• Головна
  • Масові протести у центрі Києва були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант, — МВС
17:24, 31 січня 2014 р.

Масові протести у центрі Києва були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант, — МВС

Як запевняють у МВС, масові протестні акції в Києві були сплановані заздалегідь, готувався силовий варіант розвитку подій.

"Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО  "Батьківщина" і свідчить про те, що масові протестні акції, які почалися в Києві 21 листопада минулого року, не були стихійними, а планувалися заздалегідь", - сказав замначальника головного слідчого управління МВС України Олег Гнатів.

Він пояснив, що мова йде про сервери, вилучені 9 грудня 2013 на вулиці Турівській у приміщенні, яке займає ТОВ "Айті" у ході розслідування кримінальної виробництва за фактом шахрайства.

Представник МВС нагадав, що тоді була вилучена комп'ютерна техніка та документи. Слідчі дії викликали широкий резонанс та висловлювання на адресу міліції з боку " Батьківщини".

"Інтерес політиків до цієї справи став зрозумілим у ході проведення комп'ютерної технічної експертизи, перші результати якої слідство отримало зараз. Інформація, яка міститься на вилучених серверах, стосується діяльності ВО"Батьківщина" і свідчить про те  що масові протестні акції, які почалися у Києві 21 листопада минулого року, не були стихійними, а планувалися заздалегідь", - зазначив Гнатів.

Він наголосив, що у матеріалах слідства "є дані про те, що при плануванні цих акцій передбачався так званий силовий сценарій розвитку".

"Тобто такий варіант, при якому буде застосована сила до мітингувальників. Це викличе широкий резонанс і підірве авторитет чинної влади і президента. Нині отримані матеріали направлені на експертне дослідження для встановлення в них наявності дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади", - підкреслив правоохоронець.

Він наголосив, що тільки після експертизи можна буде однозначно сказати , чи є в цієї інформації склад злочину за ст.109 Кримінального Кодексу України (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу, або захоплення державної влади).

Гнатів наголосив, що якщо ж це буде встановлено, то подальшим розслідуванням буде займатися СБУ.

"Зараз говорити про підозру щодо будь-кого рано", - додав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...