• Головна
  • Полтавцям вручили літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка
16:11, 8 січня 2014 р.

Полтавцям вручили літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка

Сьогодні у рамках традиційного районного свята Лубенщини  «Виростеш ти, сину…»  відбулося щорічне вручення літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка. Урочистості відбулися у селі Біївці Лубенського району, на малій батьківщині Василя Симоненка. Зібралися літератори Лубенщини, члени літературного об'єднання імені Олеся Донченка, керівництво району, учнівська молодь, громадськість села, представники ЗМІ.

 Підсумки оголосила та назвала переможців голова журі, заступник голови районної ради Євгенія Яковченко. Голова Лубенської райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко та голова районної ради Олексій Дядечко вручили премії переможцям, побажали їм подальших творчих здобутків. У номінації «Література і публіцистика» перемогу здобула письменниця Раїса Плотникова за книгу поезій «Без фіранок», у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» - Володимир Семенюта за цикл полотен краєвидів Лубенщини.

Почесними грамотами районної ради та райдержадміністрації нагороджено людей, творчі доробки яких заслуговують на увагу. Це Валерій Волосков із Полтави, почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України, за вагомі здобутки у просвітницькій і культурологічній діяльності, активну громадську позицію та Юрій Савка з Луцька, майстер народного мистецтва, за вагомий особистий внесок у збереження та розвиток традицій української народної вишивки, створення власної школи вишиваного портрету.

До присутніх звернулися голова райдержадміністрації Віктор Алєксєєнко та голова районної ради Олексій Дядечко, які говорили про таке коротке життя, але великий спадок Василя Симоненка, про підготовку до відзначення у 2015 році 80-річчя з дня народження земляка. Зокрема, Віктор Алєксєєнко зазначив: “Враховуючи важливість постаті Василя Симоненка, 21 травня 2013 року прийнята постанова Верховної Ради України, якою затверджено відзначення 80-річчя з дня народження видатного українського поета на державному рівні. Також документом передбачено до святкування ювілею привести у належний стан Тарандинцівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів імені Василя Симоненка, літературний музей при школі та хату-музей у селі Біївці. В районі вже повним ходом розпочалася підготовка до відзначення ювілею Василя Симоненка. Створений районний організаційний комітет, затверджений відповідний план заходів. Проведені ремонтні роботи у музейних кімнатах Тарандинцівської школи, планується розширення й оновлення експозицій літературного музею, впорядкування цього подвір’я та хати-музею і ще ряд заходів.” Голова райдержадміністрації привітав усіх з новорічними та різдвяними святами: ”Нехай рік, що настав, пройде під знаком миру, благополуччя, любові та поваги до ближнього; стане роком чистих помислів, добрих справ і творчих злетів; додасть сили і наснаги для нових звершень і починань. І, як говорив у Різдвяному привітанні Президент України Віктор Янукович, хочу, щоб усі ми разом долали протиріччя і шукали шлях до миру та любові”.

Директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Микола Перепелиця, який був присутній на заходах, переконаний, що творчість Василя Симоненка для України безцінна, як безцінною була для нього Україна, тому що сила його поезії — в безмежній щирості та правдивості. У ній є все: і величезна любов, шана та повага до простої людини – носія мудрості і нашого добробуту; і гордість за свій народ, який буде завжди; і молитва за свою матір – Україну.

Виступили секретар літературного об'єднання імені Олеся Донченка, лауреат літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка Ніна Шерстюк, Бієвецький сільський голова Ніна Остапенко.

Присутні зайшли до хати поета, де місцеві літератори читали вірші Василя Сиимоненка. Член Національної спілки письменників України, голова літературного об'єднання імені Олеся Донченка Олександр Міщенко дякував за людську пам’ять, небайдужість до творчого надбання поета, до непростої історії становлення нашої держави, значну роль в якій відіграв Василь Симоненко.

По завершенню учасники зібрання поклали квіти до пам’ятника поету в центрі села.

Продовжилися літературно-мистецькі урочистості у Тарандинцівській ЗШ І-ІІІ ступенів, у якій свого часу навчався поет. Делегацію гостей зустрів директор школи, заслужений учитель України Микола Кадука. У приміщенні освітнього закладу діє музей Василя Симоненка, де й зібралися учасники святкового заходу. Тут звучали спогади про життєвий і творчий шлях поета, його вірші у виконанні переможців традиційного районного конкурсу читців поезій В.Симоненка, присутніх письменників та поетів.

Спливають роки, але час не зітре з пам'яті вдячних нащадків світлий образ людини з бентежною, відкритою і чистою душею, чия поезія проникнута глибокою любов'ю до рідного народу, до простої людини, до землі, на якій народився, зріс і пішов у широкий світ всенародного визнання.

Дивом є те, що і сьогодні майже кожен рядок Симоненкового слова живий, зрозумілий і, що важливо, – актуальний. Наче нічого нового, невідомого читачеві не говорить поет. Але він здатний перевернути душу, примушує замислитися над таким простим – і таким складним питанням:

Ти знаєш, що ти – людина?

Ти знаєш про це чи ні?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...