• Головна
  • У Полтавському еколого-натуралістичному центрі дітей розвивають за допомогою екзотичних тварин
13:27, 6 грудня 2013 р.

У Полтавському еколого-натуралістичному центрі дітей розвивають за допомогою екзотичних тварин

Полтавський обласний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді один із позашкільних навчальних закладів, який у свою роботу включив виховання у дітей любові до тварин та вміння за ними доглядати. Деякі з вихованців, за словами працівників установи, навіть, вчаться переборювати свої страхи. Для цього в центрі створили спеціальну лабораторію зоології.

Тут можна побачити багато екзотичних рибок у великих акваріумах, тритона, ящірку, африканську змію, королівського пітона, паломника йєменського, черепах, хом’ячків та крис. Є й спеціальних гурток юних кролівників, де діти вчаться доглядати за кроликами та вивчають їхнє життя.

Як діти проводять свій вільний час та чим захоплюються побачив сьогодні й заступник голови – керівник апарату Валерій Пархоменко.

«Таке зближення дітей з природою допомагає розвитку дитячої особистості, виховую в наших дітей любов до природи та повагу до навколишнього середовища. Позашкільна освіта – це дуже важливий елемент загальної системи підготовки дітей. Тому цим треба опікуватись і фінансувати цю сферу. Насьгодні Президент України Віктор Янукович поставив задачу спланувати бюджет таким чином, щоб суттєво збільшити фінансування розвитку регіонів. В кожному районі і місті області потрібно збільшувати кількість гуртків А це, безумовно треба робити за рахунок місцевого бюджету. Тема актуальна, бо серед соціальних ініціатив Глави держави розвиток і укріплення матеріальної бази позашкілля має чільне місце», – сказав Пархоменко.

За словами директора центру Віталія Бедніни, тільки цьогоріч заклад охопив на 30% більше дітей позашкільною та гуртковою роботою, ніж торік.

«Ми відкрили 3 філії Шишацьку філію на базі Шишацької спеціалізованої школи імені В.І.Вернадського, філію у Полтавському районі на базі Терешківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, та Кобеляцьку філію на базі Світлогірської загальноосвітньої школи I- III ступенів. Загалом там навчається 400 дітей», – сказав Віталій Бедніна.

Загалом у закладі діє 84 творчих учнівських об’єднаня, якими охоплено 1260 учнів області

У закладі створено три відділи: біології та методичної роботи; екології та охорони природи; сільського господарства. Творчі учнівські об’єднання працюють за 33 профілями (овочівництво, садівництво, птахівництво, кролівництво, фітодизайн, квітникарство, аранжування, зоологія, хімія, ботаніка, акваріумістика та ін.).

У центрі працює 22 педагога за основним місцем роботи та 23 – за сумісництвом.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...