• Головна
  • Полтавська «Праведниця України» відзначила свій 90-річний ювілей
20:41, 17 грудня 2013 р.

Полтавська «Праведниця України» відзначила свій 90-річний ювілей

Сьогодні відзначила свій 90-річний ювілей полтавська праведниця Галина Василівна Полторацька. Привітати іменинницю нагодилися її рідні, учні та люди, яких вона врятувала в роки війни, будучи ще юною дівчиною.

«Праведниця» - це не просто влучна характеристика сьогоднішньої ювілярки, звання «Праведниця України» їй свого часу присвоїла Єврейська рада пам`яті жертв фашизму України за те, що під час Великої вітчизняної війни вона допомагала переховувати єврейських дітей від німецько-фашистських загарбників, ризикуючи своїм життям. Варто зазначити, що єврейський фонд «Хесед» і нині постійно  допомагає Галині Василівні фінансово.

У 1942 році, глибокої осені, батько Галини Василівни привів у дім двох малих діток Валерія та Зою Айзин, вони були слабкі та виснажені. Галина доглядала дітей, сиділа з ними ховаючись у погребі, завжди втішала, адже малі боялися темряви. У той час їхня матір переховувалась в іншому місці. Сім`я Галини Василівни рятувала таким чином ще багатьох людей.

Сьогодні, свою спасительку і так вийшло, що і свою вчительку, прийшла привітати Зоя Веніамінівна Айзина. А Олена Айзина, її племінниця, спеціально приїхала з Києва, де зараз мешкає, висловити свою вдячність і захоплення людині без якої можливо її не було б на світі. Так склалося, що вона лише три місяці тому познайомилася зі своєю тіткою Зоєю Веніамінівною, і від неї дізналась про історію спасіння їх малими у роки війни. Ось, що розповіла Олена про свої враження від зустрічі:

«Я вивчала історію мого народу і коли я дізналась про те як рятувалась від репресій моя родина, в мене перехопило подих, тим паче, що є живі свідки того. Я вдячна, що Зоя Вініамінівна привезла мене сюди і познайомила з Галиною Василівною. І тому я приїхала, відклавши всі справи, поклонитися тій людині, завдяки якій і я жива. Я також хочу відправити зібрані мною матеріали в Ізраїль, щоб Галину Василівну визнали ще й праведницею Ізраілю».

Приїхав привітати ювілярку і її знаменитий племінник український вчений-правознавець, президент Академії правових наук України, ректор Національної юридичної академії України ім. Я. Мудрого Василь Якович Тацій. У роки війни він лишився без батьків і його теж виховував батько Галини Василівни.

«Сьогодні ми святкуємо День народження визначної людини, яка все своє життя віддала праці, дітям і багато зробила для того, щоб величезна кількість людей пішла щасливими дорогами життя. І яка в роки війни здійснила великий подвиг, адже якби фашисти дізналися про укриття євреїв, то розстріляли б усю сім`ю. Тому я пишаюсь, своїм дідусем, бабусею і тіткою, які змогли зберегти життя цих тоді ще дітей. І це було настільки таємно зроблено, що не знали навіть сусіди»  – відзначив Василь Якович.

Галина Василівна ще й видатний учитель, відпрацювала 61 рік у школі, має численні нагороди за трудові заслуги. Тому також прийшли поздоровити іменинницю її учні. Одна з учениць вишила велику ікону Божої Матері. Вони розповідають, що кожен рік навідуються до своєї надзвичайної вчительки.

Як на свій вік ювілярка досить жвава, дуже весела, а головне молода душею і оптимістична. Усі присутні бажали їй ще довгих років життя.

DSCN5137DSCN5140
DSCN5143DSCN5170

Коментарі

Оголошення
live comments feed...