• Головна
  • 25 грудня католики святкують Різдво
12:22, 25 грудня 2013 р.

25 грудня католики святкують Різдво

Сьогодні католики, протестанти, лютерани і православні багатьох країн відзначають одне із найбільших свят - Різдво. Сербська, болгарськаі російськаправославніцерквине перейшлинагригоріанськийкалендар іпродовжуютькористуватися юліанським,вякому 25грудня відповідає7 січня.З цим іпов'язанонезрозумілабагатьом часова розбіжність.

Точна причина, по якій Різдво святкують 25 грудня, невідома, як і точна дата народження Ісуса Христа. За однією версією цей вибір пов'язаний з тим, що всі ранні християни 25 березня відзначали свято Благовіщення. Додавши до цієї дати 9 місяців, вони отримали дату Різдва. За іншою версією одне з найголовніших християнських свят замінило святкування зимового сонцестояння, яке усі язичники відзначали як момент народження бога Сонця.

За 4 тижні до Різдва у католиків починається період Адвента - час посту і покаяння. Католицьке духовенство одягає вбрання фіолетового кольору. Напередодні свята - Святвечір - дотримуються особливо суворого посту і їдять зварені з медом ячмінні або пшеничні зерна. У цей день родина наряджає ялинку і пізнім вечором збирається за різдвяним столом. Святкують Різдво до 1 січня, і кожен день Різдвяної Октави пов'язаний з ім'ям святого, мученика або яким-небудь євангельським сюжетом.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...