• Головна
  • У давнину українці святкували «Хеловін» на Андрія
12:50, 13 грудня 2013 р.

У давнину українці святкували «Хеловін» на Андрія

Виявляється у давнину українці мали вечорниці на Андрія (13 грудня) схожі на святкування нині модного, заокеанського свята «Хеловін».

За традиціями хлопці в цей вечір бешкетували. Існує навіть приказка: «Такий завід існує, що на Андрія кожен парубок „пустує"». І однією з розваг було створення опудала з гарбуза точнісінько як на «Хеловін», хлопці так само прорізали в гарбузах рот і очі, ставили всередину свічку і лякали дівчат.

Такі забави називали «парубоцькі збитки». Чого тільки хлопці не вигадували, щоб дівчатам збитки зробити: біля хати ниткою опутували вулицю, по якій з вечорниць дівчата додому поверталися. Знімали ворота, залишаючи неподалік, щоб батьки швидко вранці їх знайшли, адже дівчата пізно поверталися додому і пізно прокидалися. Навіть шибки у вікнах малювали або затуляли папером, - і це було найсмішніше. В хаті темно, всі сплять, бо думають, що ще ніч.

На сьогодні ж цей день частіше відзначають за християнською традицією і вшановують святого Андрія Первозванного. Стародавня легенда переказує, що апостол Андрій Первозванний проповідував християнство в самому Царгороді, на побережжях Чорного моря та в околицях Києва.

Наша редакція вітає всіх Андріїв Полтави та України! Нехай Вам особливо таланить сьогодні і повсякчас супроводжує янгол-охоронець!

Коментарі

Оголошення
live comments feed...