• Головна
  • Сьогодні полтавці святкують найбільше свято в історії людства - Різдво
09:29, 7 січня 2014 р.

Сьогодні полтавці святкують найбільше свято в історії людства - Різдво

Різдво для православних - найбільше свято в історії людства. Свято на честь того, що сам Бог, Творець неба і землі, став людиною, щоб спасти людей всього світу, допомогти їм побачити правильний шлях у житті.

Протягом трьох перших сторіч християни не мали окремого свята Христового Різдва і нічого подібного не святкували. Рішення про святкування Різдва Христового 25 грудня було прийнято на Ефеському (Третьому Всесвітньому) церковному соборі в 431 році.

 Історія свята

Згідно з Євангелієм від Луки, Ісус Христос народився від Діви Марії в царювання імператора Августа (Октавія) у місті Віфлеємі. Август наказав робити всенародну перепис у всій своїй імперії, тому Діва Марія і праведний Йосип, що походили від роду Давидового, повинні були йти до Віфлеєму  місто Давида), щоб внести і свої імена в список.
У Віфлеємі в зв'язку з переписом всі місця на ночліг були зайняті, Марія і Йосип змогли знайти нічліг лише у вапняковій печері, призначеній для стійла худоби. Коли ж вони там розташувалися - Марії настав час родити. Серед сіна і соломи в холодну зимову ніч народилося немовля Ісус Христос. Пресвята Діва сповила його та поклала в ясла. Але серед опівнічної тиші, коли все людство було охоплені сном, звістку про народження Спасителя світу почули пастухи. Їм з'явився Ангел і сказав: "Не бійтеся: благовіствую вам радість велику, яка буде всім людям. Сьогодні народився Спаситель світу! І ось вам знак: ви знайдете Дитину сповиту, що в яслах лежатиме". Коли Ангели зникли, пастухи зачали говорити один одному: Ходім до Віфлеєму й подивимося, що там сталося. І так вони знайшли печеру, де знаходилися Марія, Йосип та Ісус, що лежав у яслах. Пастухи розповіли святому сімейству про те, що було сповіщено їм про дитину.

Поклонитися новонародженому Спасителю з'явилися і волхви, кожен з яких приніс для немовляти дар . А цар Ірод, довідавшись, що народився новий цар небесний, сили якого набагато могутніші за його, захотів вбити немовля. Але волхви не видали, де саме знаходиться новонароджений, і Ірод відправив до Віфлеєму солдатів з наказом убити всіх немовлят чоловічої статі до двох років.
Євангеліє оповідає про те, що Йосипу ввісні прийшло попередження про небезпеку. І він біг з Пресвятою Дівою Марією і маленьким Ісусом у Єгипет, де святе сімейство і перебувало до смерті Ірода. Початок святкування Різдва відноситься до часів апостолів.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...