій для розшуку особливо небезпечних злочинців, які можуть ховатися в лісах, підвалах, на горищах тощо, для припинення промислового браконьєрства у великих масштабах, наприклад, риби, – коментує Сулаєв.

Зброя

Укомплектовані стрілецькою зброєю, холодною зброєю та бронетехнікою.

Умови прийому

Приймають переважно майстрів спорту та переможців змагань. Бійці володіють рукопашним боєм, багатьма видами східних єдиноборств, володіють всіма видами зброї, проходять психологічну підготовку, перевіряються на моральну витривалість.

«Сокіл»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Сокіл". Фото nedilya.at.ua

Заснований 1994 року.

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борютьсяЗавдання

Нейтралізація організованих злочинних груп та банд, визволення заручників, проведення спецоперацій з боротьби з особливо небезпечними злочинцями. До охорони громадського порядку не залучається.

Зброя

Укомплектовані вогнепальною, холодною зброєю та бронетехнікою. На кожну зі спецоперацій вибирають ту марку зброї, котра найбільше необхідна в наявних умовах.

Умови прийому

Такі ж, що й в спецпідрозділ «Беркут».

 «Грифон»

Спеціалізований підрозділ судової міліції.

Заснований 1997 року.

Завдання

Забезпечувати охорону адміністративних приміщень суду під час проведення судових засідань.

Зброя

Мають право носити стрілецьку та холодну зброю.

«Титан»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Фото зі сайту mvs.gov.ua

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Спецпідрозділ, який перебуває в штаті управління державної служби охорони.

Заснований 1993 року.

Завдання

Охорона приміщень спеціального призначення, супроводження та охорона цінних вантажів, охорона грошових знаків, цінних паперів з повною матеріальною відповідальністю, охорона власності юридичних і фізичних осіб в місцях їхнього постійного або тимчасового перебування, забезпечення особистої безпеки фізичних осіб, в тому числі іноземних громадян. Охорона та супроводження туристичних груп. За потреби працівників «Титану» можуть залучати для охорони під час проведення масових шоу (наприклад, «Х-фактор»).

Працюють за двохсторонніми договорами між працівниками «Титану» та замовником.

Умови прийому

Комплектується на конкурсній основі з числа найбільш професійно підготовлених працівників міліції (фахівців), які мають необхідний рівень бойової підготовки та відповідний досвід роботи в органах внутрішніх справ. На цю службу призначаються працівники, які пройшли відповідний курс навчання за програмою підготовки із забезпеченню захисту особи.

«Альфа»

Спецпідрозділ Служби безпеки України, антитерористичний центр. Офіційна назва – Центр спеціальних операцій боротьби з тероризмом, захисту учасників карного судочинства та співробітників правоохоронних органів.

Заснований 1994 року, хоча історія створення бере початок 1990-го, коли  наказом начальника 7-го управління КДБ СРСР було утворено 10-те відділення групи «А» у Києві.

Завдання

Силові операції для запобігання терористичним актам, припинення силових актів і дій, які загрожують територіальній безпеці України, звільнення заручників, захоплення небезпечних кримінальних авторитетів. За необхідності – забезпечення безпеки вищих посадових осіб держави.

Зброя

Вогнепальна та інші види зброї.

«Кобра»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Кобра". Фото www.mukachevo.net

Спецпідрозділ при департаменті ДАІ УМВС України.

Заснований 2010 року. Перед цим, 2008-го, був розформований. У Полтавській області немає.

Завдання

Використовується для гарантування безпеки дорожнього руху під час ескортування осіб, які охороняються, в тому числі президентів та інших високопосадовців іноземних держав.

Зброя

Вогнепальна та інші види зброї

 «Тигр»

Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

"Тигр". Фото www.ark.gov.ua

Військовий підрозділ спеціального призначення внутрішніх військ МВС України.

З метою посилення боротьби зі злочинністю 1994 року у складі внутрішніх військ було сформовано три полки спеціального призначення: «Барс», «Ягуар», «Гепард».  Відповідно до наказу МВС України від 19 травня 2004 року №537, одну з частин оперативного призначення – 37-й окремий батальйон ВВ – було передислоковано з Павлограда до селища Краснокам’янка (Автономна Республіка Крим) і переформовано на 47-й полк спеціального призначення, що згодом отримав назву «Тигр».

Завдання

Забезпечення правопорядку серед студентів-протестувальників, футбольних хуліганів та учасників масових заходів.

«Скорпіон»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Мобільна частина, яка охороняє АЕС. Спецпідрозділ призначений для проведення антитерористичних операцій на АЕС та інших ядерних об’єктах, а також для супроводу ядерно/радіаційно небезпечних вантажів.

«Лаванда»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Гірсько-стрілецька рота батальйону спеціального призначення військової частини 3009 Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Заснована 1999 року.

Завдання

Пошук та ліквідація озброєних злочинних угрупувань у важкодоступних гірських місцях.

Умови прийому

Обов’язковий досвід спортивної та гірської підготовки.

«Скат»Про «Беркут» та інші українські спецпідрозділи – для чого створені і з ким борються

Загін бойових плавців.

Заснвоаний 1999 року.

Входить до складу батальйону спеціального призначення Кримського територіального командування внутрішніх військ МВС України.

Завдання

Охорона портових, гідротехнічних споруд, особливо важливих об’єктів, кораблів; проведення пошуково-рятувальних операцій, боротьба з терористами як на воді, так і під водою, знешкодження вибухонебезпечних предметів у берегових водах і внутрішніх водоймищах, участь в ліквідації наслідків стихійних лих, а також рятувальні та евакуаційні роботи.

Зброя

Автомат підводний спеціальний, підводний пістолет, два види ножів.

Коло
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
72 перегляди в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
Працівники відділення поліції №1 міста Полтава вручили підозру колишній працівниці одного із банків міста. 33-річну жінку підозрюють у привласненні коштів клієнтів. Під час роботи у банку підозрювана привласнила більше 50 000 гривень з рахунків клієнтів, які померли. Про це повідомляє офіційний сайт поліції Полтавщини. -          Даній особі оголошено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених частиною 3 та 4 статті 358 – це підроблення документів, вчине...
Спорт
16-го січня полтавська "Ворскла" на зборах у Туреччині зіграла перший контрольний поєдинок. Полтавці зустрілися із чемпіоном Румунії - "Клужем". Футболісти із Полтави вийшли на поле у наступному складі: "Ворскла" (1 тайм): Шуст, Артур, Чижов (к), Гіоргадзе, Габелок, Карека, Пердута, Саків, Скляр, Васін, гравець на перегляді (легіонер).  "Ворскла" (2 тайм): Ткаченко, Биков, Чеснаков, Даллку, Кане, Коломоєць, Мартиненко, Мисик, Одарюк, Ребенок (к), Сапай.  М...
Суспільство
16-го січня група реагування патрульної поліції у Кобеляцькому районі зупинила автомобіль ВАЗ. За кермом знаходився чоловік, який перебував у стані алкогольного сп’яніння. За фактом поліцейські склали протокол про адміністративне порушення. Також у салоні автомобіля знайшли стартовий пістолет "Ekol Aras Compact", який мав ознаки переробки. Зброю вилучили та відправили на експертизу. Тепер слідство з’ясує – де чоловік взяв і навіщо возив із собою цей пісто...
Суспільство
Делегація Полтавської міської ради відвідала з робочим візитом Литву. Серед пріоритетних завдань – налагодження дружніх стосунків з керівництвом литовських муніципалітетів, владою Литви обмін досвідом і реалізація кращих ініціатив і досягнень в управлінні містами, яких вдалося досягнути литовцям. Зокрема в м. Каунас Секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та заступник міського голови Тетяна Юрченко ознайомилися з досвідом розвитку цього міста, я...
Суспільство
Голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко – один із претендентів на одержання загальнонаціональної премії «Людина року – 2018» у номінації «Регіональний лідер року». До цієї номінації також ввійшли голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олег Гончарук та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов. Серед переможців попередніх років у цій номінації: Євгеній Карташов, Сергій Гриневецький, Віра Ульянченко,...
Культура
Як стало відомо з офіційного сайту Олега Винника, цьогоріч він двічі порадує полтавських  прихильників своєї творчості. Зокрема, перший концерт запланований на 10 березня А другий концерт за попередньою інформацією запланували на  19 червня. І, як і минулого року, виконавець виступить на стадіоні.   2018 року  масштабний концерт Олега Анатолійовича Винника пройшов на стадіоні « Ворскла» 9 червня. Співак тоді запросив безкоштовно відвідати концерт учасників...
Культура
В  Україні цьогоріч акція проходить  вже вп`яте. У 2016-му році до Міжнародного дня музейного селфі долучалось близько 50 музеїв, у 2017-му – понад 60, у 2018-му – 65. Полтавський художній музей Галерея  мистецтв імені Ярошенка бере участь в акції втретє – розповіла співробітниця музею, художниця Алла Тимошенко. За її словами, сьогодні до галереї приходили цілими колективами. Флешмоб зацікавив і дітей, і дорослих. Полтавці залюбки долучилися до акції, коже...
Кримінал
За добу в Полтавській області зареєстровано 97 повідомлень про злочинні посягання.  Зокрема, за вказаний період зареєстровано:- 39 крадіжок;- 16 шахрайств; - 1 факт незаконного обігу зброї; - 7 наркозлочинів;  - 2 ДТП, у яких 2 людей травмовано.  За добу в області померли 40 осіб, скоєно 1 самогубство.Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення...
Кримінал
Злочин стався у жовтні минулого року. 28-річний чоловік, який раніше вже не раз мав проблеми із законом, випивав разом із своїм знайомим. Пиятика проходила у літній кухні. Коли товариш по пляшці заснув, чоловік через вікно заліз до будинку, у якому у цей час знаходилась 82-річна мати знайомого. Чоловік напав на жінку і зґвалтував її. Потім викрав із будинку планшет і втік із місця злочину. Невдовзі ґвалтівника затримали та арештували до проведення суду. Пр...