На Полтавщині планують провести ряд заходів у рамках відзначення Дня Соборності та Свободи України

Гідне відзначення державного свята – Дня Соборності та Свободи України – сприятиме зміцненню єдності людей навколо ідеї соборної української держави, утвердженню ідеалів свободи і демократії, вихованню у громадян почуття національної гідності. На це спрямовано заходи, які затверджено за підсумками наради в облдержадміністрації, що відбулася          11 січня 2014 року під головуванням заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації В.О.Пархоменка.

         Відповідно до запланованих заходів, як в обласному, так і  в усіх районних центрах, за участі керівників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад, представників партійних та громадських організацій буде проведено покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених видатним державним діячам, іншим особам, які зробили вагомий внесок у державотворення.

На будівлях державних установ, підприємств, організацій області, на фасадах приватних будівель мешканців буде  встановлено Державні Прапори України.

До релігійних організацій всіх конфесій направлено звернення з пропозицією проведення з нагоди Дня Соборності та Свободи України молитви за Україну.

22 січня 2014 року в обласному центрі відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятників Т.Шевченку та Б.Мартосу

Державним архівом Полтавської області організовано виставку архівних документів про історичні події визвольних змагань українського народу на Полтавщині 1917-1921 років. Також буде поновлено тематичні експозиції та виставки у музеях та бібліотечних закладах області, присвячених історії та діяльності Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, їх ролі в процесі здобуття незалежності України, та пам’яті Героїв Крут.

Матеріали про історичну подію - Акт злуки включено до єдиного дня інформування у січні 2014 року.

У закладах культури і мистецтва області заплановано проведення культурно-просвітницьких заходів, присвячених історичному значенню Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

         З 20 січня 2014 року у бібліотеках області відкриються тематичні виставки літератури, періодичних видань, буде проведено інформаційні бесіди, історичні години, вікторину «Соборність України – історія і сучасність». В рамках проведення Гребінківської районної акції «Душу зцілює добро» в центральній районній бібліотеці відбудеться тематичний вечір «Соборна Україна – одна на всіх як оберег». На захід запрошені учнівська молодь, представники громадських об’єднань, працівники культури і мистецтва району. З 20 по 22 січня дитяча музична школа району презентуватиме виставку художніх робіт учнів класу образотворчого мистецтва школи на тему «Я славлю свою рідну Україну», в народному районному краєзнавчому музеї відбудеться урок патріотичного виховання «Соборна мати - Україна одна на всіх, як оберіг».

          В Кобеляцькому музеї літератури і мистецтва імені О.Кулика діятиме тематична виставка  «Єднання в ім'я майбутнього України», а в Кобеляцькій та Білицькій дитячих музичних школах будуть проведені лекції-концерти.

В Решетилівському районному Будинку культури для жителів селища  організовуються урочистості та святковий концерт за участю місцевих творчих колективів.

Комплекс культурно-просвітницьких заходів заплановано у Гадяцькому училищі культури. У день святкування Соборності та Свободи України для студентів буде проведено виховну годину «Співаємо славу цій події і тепер», та переглянуто відеофільм «Акт Злуки 22 січня 1919 року»,  у бібліотеці училища  оформлено книжкову виставку «Соборність України –– від ідеї до сьогодення».

У Полтавському краєзнавчому музеї 21 січня о 10.00 год. для учнів 10 класу Полтавського ліцею № 1 м. Полтави буде проведено тематичну оглядову екскурсію, перегляд відеофільму «Живи в віках моя ти, Україно!».

         22 січня у загальноосвітніх закладах  № 10 та №15 м. Полтави

артистами обласної філармонії буде проведено тематичну концертну програму .       

         У навчальних та бібліотечних закладах області протягом січня-лютого 2014 року буде проведено «круглі столи», конференції, тематичні заходи, спрямовані на  патріотичне виховання молоді, осмислення історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність.

 У навчальних закладах області проведено тематичні заходи, уроки, лекції, семінари, “круглі столи”, вечори на теми: “От де, люди, наша слава, слава України”, “Навіки разом”, “Вікопомна подія в історії України”, “У єдності сила народу”, спрямовані на вивчення та осмислення історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

11-12 лютого 2013 року на базі Полтавського юридичного інституту Національного університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти                               ім. Остроградського заплановано проведення обласних змагань серед учнівської молоді з інтелектуальної гри «Полтавські дебати – 2014» на тему: “Соціальні мережі сприяють розбудові громадянського суспільства”.

Колективи, учні та студенти навчальних закладів візьмуть участь у проведенні урочистостей з нагоди відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки в обласному, районних центрах і населених пунктах області, покладаннях квітів до пам’ятників, пам’ятних місць, присвячених діячам, які зробили вагомий внесок у державотворення.

Слухачам курсів підвищення кваліфікації обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та вчителям історії загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтави в січні 2014 року прочитано лекції на теми “Злука українських земель 1919 року – важливий етап на шляху творення Української держави”, “Соборність України – Соборність нашої свідомості” та “Методологічні основи подачі учням історичного матеріалу, пов’язаного з Соборністю та Свободою України”.

У бібліотеках навчальних закладів області підготовлено тематичні виставки літератури, присвячені історії українського державотворення, діяльності Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, їх ролі в процесі  здобуття назалежності України, організовано перегляди книг, у яких відбито шлях України  до  возз’єднання  її  складових  частин.

У музеях та музейних кімнатах навчальних закладів підготовлено експозиції, присвячені 95-й річниці проголошення Акта злуки.

Студенти вищих навчальних закладів, учні загальноосвітніх, професійно-технічних та інтернатних навчальних закладів області візьмуть участь у проведенні сезонних спортивних заходів, присвячених Дню Соборності та Свободи України, Дню пам’яті Героїв Крут.

У рамках відзначення Дня Соборності та Свободи України проводитимуться також тематичні спортивні заходи. У період з 22 по           29 січня 2014 року заплановано проведення 20 спортивних заходів приурочених Дню Соборності та Свободи України та увічнення пам’яті героїв Крут.

Зокрема обласні заходи : чемпіонат області з плавання м. Кременчук на спортивній базі СК «Нафтохімік», чемпіонат області з шахів серед юнаків та дівчат до 18 та 20 років м. Полтава.

 25 січня 2015 року у м. Полтаві за адресою вул. Героїв Сталінграда 30 на спортивній базі обласної дитячо-спортивної школи «Олімпійські надії»  відбудуться обласні змагання з дзюдо до Дня Соборності та Свободи України та увічнення пам’яті героїв Крут. На урочисте відкриття змагань запрошено заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації   В.О.Пархоменка.

У комунальних друкованих засобах масової інформації у січні-лютому 2014 року запроваджено  тематичні рубрики, в ефір вийдуть тематичні передачі радіо і телебачення з  широким висвітленням заходів з підготовки та відзначення в області Дня Соборності та Свободи України.

Органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування надаватиметься всіляке сприяння громадським, молодіжним  організаціям у проведенні ними тематичних заходів до Дня Соборності та Свободи України, Дня пам’яті Героїв Крут.

День Соборності та Свободи України має сприяти посиленню консолідації суспільства. Тому наші заходи спрямовано на усвідомлення історичного досвіду та орієнтації в сьогоднішньому дні, прагнення до вічних цінностей українського народу.

Історія свідчить, що розбрат веде до занепаду, втрати соборності, а  від незгод і  протиріч програють не лише учасники політичного процесу, а  й  усе  суспільство. Це ті цінності, які  дозволять об’єднати представників найширших мас  населення в  ім’я майбутнього нашої Соборної України, єдиної територіально, економічно, духовно.

Матеріали підготовлено Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
142 перегляди у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Спорт
Лідери серед букмекерів – контора William Hill – приймають ставки на перемогу лондонського «Арсеналу» із мізерним коефіцієнтом 1,08. У випадку нічийного результату можна підняти коефіцієнт 9,50. Найвищий коефіцієнт на перемогу «Ворскли» - 26. І це означає, що букмекери зовсім не вірять у перемогу полтавської команди. Про це повідомляє www.ukrinform.ua. Нагадаємо, матч між «Арсеналом» та «Ворсклою» відбудеться у Лондоні завтра, 20 вересня, о 20:00. Матч мож...
Політичні новини
Занепад Полтави став очевидним фактом для всіх, хто вміє думати й аналізувати. Щоб виправити ситуацію потрібно змінити не лише обличчя, потрібно змінити саму систему міської влади, яка вже давно не служить людям. Кому це під силу? Тільки місцевій політичній силі, яка б не залежала від рішень центральних офісів у Києві, а орієнтувалася б на потреби Полтави та її жителів. Саме такою є політична партія «Рідне місто». Основу команди складають відомі, з чималим...
Новини компаній
Діти дорослішають на диво швидко. І все раніше і раніше починають прагнути до самостійності. Самостійно ходити в секцію, повертатися зі школи або грати на вулиці без нагляду. Навіть самий самовідданий батько не в змозі бути з дитиною кожну хвилину. Але для кожного з батьків завжди важливо знати, що дитина в безпеці. Смарт-годинник для дітей вирішують цю проблему. Вони дозволяють не тільки знати, де дитина, але і як і з ким він спілкується. Це сучасний кори...
Пригоди
Пожежа сталася 18 вересня у Кременчуці на вулиці Якова Петруся. Загорілася господарча будівля. Була загроза, що вогонь перекинеться на розташований поруч житловий будинок. На місце події виїхали 7 працівників 14-ї Державної пожежно-рятувальної частини. Ліквідувати пожежу вдалося лише за годину. Частину будівлі вдалося врятувати. Вогонь встиг знищити 18 квадратних метрів покрівлі та покриття і металеві двері. Причини займання встановлюють. Про це повідомляє...
Суспільство
Водії полтавського громадського транспорту (автобусів і маршруток) сьогодні усі разом одночасно відмовилися безкоштовно перевозити пільговиків. Пенсіонерів змушують оплачувати проїзд, а на запитання у чому причина відповідають «Женщіна, безплатний проєзд пішов за Мамайом. Ніхто нам жодної копійки не компенсував і не збирається» До речі, за нашою інформацією, полтавські водії дійсно за 1,5 місяці перевезень пільговиків не отримали жодної компенсації від вла...
Пригоди
Чергова надзвичайна пригода за участю змії сталася 18-го вересня. 33-річного мешканця села Лютенька Гадяцького району на подвір’ї власного будинку за руку вкусила гадюка. Чоловіка госпіталізували до реанімаційного відділення Гадяцької ЦРЛ. Стан його здоров’я – середньої важкості. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту Полтавської ОДА. Нагадаємо, раніше на Полтавщині змії вкусили у воді 5-річного хлопчика та 27-річного чоловіка.
Новини компаній
Новий пасажирський маршрут Полтава-Дніпро-Маріуполь став більш доступним. Автобус відправляється щодня з АС Київська о 19-00, так само щодня в зворотному напрямку Маріуполь-Дніпро-Полтава буде відправлення з автовокзалу в 19-00. Комфортну і безпечну поїздку забезпечать сучасні автобуси марки SETRA місткістю від 40 до 55 осіб, обладнані кондиціонерами і DVD плеєрами. Ліцензований автоперевізник - ЗОРІН Ю.Є. пропонує великий автопарк сучасних, містких автобу...
Пригоди
18 вересня близько 20:00 сталася аварія на трасі Київ-Харків у Супрунівці. Зіткнулися ВАЗ під керуванням 33-річного чоловіка та Lexus, за кермом якого знаходилася 46-річна жінка. Внаслідок аварії постраждали водій ВАЗу та 12-річна пасажирка у Lexus. Про це повідомляє сайт поліції Полтавщини. Поліцейські встановлюють обставини ДТП. Відомості за фактом аварії внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Нагадаємо, раніше на Полтавщині мотоцикліст врізав...
Політика
Запропонований на посаду заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів та ЖКГ Олексій Чепурко розповів про свої дії на посаді:            –        Буду робити все для того, щоб управління ЖКГ було максимально відкритим, в тому числі для журналістів. Буде проведено серйозний аудит, за його результатами ухвалюватимемо рішення, в тому числі й кадрові. Є питання щодо Сінельника. Першочергове завдання: підготовка міста до опалювального сезон...