Чоловіче виховання

 Навіть народжуючись чоловіками на всі 100% своєї біологічної природи, але без відповідного виховання та соціокультурної обстановки,володарі «адамова яблука» далеко не завжди стають справжніми представниками сильної статі. Величезне значення у гармонійному розвитку чоловіка має оточення, в якому він розвивається, професійний вид діяльності, та захоплення, якими займається у вільний від роботи час. Взірцева повноцінна родина безперечно виступає тією базою, яка повинна виховувати людину. Проте й держава має допомагати у цьому, на кожному етапі формування особистості прищеплюючи їй відповідні гендерні закони та правила поведінки. Школа, спортивні клуби, позашкільні гуртки та секції, професійно-технічні та вищі освітні заклади, подальше місце роботи та взагалі «атмосфера» навколо нас, повинні бути націлені на формування справжніх чоловіків та жінок.

З питаннями про те, наскільки підтримка держави у цьому напрямку розвинута саме на Полтавщині та що робиться для того, щоб у нашому регіоні людина з юних років розуміла хто вона є та, як повинна себе поводити, ми звернулися до директора комунальної установи «Обласний молодіжний центр»Полтавської обласної ради Безпалюка Анатолія Сергійовича, який люб’язно погодився надати нам необхідну інформацію.

Шановний Анатолій Сергійович, скажіть будь-ласка, яку роботу в напрямку формування гендерної самосвідомості молоді проводить Ваша організація на Полтавщині?

За десять років свого існування в якості «Молодіжного центру праці», так і тепер у новому статусі «Обласний молодіжний центр» ми спрямовуємо усі свої зусилля на гармонійний розвиток та виховання полтавської молоді, у тому числі й у формуванні правильних життєвих орієнтирів та цінностей, як серед дівчат, так і хлопців. З цього року у нас сформувалася справжня команда спеціалістів, яка розподілила свою роботу за трьома основними відділами: центр патріотичного виховання та підтримки громадських ініціатив молоді, обласний молодіжний центр праці та гендерний ресурсний центр. Існування останньоговідділу і є, по-суті, відповіддю на Ваше питання.

Ми намагаємось підключати фахівців, які допомагають юнакам та дівчатам усвідомити свою роль у цьому суспільстві. Одним з найцікавіших наших проектів став «Молодь обирає бізнес», що дозволив охопити зокрема й сектор жіночого підприємництва і завдяки саме даному проекту жінки зможуть отримати необхідні знання та навички для організації власної справи.

Також ми організували «Школу успішного працівника», з метою підвищення конкурентоспроможності вразливої категорії населення на ринку праці. Проект проходить у вигляді тренінгів та бізнес-ігор, а також зустрічами із успішними людьми. Фіналом даного проекту є проходження співбесіди та стажування в організаціях різних форм власності.

У рамках діяльності нашої установи заплановано низку соціологічних опитувань з гендерних питань, розповсюдження необхідної та цікавої інформації серед молоді. Проводимо просвітницьку роботу, акції проти сексизму у ЗМІ, консультації з працевлаштування відповідно до гендерних особливостей регіонального ринку вакансій. Також плануємо створення тематичної відеотеки, що стосуватиметься гендерної політики.

Проте, я не можу сказати, що більша частина нашої діяльності стосується одного напрямку. Ми намагаємось виховувати дівчат та хлопців не окремо одне від одного, а разом, оскільки, вважаємо, що формування справжніх чоловіків та жінок можливе виключно завдяки їхньому спілкуванню між собою. Хоча, все-таки, існує певна гендерна специфіка і, якщо, ми, наприклад, говоримо про працевлаштування, то тут здебільшого звертаються хлопці. Різноманітні проекти, в першу чергу, цікавлять дівчат.

Але не слід думати, що ми зовсім не приділяємо уваги культурному дозвіллю чоловіків. Так, нещодавно відбувся масштабний проект «Містер Полтавщини-2013», який привернув увагу чималої кількості мешканців не тільки нашого міста, а й області вцілому (ред. - наш сайт 0532.ua, до-речі,також долучився до проведення цього заходу, організувавшион-лайн голосування за краще фото учасника, та нагородивши переможця цієї номінації Бойко Артура іменним італійським годинником).

Ідея проведення Конкурсу належить співробітницям Центру, які вирішили приурочити Проект до Дня Збройних сил України, надавши можливість чоловікам проявити свою мужність та таланти, а жінкам побачити цікаве шоу. Протягом місяця були проведені проміжні заходи, наприклад, змагання на кращого стрільця у тирі "ОБ'ЄКТ 7,62" з різних видів зброї. Проект відбувся на дуже високому рівні, викликавши справжній ажіотаж серед глядачів.

І хоча молоддю вважаються люди віком від 14 до 35 років, проте ми не відмовляємо у допомозі й тим, хто вже старше зазначених вікових рамок. Ми вважаємо за нормальне долучати до різних заходів людей віком 45 чи навіть 50 років, оскільки вважаємо, що головною в людині є молодість її душі )))

Також, у нас розроблена програма «Альтернатива є», яка пропонує молоді, можливість гарного і змістовного проведення часу, як зі своєю «другою половинкою», так і у суто чоловічій компанії. Чоловіків можуть зацікавити різноманітні реконструкції історичних битв, патріотичне виховання, курси молодого бійця та ін.

Оскільки Ви торкнулися теми патріотичного виховання, скажіть наскільки тісно Ваша організація співпрацює з воєнно-спортивним центром «Воїн»?

На даний момент встановлені добрі взаємини з керівником цієї установи Баришем Олегом Миколайовичем. Ми плануємо двотижневі курси, присвячені воєнно-патріотичному вихованню молоді. Бажано, щоб усі одинадцятикласники приймали участь у цих заходах, оскільки підростаюче покоління повинне бути готове до усього, володіти елементарними навиками самозахисту та виживання в складних умовах оточуючого середовища. Ми за правильний підхід у фізичному та моральному вихованні майбутніх громадян України і вважаємо, що ВСЦ «Воїн» добре підходить для цих цілей.

Який стан справ на місцевому ринку праці для молоді, які спеціальності користуються попитом у чоловіків?

Перш ніж відповісти на питання, я акцентую увагу читачів на наступному. На жаль, більшість молодиків цураються різноманітних робітничих професій, що є насправді великою проблемою. Такий стан справ підсилився останнім часом і набуває загрозливих масштабів, оскільки відвертає увагу чоловіків від дійсно непоганих вакансій в бік примарної можливості кар’єрного зростання у вигляді офісного «планктону».

Зараз нам дуже тяжко знайти у навчальних закладах молодих людей, які б прагнули до фізичної роботи. Причин декілька: або стипендія, або матеріальна допомога від батьків, або ж слабка поінформованість про переваги робітничих професій. У своїй діяльності ми намагаємось дійти до кожної молодої людини, що потребує роботи або підробітку, і донести до неї всю необхідну інформацію стосовно ринку праці в нашому регіоні.

А переваги фізичної праці очевидні. Так, якщо навіть просто прийти на завод крутити гайки після ПТУ, то можна отримувати близько 2 тис. грн. Скажіть, який державний службовець заробляє стільки ж на початку своєї кар’єри? Навіть далеко не кожен банківський співробітник зможе похизуватися такою зарплатнею в перші роки працевлаштування.

До нас часто звертаються з різних підприємств, організацій, установ різних форм власності із проханнями щодо забезпечення їх робітниками. Слюсарі, токарі, фрезерувальники на даний момент є одними з найбільш затребуваних професій. Немає бажаючих.

Робота в Полтаві є, повірте мені. І ті, хто дійсно хочуть її знайти, гарантовано собі її знайдуть! Правда не завжди співпадають бажання шукача та пропозиції працедавця. Велика перевага заводів та фабрик у тому, що вони беруть молодь на офіційне працевлаштування, тим самим надаючи їм соціальні гарантії. Більшість компаній із поганою репутацією такого не зробить та вижене працівника за першої ліпшої нагоди, без будь-яких виплат та компенсацій.

Скажіть, які подальші плани діяльності Вашої організації в напрямку виховання справжніх чоловіків?

По-перше, необхідно розпочати широку просвітницьку кампанію, спрямовану на основний простір перебування сучасної молоді, тобто на Інтернет та різноманітні соціальні мережі. Значна кількість громадян нашої держави щоденно знаходяться саме там та 17 млн. українців активні користувачі.

Ми розробляємо серію медіа-кампаній в Інтернеті, щоб якомога активніше нівелювати дію різних поганих речей, які засмічують цю глобальну мережу. Перш за все, це можуть бути різноманітні відеоролики присвячені здоровому способу життя. Популяризація StreetWorkout, різноманітних спортивних секцій та шкіл…Далі потрібно створювати відповідні умови в Полтаві, для того, щоб молодь займалась тим, що побачить на відео. Необхідно буквально захопити увагу молодих людей, показати їм, що корисні речі також можуть бути цікавими та модними. І робити це необхідно не тільки в Полтаві, а в кожному районі. Впевнений, що в нашій області є майже всі умови для гармонійного розвитку молоді, головне – бажання це робити. От за появу цього прагнення і слід боротися в Інтернет-просторі.

Також в наших планах за 2 роки «дійти» до кожної дитини та вести її аж до випуску із навчального закладу. Уявіть собі, що ми починаємо працювати ще з першокласниками і допомагаємо у їх правильному вихованні аж до прийняття на роботу, створення власної родини та, взагалі, досягнення 35-річного віку.

У вихованні майбутнього чоловіка обов’язковою є наявність відповідних достойних прикладів, тому ми постійно намагаємось залучати до роботи з молоддю людей, які користуються повагою та авторитетом. Крім того, ми надаємо юнакам можливість реалізувати себе у різнопланових заходах та проектах. Вважаємо за необхідність проведення курсу «молодого бійця» для кожного 11-класника області, тим самим виховуючи мужніх громадян, здатних захистити себе та своїх близьких і свій народ. Треба навчити молодь поводженню в екстремальних умовах.

Також ми плануємо разом із ГУ МНС України у Полтавській області підготовити волонтерів, які б могли допомогти у разі виникнення будь-якої надзвичайної ситуації. Це гарна життєва «школа», що виховуватиме самосвідомість чоловіків, розвиватиме їх мужність та вольові якості.

Вислухавши Анатолія Сергійовича, нам стала очевидною користь та величезне значення для молоді, що має Обласний молодіжний центр в нашому регіоні. Це добре, що є люди, які намагаються допомогти у формуванні достойних громадян нашої держави. І якщо Ви хочете залучитися підтримкою названої структури, чи, навпаки, зробити свій внесок у виховання підростаючого покоління, можете завітати на їх сайт http://omc.org.ua/ або ж сміливо звернутися за електронною поштою [email protected] та працівники установи завжди нададуть Вам компетентну допомогу.


Докладніше  у рубриці      «Бути чоловіком…»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
69 переглядів у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
21 вересня до міської клінічної лікарні міста Горішні Плавні прямо з заводу «Полтавський ГЗК» госпіталізовано чоловіка. У нього діагностували закритий перелом обох кісток лівого передпліччя зі зміщенням. Слюсар-ремонтник 1968 року народження отримав травми під час виробничого процесу внаслідок удару металевою трубою. Стан постраждалого задовільний.
Суспільство
Президент України Петро Порошенко привітав полтавців з Днем міста. Вітання розміщено на  офіційному сайті Полтавської міської ради: Дорогі полтавці! Сердечно вітаю вас із Днем міста. У всі часи української історії Полтава була ареною знакових подій, міцною опорою державності та культури, колискою корифеїв науки й мистецтва. Сьогодні Полтава – це місто мудрих, працьовитих, талановитих людей, які ефективно використовують наявний потенціал, примножують вікову...
Суспільство
Питання «куди піти на вихідних», особливо, якщо на них припадає одне з останніх масштабних свят року – День міста – турбує майже кожного полтавця. Ну, звичайно, якщо ви не соціопат. Тож куди все-таки піти? Ми постаралися зібрати для вас усі найцікавіші заходи міста. 22.09 — міське свято до Дня міста: У рамках відзначення Дня міста відбудеться щорічний арт-проект «Полтава вишивана» Цього року арт-проект подарує безліч яскравих та незабутніх вражень Урочиста...
Суспільство
21 вересня у Полтаві відбувся семінар-презентація «Люди з інвалідністю: як правильно говорити з ними та про них». Його провели активісти ГО Полтавське міське громадське об’єднання людей з інвалідністю. У павільйоні зібралося багацько полтавців, у невимушеній і легкій атмосфері Ірина Твердохліб, одна з лідерів об’єднання, розповіла як же насправді називати людей з інвалідністю та як розмовляти з ними, не принижуючи ані себе, ані співрозмовника. Дуже яскраво...
Суспільство
У серпні 2018 року в Полтаві провели опитування мешканців міста, аби з’ясувати рівень їх поінформованості щодо використання бюджетних коштів. Запропоновані питання також стосувалися встановлення думки щодо ефективності фінансування різних галузей та бажання громадськості брати участь в бюджетному процесі. Всього в опитуванні взяло участь 624 респонденти різного віку і статі. В одному із запропонованих питань, полтавці мали відповісти, які ж проблеми міста...
Кримінал
У рамках розслідування справи про вбивство працівника металобази працівники правоохоронці вийшли на товариша підозрюваного, у якого могли зберігатися зброя та боєприпаси. Під час проведення санкціонованого обшуку за місцем проживання громадянина правоохоронці виявили та вилучили кілька одиниць вогнепальної зброї – автомат, кілька пістолетів та велика кількість боєприпасів до неї. Правопорушника затримали в порядку статті 208 КПК України. Про це повідомляє...
Пригоди
Пожежа сталася 20-го вересня близько 01:55 на вулиці К. Шосе у Полтаві. Загорівся автомобіль ВАЗ-2105. Для гасіння пожежі прибули 4 працівники 4-ї Державної пожежно-рятувальної частини. О 2:05 займання локалізували, а о 2:10 – ліквідували. Машину врятували від згоряння, проте вогонь встиг пошкодити двигун та салон автомобіля. Причини пожежі встановлюють. Про це повідомляє офіційний сайт ГУ ДСНС України у Полтавській області. Раніше на Полтавщині вибухнув а...
Суспільство
Цьогоріч  осінній призов до лав ЗС України  розпочнеться вже у жовтні.  Триватиме він  протягом трьох місяців.  Починаючи з цього року в силу вступлять  нові правила призову до армії. Вони підписані  президентом України Петром Порошенком 10 вересня 2018 року та опубліковані на офіційному сайті. https://www.president.gov.ua/documents/2742018-24902 Строковиків до армії забиратимуть  з 1 жовтня по 31 грудня. Це надзвичайно рекордний термін у порівнянні з інши...
Спорт
Матч у Лондоні завершився впевненою перемогою лондонського "Арсеналу", проте гравці "Ворскли" змогли в кінці гри скоротити відставання у рахунку. Красивий гол із лівої ноги забив на 77-ій хвилині капітан "ворсклян" Володимир Чеснаков. А на 94-ій хвилині В'ячеслав Шарпар поставиви фінальну крапку у грі чудовим ударом після передачі Павла Ребенка. Для перегляду перейдіть за посиланням. Нагадаємо, уболівальники "Ворскли" дивилися за лондонським матчем у фан-з...