• Головна
  • Правники Міндоходів Полтавщини роз’яснили права платників
16:03, 11 грудня 2013 р.

Правники Міндоходів Полтавщини роз’яснили права платників

Прогресивні зміни, які відбулися у податковому законодавстві протягом останнього часу, свідчать про перехід до докорінно нових відносин платників податків та контролюючих органів, спрямованих в першу чергу на розвиток партнерських відносин з громадянами та бізнесом.

Враховуючи те, що однією з основних цілей роботи Міністерства доходів і зборів та його територіальних органів є неупереджене та справедливе застосування законодавства, питання регламентації та створення умов для застосування процедури адміністративного оскарження набуває особливої актуальності.

Особливо це є важливим у випадках, коли платник податків вважає за доцільне оскаржити визначену контролюючим органом суму грошового зобов’язання, або ж рішення, яке на думку платника податків порушує його права. В рамках Всеукраїнського тижня права, запровадженого з метою утвердження поваги до права та довіри до правників, як правової традиції в українському суспільстві, фахівці правового управління ГУ Міндоходів у Полтавській області роз’яснили платникам їх права на оскарження рішень контролюючого органу.

Порядок оскарження рішень контролюючих органів визначено статтею 56 глави 4 розділу ІІ Податкового кодексу України. Відповідно до п.56.1 ст.56 Податкового кодексу України, рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Процедура адміністративного оскарження рішень органів доходів і зборів є дворівневою.

Пунктом 56.3 ст.56 Податкового кодексу України передбачено, що скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу), протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

У разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня.

Нормами податкового кодексу передбачено, що подані платником податків скарги не розглядаються та повертаються йому із зазначенням причин повернення у випадках не дотримання останнім вимог пунктів 56.3 і 56.6 ПК України, а саме строків подачі скарги та її форми.

Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. Строк розгляду скарги може бути продовжено до 60 календарних днів.

Якщо вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника (його заступника або іншої уповноваженої посадової особи), така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, наступного за останнім днем зазначених строків.

Рішення центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Однак, варто відмітити, що не всі рішення органів доходів і зборів підлягають оскарженню.

Зокрема, не підлягають оскарженню:

- грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

- рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку не підлягає оскарженню в адміністративному порядку;

- також самостійному оскарженню не підлягають акти, які складені за результатами проведення податкових перевірок, оскільки вони не є рішеннями, які породжують правові наслідки.

На сам кінець, варто все таки зазначити, що не зважаючи на цілий арсенал, який має платник податків для свого захисту - адміністративне та судове оскарження, саме виконання конституційного обов’язку щодо сплати податків і зборів є запорукою розвитку партнерських відносин між контролюючими органами та платниками податків, та як наслідок призведе до динамічного та оптимального розвитку економіки країни.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...