• Головна
  • Як на майдані відзначили день Святого Миколая бачив полтавський оглядач
про майдан від полтавських ЗМІ
19:22, 20 грудня 2013 р.

Як на майдані відзначили день Святого Миколая бачив полтавський оглядач

про майдан від полтавських ЗМІ

Святий Миколай не обійшов і майдан Незалежності, і Марїїнський парк, де розташовуються мітингувальники. Як святкували його  бачив наш оглядач.

Отже, на майдані Незалежності на сцені виступали представники релігійних конфесій, а людям роздавали листівки з запрошенням до молитовного намету, де пропонували помолитися за Україну. Крім того люди повивішували плакати з янголами та поздоровленнями зі святом. Загалом мітингувальники на майдані були усміхнені та займалися повсякденним устроєм наметового містечка: куховарили, роздавали теплі речі, ліки, листівки, охороняли пости інші грілися біля вогнищ, слухали промови зі сцени.

А ще на майдані почали встановлювати хвойні і прикрашати існуючі ялинки. Одні вийшли ідейні в агітуючи листівках, інші звичайні з кульками та гірляндами.

Найцікавішим було те, що цього дня ходив імпровізований Святий Миколай з янголами, він роздавав подарунки усім, хто трудиться на майдані а потім завітав і у Маріїнський парк на «анти майдан». По дорозі він дарував панчохи та цукерки міліціонерам на посту. Але ті за уставом не мали приймати жодних речей від сторонніх, тому він причепив гостинці їм на щити. Під час цього одна жінка, що проходила поряд обурилась, що Миколай ніби насміхається над ними, але він запевнив, що робить усе від щирого серця.

Мешканці ж «антимайдану» не соромилися приймати дарунки Миколая. До самої сцени на «антимайдані» потрапити не вдалося виявилося – потрібна спеціальна акредитація. Тому, хто цього дня там тримав слово нам не відомо. До речі, у прихильників нинішнього президента України теж є молитовне місце – це православний хрест у Маріїнському парку, та ікона Божої Матері поставлена в його підніжжі. У той час поряд молилася якась жінка. А також, виявляється у «антимайданівців»  теж є футбольні змагання, чи щось на кшталт того – на невеликій площі перед пам’ятником хлопці грали кришечкою від пляшки.

Я намагалася знайти серед антимайданівців полтавців, але ніхто чітко не міг сказати, де вони є і чи є взагалі, доки я сама не побачила чоловіка у знайомому прапорі на плечах, він саме дискутував з жіночками, які прийшли з майдану Незалежності «в гості» до «антимайданівців». Розгорнуте інтерв’ю з цим чоловіком буде в наступній статті. Зараз тільки скажу, що в кінці кінців прихильники різних таборів обійнялися і навіть поцілувалися.

І наостанок власна думка-мрія: хочеться вірити, що одного разу українців об`єднає не тільки Святий Миколай, а й спільна мета і не на день, а назавжди.

DSCN5178DSCN5195DSCN5224
DSCN5227DSCN5261DSCN5269
DSCN5217DSCN5191DSCN5232
DSCN5288DSCN5292DSCN5321

DSCN5342DSCN5354

DSCN5328DSCN5334

DSCN5183

Коментарі

Оголошення
live comments feed...