11:45, 15 грудня 2013 р.

Океан світла на Майдані

Як уже увійшло у звичку по обіді ми завітали на мітинг «Партії регіонів». Цього разу вони пообіцяли 200-тисячне видовище. Була надія, що із кількістю зросте і якість, але, на жаль, цього не сталося. Я б дуже хотів відзначити якийсь позитив, забагато вже критикував ці мітинги. Але єдиний плюс — замість гурту «Любе» лунали «Стожари» авторства покійного Володимира Івасюка. Саме 14-ого у Києві мав відбутися концерт Расторгуєва і його колективу. Очевидно, «ПР» вирішило не використовувати композиції гурту (економія на роялті), а виступати у них Микола В’ячеславович не наважився.

Ще очікував зустріти на цьому мітингу бюджетників — нещасних лікарів і вчителів, яких змусили приїхати. Але обличчя цих «підтримувачів влади» в переважній кількості виражали такий сум за похміллям, що було огидно. За день до того я отримав 3 повідомлення від полтавців, яким за таку поїздку і перебування обіцяли від 200 до 300 гривень, але вони відмовлялися. Пишаюся такими людьми! Ще сподобалося, що ці тимячі абсолютно не слухали виступаючих, говорячи про своє. Здавалося, на сцені агітують лише заради телетрансляції, а не мітингувальників.

Але не будемо про сумне. На Майдані в цей час Марія Бурмака виконувала гімн України, хорова капела підносила дух протетувальників (таке шикарне виконання «Вічного революціонера» Франка просто не залишало байдужим). Постамент, з якого скинули Володимира Леніна, став героєм десятків світлин.

І українська мова. Зі сцени, довкола. Казково. Будучи поза Майданом відчуваєш, що Тобі цього постійно бракує.

Цієї суботи на сцені було багато різних виступів, але чекали найбільше їх. Не опозицію, не представників іноземних держав, не комендантів. Чекали гурт, який за словами Арсенія Яценюка, є «найбільшим євроінтегратором». Чекали на «Океан Ельзи». І не просто виступ. Хлопці виступили своїм «золотим складом» — Святослав Вакарчук, Павло Гудімов, Юрій Хусточка, Дмитро Шуров і Деніс Глінін. Востаннє можна було почути такий склад 9 років тому. Таку кількість людей на чийомусь концерті я не бачив ніколи у житті («Марш мільйонів» 8-ого грудня не рахується). І хлопці виклалися на 110%! Ті хіти, що були написані цим золотим складом, підхоплювалися сотнею тисяч. Це не можна передати словами. «911», «Квітка», «Той день», «Там, де нас нема», «Вставай», «Друг» — ці пісні співав не лише Вакарчук. Їх виконували всі. Не знаю, що відчуваю людина, за якому повторюють такі кількості людей, але, певно, це до біса приємно.

На біс хлопці виконали композицію «Друг». Майже кожен майданівець увімкнув ліхтарик. Від цього видовища просто перехопило подих. Безперечно, це був найкращий концерт у моєму житті і в життях тисяч інших присутніх.

Після «ОЕ» естафету перейняв «Вова зі Львову» і Юлія Лорд, але, зрозуміло, що потрібно бути, мабуть, «Depeche Mode», щоб втримати той драйв і атмосферу від Славка. Проте вони спробували.

Майдан триває. Росте, саморганізовується, годує і охороняє себе. Людина, котра сюди потрапляє, змінюється в душі. Майдан надихає. Дає свободу. Головне, не розгубити це відчуття. Воно варте місця у серці.

Приїздіть. Тут файно)

Океан в діїНародний музикант грає на козі
Представник Полтави на мітингу Партії РегіонівОпозиція

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...