• Головна
  • У Полтаві козаки домовлялися із владою
13:05, 18 грудня 2013 р.

У Полтаві козаки домовлялися із владою

17 грудня у Полтавській ОДА говорили про шляхи співпраці між козацькими громадськими організаціями та обласною владою, які б сприяли розвитку козацтва на Полтавщині, патріотичному вихованню молоді, підтриманню громадського порядку на території області.

«Керівництво області налаштоване на співпрацю з козацтвом. Я вважаю, що завдання влади і козацьких громадських організацій – популяризувати історію України, історію козацтва і розвивати його. Ми готові до співпраці, готові підтримати ці ініціативи для того, щоб у Полтавській області мати ідеологію держави», – сказав заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко.

Загалом на Полтавщині зареєстровано 56 козацьких ГО, з яких 17 обласних, 30 районних і 9 міських. Основними напрямками роботи, що здійснюються ГО Українського козацтва, є пропагування національних традицій, патріотичне виховання молодого покоління, фізичний гарт, проведення наукових та краєзнавчих досліджень, сприяння правоохоронним органам у підтриманні належного громадського порядку.

Пропагуванням козацьких традицій насамперед опікуються навчальні заклади. В області створені та діють 17 дитячих козацьких осередків (республік, кошів тощо), що охоплюють більше 2 тис. дітей та підлітків. Традиційними стали заходи з нагоди Дня Українського козацтва 14 жовтня.

На Полтавщині діють 34 легалізовані козацькі організації, які декларують участь в охороні громадського порядку. Активну участь в цій справі бере обласна козацька ГО «Полтавська паланка», створена у 2008, має 10 осередків в районах області та налічує 1 тис. 41 особу. За участі ГО «Полтавська паланка» створили Октябрський районний штаб громадських формувань з охорони громадського порядку м. Полтави.

«У нас найголовніша проблема – немає приміщення, де ми можемо збиратися, проводити заняття. Приміщення, де ми раніше базувалися, на вулиці Фурманова, після того, як мером став Олександр Мамай – там закрили опорний пункт. А статус опорного пункту надавав право на орендну плату у розмірі 1 грн. Нам встановили оренду – 1 тис 500 грн. Потім ми домовилися, трішки знизили ціну, але питання не вирішилося. А тоді, взагалі, нам довелося відмовитися, бо сплачувати таку ціну за рахунок членських внесків ми не можемо», – зазначив отаман обласної козацької ГО «Полтавська паланка» Сергій Данілов.

У ході обговорень вирішили делегувати представника ГО «Полтавська Паланка» до складу Громадської ради при облдержадміністрації та розробити та представити проекти на конкурси програм, розроблених громадськими організаціями, соціальних проектів, стосовно дітей, молоді, жінок та сім’ї, культурно-мистецьких програм для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка за рахунок коштів обласного бюджету у 2014 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...