• Головна
  • Інформація про роботу Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі
16:59, 16 грудня 2013 р.

Інформація про роботу Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі

Інформація про роботу Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі

16 грудня 2011 року за ініціативи Благодійної асоціації «Світло надії» та за підтримки виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавської обласної державної адміністрації було відкрито Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі, що знаходиться за адресою: м. Полтава, провулок Шевченка, 5А. Метою діяльності Центру є інтеграція бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі у суспільство, повернення їх до самостійного повноцінного життя.

Завдання центру: - зменшення рівня смертності осіб без постійного місця проживання; - зменшення рівня захворюваності на ТБ та інші інфекційні хвороби; -зменшення рівня злочинності; - повернення у суспільство осіб, які не мають постійного місця проживання та людей, які повернулися з місць позбавлення волі; - допомога жінкам з дітьми, що опинилися у кризових життєвих обставинах. Досягнення: Центр отримав право тимчасової реєстрації бездомних осіб, що суттєво допомагає вирішувати питання ресоціалізації клієнтів. За минулу зиму на вулицях міста не замерзла жодна людина – це кращий показник по Україні.

За час роботи працівниками Центру було надано послуг 431 особі. Це, в першу чергу, забезпечення триразового гарячого харчування, надання первинної медичної допомоги та лікування у разі необхідності. Клієнти центру забезпечувались одягом та засобами гігієни, речами першої необхідності. За рік відновлено документи 61 особі. Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі отримав можливість обліковувати бездомних осіб та реєструвати за місцем перебування за адресою закладу. Таким чином, 26.10.2012 року перший клієнт отримав штамп у паспорті з відміткою «місце перебування –м. Полтава, пров. Шевченка, 5-А». Станом на 16.12.2013 року, 128 осіб отримали «Посвідчення про взяття на облік бездомної особи». Для багатьох з них це перший документ за багато років, що засвідчує їх особу. 83 особи отримали реєстрацію за адресою Центру. Надано допомогу у працевлаштуванні для більш ніж 60 осіб. До самостійного життя у суспільстві повернулись 35 чоловік. За час існування Центру на забезпечення його діяльності з міського бюджету у 2012 році було виділено 150 тис. грн., в поточному – 75 тис.грн., з яких 47 тис. на придбання харчування для клієнтів та оплату праці 3-х соцпрацівників ( ще 28-тис.грн. – на оплачувані громадські роботи), 40 тис.грн. – пожертвування від соціально відповідального бізнесу та городян. На лікування клієнтів витрачено коштів понад 26 тис. грн.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...