Підсумки громадянського круглого столу: потужний національний проект - надзавдання, яке під силу

Днями у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбувся регіональний громадянський круглий стіл «Сучасна політична криза. Шляхи вирішення з точки зору розвитку Полтавщини та України в цілому», який проводив місцевий осередок Студреспубліки. Це була перша спроба з боку полтавської громадськості організувати діалог різних сторін політичного протистояння.

Полтавська «царина знань» неспроста була вибрана Студреспублікою місцем проведення круглого столу, так як формат передбачав саме інтелектуальну, змістовну дискусію, а не емоційні заклики та лозунги.

Розпочав засідання Олег Слизько, голова Полтавського осередку Студреспубліки, і відразу ж відмітив, що Бібліотека носить ім`я славетного земляка Івана Котляревського, зачинателя нової української літератури, і що учасники круглого столу повинні стати своєрідними зачинателями стратегічних підходів і відповідальності у процесі державотворення. Так як захід символічно припав на католицьке Різдво, модератор нагадав, що Господь заповідав людям бути миролюбивими та прощати один одного.

Також Олег Слизько зазначив, що будь-який конфлікт повинен закінчуватися примиренням і домовленостями, але повернення ситуації в ту точку, яка була до протестів – це крок назад. Оскільки, політична криза сталася і в суспільстві накопичилась потужна енергія, то варто її перенаправити у формування майбутнього Полтави й України в цілому, звернувши увагу на Звернення Студреспублікищодо виходу з нинішньої політичної кризи.

Микола Ачкасов, громадсько-політичний діяч, відзначив, що ніколи за часи Незалежності України влада не боялася протестів – відповідно, не відчувала народного контролю, який закінчувався, максимум, двором, коли жителі поставали, скажімо, проти несанкціонованої забудови. А тепер, коли люди вийшли на майдани, потрібно йти на поступки, чого влада не бажає. Сьогодні потрібен діалог, але його, на жаль, немає.

Активістка Студреспубліки Богдана Макаова, наголосила на потребі осмислювати свої дії, коли ми проявляємо власну громадянську позицію, зачитавши присутнім слова з доповіді на першому громадянському круглому столі в Києві експерта Студреспубліки, філософа Сергія Дацюка: «Коли починаєш говорити з людьми, особливо з молодими, виявляється, що їхнє мислення просто не ходило тими дорогами, де будується перспектива, де відпрацьовується стратегія». Також Богдана підкреслила, що для розвитку країни потрібна консолідація, а тому - негайне примирення і недопущення того, щоб політичний конфлікт переріс у громадянський.

Олександр Калініченко, доцент Полтавської державної аграрної академії, прокоментував ситуацію більше з економічної точки зору, акцентуючи увагу на національних багатствах: великі площі чорноземів, більше 400 родовищ промислового значення, транзитна територія та ін., і що Україна є ціллю багатьох геополітичних гравців, які всіляко за часи Незалежності України впливали на нашу політику, тому й у нас за ці 22 роки не було жодної проукраїнської влади. Також, Олександр Володимирович, відзначив, що влада й опозиція повинні спільно нести відповідальність за державу, боякщо слабке внутрішнє управління процесами, вмикається зовнішній механізм.

Студент Технічного університету Дмитро Колос виголосив своє стурбування тим, що політичні сили співвідносяться з капіталами і запропонував обмежити цей процес. Думка була продовжена ідеєю повернення системи державного фінансування партій і таким чином виведенням політичних сил на рівні умови. Учасник круглого столу Євген Бажан наголосив, що під час політичної кризи велике значення має духовна складова людини, потрібно про це пам`ятати.

Круглий стіл відвідав також екс-начальник Полтавського міського управління молоді та спорту, легенда полтавського футболу Ігор Кислов, який звернув увагу на те, що в Україні промисловість розвивається екстенсивним шляхом, бізнес здебільшого споживає, тому потрібно вкладати у модернізацію для забезпечення конкурентоспроможності українського продукту.

На думку, студента Дмитра Шрамка, ми, українці, уже більше 20 років не знаємо, що робити після звільнення з «кріпацтва» і потрібно пережити ще два покоління, щоб самостійно здійснювати нові перетворення.

Олесь Лучний, активіст Студреспубліки, студент Полтавського національного технічного університету, відзначив, що виявлення своєї громадянської позиції не повинно перешкоджати навчанню, бо молоді наразі і так не вистачає знань. Куратор інтелектуальних ігор регіональної Студреспубліки Євгенія Гмиря заявила про відверті маніпуляції людською свідомістю, які відбуваються у суспільстві. Студент університету економіки і торгівлі Роман Широких закликав велику увагу приділити плануванню, так як воно відсутнє практично у всіх процесах, в яких задіяні різні соціальні групи населення, а студент Полтавської державної аграрної академії Денис Корнєєв поділився своїм здивуванням, що місцеві осередки політичних сил відверто проігнорували даний круглий стіл.

У процесі дискусії учасники представляли різні позиції, жваво аргументуючи свої бачення розв`язання політичної кризи, але на круглому столі прозвучало: для того, щоб зрозуміти думку співрозмовника, спочатку потрібно відійти від своєї.

Загалом, учасниками круглого столу підтримали позицію Студреспубліки, особливо цікавою була пропозиція щодо створення Стратегічної групи для розробки проекту форсованої модернізації країни з майбутнім наділенням спеціального органу влади (Комітету майбутнього) конституційними повноваженнями нести стратегічну відповідальність за державу.

Підсумовуючи сказане вище, Олег Слизько наголосив, що віддати комусь частину суверенітету можна завжди і зробити це дуже просто, а от створити потужний національний проект – це хоч і надзавдання, але під силу українцям.

Наприкінці засідання прозвучала пропозиція до учасників круглого столу й усіх полтавців зареєструвати абонемент в Бібліотеці та читати побільше корисної літератури, також республіканці запросили всіх присутніх на Полтавську "Зимову Студреспубліку", яка проходитиме з 15 по 17 лютого 2014р. на базі ДОЦ «Миргородський» (с. Олефірівка Миргородського р-ну на Полтавщині). Тема:"Суспільна вимога розвитку – як не втратити молоде покоління, а зробити основою модернізаційних змін?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
6 переглядів в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Промо-статті
До Нового року залишаються лічені дні, і для багатьох дорослих залишається невирішеним питання, а що ж подарувати синові (доньці, братику, внучці, племіннику, хрещеника, дитині друзів)? Якщо і вам пощастило бути родичем малюка, який ще не ходить в школу, наша стаття буде вам корисна. Подарунки діткам до 3 років. Дівчаткам цього віку хочеться у всьому наслідувати своїм мамам, тому в якості подарунків підійдуть не тільки ляльки, але і набори посудкі, а також...
Суспільство
12-го грудня трагічний випадок стався у Горішніх Плавнях. В одному із будинків двоє людей отруїлися побутовим газом. 56-річний чоловік загинув на місці події. 47-річна жінка вижила, її госпіталізували до міської лікарні. Стан потерпілої – тяжкий. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту населення. Тіло чоловіка направили до Кременчуцького бюро судмедекспертизи. Обставини отруєння встановлюють. Раніше на Полтавщині 3-річна дитина отруїлася ч...
Пригоди
Трагічна пригода сталася 12-го грудня на одній із зупинок громадського транспорту. 70-річна жінка виходила із тролейбуса і отримала ураження електричним струмом. Потерпілу госпіталізували до 3-ї міської клінічної лікарні. Стан здоров’я жінки – середньої тяжкості. Про це повідомляє управління з питань цивільного захисту населення. Нагадаємо, раніше на Полтавщині хлопця вдарило струмом, коли він перевозив сіно.
Культура
Святий апостол Андрій Первозванний був рибалкою в  Галілеї. З Євангелія ми знаємо, що він  був молодшим братом апостола Петра ( Симона). Коли Ізраїлю явився святий пророк, Предтеча і Хреститель Господній Іоанн, Андрій і Петро стали його найближчими учнями. І тоді, перебуваючи поруч зі своїм учителем Іоанном , Андрій вперше пізнав Христа Господь покликав Андрія та Іоанна (який став згодом улюбленим учнем Христа) за собою, кажучи їм : “Підіть і побачите”. Ан...
Суспільство
До нашої редакції зателефонували  жителі села Шмиглі, що поблизу Полтави. З початку нинішнього навчального року четверо дітей цього села та понад двадцять з Нижніх Млинів дістаються  до школи у селі Гора пішки, адже шкільний автобус, що їздив раніше, більше не їздить. Аби вирішити проблему, жителі Шмиглів звернулися  до депутата міської ради Юрія Бойка. У Шмиглях нас зустрічає мама одного зі школярів - Олена Цопа. Викладає  суть проблеми: " - Старий автобу...
Суспільство
Головна полтавська ялинка вбирається у святкове вбрання. На ній вже окрім  гірлянди, є  іграшки та триває монтаж шатра.  Останні дні видалися багатими на опади, що ускладнює роботу , адже працівники мають справу з електрикою.  Вечорами фахівці періодично вмикають вогники, і нам пощастило їх побачити: Раніше ми розповідали : Головна полтавська ялинка : згори, збоку та зсередини
Суспільство
12-го грудня Полтаву відвідує тимчасовий повірений Посольства аргентинської республівки в України Аріель Макс Санчес Ромеро. У Полтавській міській раді він зустрічається із виконуючим обов'язки міського голови Олександром Шамотою. Учасники зустрічі говорять про співпрацю полтавської міськради та аргентинського посольства у галузях економіки, культури та освіти. - Ми приїхали до Полтави, тому що я бачу у ній потенціал. Завтра ми будемо зустрічатися із бізне...
Політика
Найбільшу кількість випадків ймовірного використання державних коштів у цілях дочасної агітації зафіксовано у Костянтина Іщейкіна («Блок Петра Порошенка») – 49. 4 випадків виявлено у Юрія Шаповалова («Відродження»), по 3 мають Руслан Богдан («Батьківщина») та Олег Кулініч («Відродження»), 2 має Костянтин Жеваго (позафракційний) та  1 Юрій Бублик (позафракційний). Серед 62 випадків 24 стосувались освітніх закладів, 17– сфери ЖКГ, благоустрою та розвитку інф...
Культура
Управлінням освіти, управлінням культури, управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту виконкому, а також міським центром соціальних служб підготувлена ціла низка цікавих, незабутніх заходів для полтавської малечі. Уже розпочав реалізовуватись щорічний благодійний проект «Ялинка янголів», який щороку радує сотні дітей пільгових категорій. Проект проходить щовихідних до 23 грудня включно з 10:00 до 19:00 в ТРЦ «Київ». Кожен небайдужий полтавець має змогу д...