• Головна
  • На засіданні прес-клубу були обговорені питання по запобіганню виникнення надзвичайних подій під час Новорічних та Різдвяних свят
09:05, 19 грудня 2013 р.

На засіданні прес-клубу були обговорені питання по запобіганню виникнення надзвичайних подій під час Новорічних та Різдвяних свят

Полтавська область: на засіданні прес-клубу були обговорені питання по запобіганню виникнення надзвичайних подій під час Новорічних та Різдвяних свят (ВІДЕО)

18 грудня в Управлінні Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області під час засідання прес-клубу, рятувальники з представниками ЗМІ обговорили питання по запобіганню виникнення надзвичайних подій під час Новорічних та Різдвяних свят.

На початку заходу заступник начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС України у Полтавській області Олександр Лисенко ознайомив присутніх із оперативною інформацією про основні надзвичайні події, які сталися минулого року на території області у період Новорічних та Різдвяних свят.

«В минулому році в період проведення Новорічних та Різдвяних свят на території області виникло 22 пожежі, в наслідок яких загинуло 4 та постраждало 5 осіб, - зазначив Олександр Лисенко. - Основними причинами виникнення пожеж стали порушення правил влаштування та експлуатації опалювальних приладів, порушення правил влаштування та експлуатації електроустановок та необережне поводження з вогнем. Пожеж та загорянь в місцях проведення свят не було».

З метою забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території області, організації змістовного дозвілля громадян під час зустрічі Нового 2014 року та святкування Різдва Христового Управлінням ДСНС України у Полтавській області та підпорядкованими підрозділами проводиться комплекс організаційних та практичних заходів, спрямованих на попередження пожеж. Наразі Управлінням ДСНС України у Полтавській області розроблено План заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки об’єктів та місць з масовим перебуванням людей під час підготовки та проведення Новорічних та Різдвяних свят.

Начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України у Полтавській області Ігор Рудченко розповів учасникам прес-клубу про заходи, які рятувальники проводять щодо забезпечення безпеки громадян у святкові дні.

«Працівниками ДСНС області проводяться перевірки протипожежного стану місць влаштування святкових заходів (театрів, будинків культури, шкільних та дошкільних закладів, тощо) щодо дотримання правил пожежної та техногенної безпеки, - зауважив Ігор Рудченко. - Особлива увага звертається на належне забезпечення приміщень первинними засобами пожежогасіння, шляхи евакуації, справність електричних мереж, правильне влаштування новорічних ялинок тощо».

На час проведення Новорічних та Різдвяних свят особовий склад Управління буде переведений на посилений варіант несення служби. Здійснюватиметься посилений контроль за об’єктами з масовим перебуванням людей, особливо за тими, що функціонують у вечірні та нічні години.

Запрошений на прес-клуб представник спеціалізованого магазину, який займається продажем піротехнічних виробів Олександр Оганесян розповів присутнім про види піротехнічних виробів та дав поради, як убезпечити себе та людей, що знаходяться поруч від небезпеки, яка може виникнути під час безконтрольного використання феєрверків, салютів та інших піротехнічних виробів.

«Необхідно купувати лише у спеціалізованих магазинах, які мають сертифікати якості на всю продукцію, - зазначив Олександр Оганесян. – Потрібно чітко дотримуватися інструкції та техніки безпеки. Виріб повинен бути не ушкодженим, не використовувати його у стані алкогольного сп’яніння та вдома. Краще знайти галявину, де немає людей та будинків. Спостерігати за салютом потрібно на відстані не менше 30 метрів від піротехнічного виробу».

Наостанок зустрічі, рятувальники закликали громадян бути обережними під час святкування Новорічних та Різдвяних свят, дотримуватися техніки безпеки у поводженні з піротехнічними виробами та не дозволяти дітям самим запускати петарди чи феєрверки.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...