• Головна
  • 1 січня 2014 року на Полтавщині пройшли заходи, приурочені до 105-ї річниці з Дня народження провідника української нації Степана Бандери.
19:11, 1 січня 2014 р.

1 січня 2014 року на Полтавщині пройшли заходи, приурочені до 105-ї річниці з Дня народження провідника української нації Степана Бандери.

На Полтавщині відзначили 105-ту річницю з Дня народження Степана Бандери

1 січня 2014 року на Полтавщині пройшли заходи, приурочені до 105-ї річниці з Дня народження провідника української нації Степана Бандери.

У Полтаві традиційно відбувся смолоскипний марш за ініціятиви Полтавської міської організації ВО «Свобода», молодіжних організацій «Сокіл» і «Студентська Свобода». Розпочався захід від входу в "Злато місто". Учасники акції розгорнули найбільший на Лівому березі Дніпра прапор УПА і з ним в руках націоналісти рушили до пам'ятника загиблим козакам, де відбулося віче. Традиційно попереду колони свободівці тримали портрет Степана Бандери. Під час ходи націоналісти вигукували "ОУН–УПА – державне визнання!", "Бандера, Шухевич – Герої України", "Бандера прийде – порядок наведе!".

"У 105 день народження Степана Бандери закликаємо всіх стерти з його імені стереотип, як «роз’єднуюча постать між Сходом і Заходом». Бандера єднає нас духом вольности, боротьби, вірою, непокорою, синьо-жовтим і червоно-чорними прапорами. Це рік історичної справедливости, який вознесе його ідеї до нових висот прочитання і розуміння.

У нас попереду рік не простий, тому набираємося наснаги. Не потрібно сподіватися на допомогу зі сторони. Бандера не чекав помічі, тому й ми маємо вірити в свої сили. Саме наші внутрішні бажання та прагнення допоможуть розпочати великі зміни, продемонструють необмежені можливості й потенціал нації, довершити розпочатий захист гідности та зміну свідомости. І ця нелюдська сила криється у нашій єдности, у нашій ідеї!», – зазначив голова Полтавської міської організації ВО «Свобода» Юліан Матвійчук.

Традиційно завершився захід виконанням державного славня.

Уперше в Кременчуку націоналісти на чолі з Кременчуцькою міською організацією ВО "Свобода" провели смолоскипний марш та урочисте віче з нагоди 105-ї річниці з Дня народження Степана Бандери. Запаливши смолоскипи, націоналісти пройшли центральними вулицями міста з гаслами: "Героєві України Степану Бандері тричі – Слава!", "ОУН-УПА – державне визнання", "Одна мова, одна нація, одна Батьківщина – це Україна!", "Бандера, Шухевич – Герої України!".

Під час мітингу голова Кременчуцької міської організації ВО "Свобода"Сергій Галата поздоровив присутніх із Новим роком і народженням провідника української нації: "Саме з цією датою багато українців пов'язують початок нової надії, нового життя, нової епохи. Все більше українців стають національно свідомими, відчуваючи власну відповідальність за долю країни, за майбутнє своїх дітей, за право вільно жити на рідній землі. Степан Бандера є прикладом наслідування для сучасного покоління українських націоналістів. Ми, українці, ніби той міфічний птах Фенікс – кожен раз відроджувались з вогню боротьби і нашим обов'язком, покликанням є побудова могутньої України. Ми повинні донести до кожного українця думку, що є нащадками Героїв, подібних Степанові Бандері!".

На завершення заходу учасники виконали славень України.

У Миргороді 1 січня відбулося народне віче. Також було організовано виставку – «Бандера та бандерівці», яка в світлинах і документах розповідала про факти з життя українських націоналістів, котрі співпрацювали з Бандерою.

«Слова Бандера про те, що без власної держави, без визволення, отже і без визвольної боротьби, Україна не може мати ані свободи, ані добробуту, ані демократії є надзвичайно актуальними сьогодні. Боротьба триває. Продовжуймо його справи гордо і без будь-якого сумніву, бо за нами надзвичайна відподальність за утвердження минулого, творення прийдешнього», – наголосив виконувач обов’язків голови Миргородської міської організації ВО «Свобода» Олег Супруненко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...