• Головна
  • Янукович закликає китайських бізнесменів інвестувати в Україну
11:46, 5 грудня 2013 р.

Янукович закликає китайських бізнесменів інвестувати в Україну

Триває візит до Китаю Президента України Віктора Януковича.

Виступаючи на другому українсько-китайському бізнес-форумі в Пекіні, Глава Української держави закликав китайських інвесторів активніше співпрацювати з українськими партнерами в інвестиційній сфері. Зокрема, за його словами, Україна розраховує на участь китайських корпорацій у галузевих проектах, зокрема, щодо спорудження електростанцій, модернізації шахт, спільного виробництва автомобілів, будівництва сучасних елеваторів, створення телекомунікаційних мереж, передає Укрінформ.

"Україна прагне розвивати співробітництво з Китаєм і в гірничодобувній промисловості. Наші компанії готові брати активну участь у будівництві та модернізації шахт, а також створювати спільні підприємства з виробництва високопродуктивного гірничошахтного обладнання в Китаї", - зазначив В.Янукович.

Під час зустрічі з віце-прем'єром Держради Китаю Ма Каєм Глава Української держави зазначив, що Україна надає великого значення роботі Спільної українсько-китайської комісії, співголовою якої є віце-прем'єр Держради КНР, і наголосив на важливості реалізації всіх стратегічних рішень цієї комісії. На думку Президента, широке двостороннє співробітництво дасть поштовх розвитку різних галузей в обох країнах.

Віце-прем'єр Державної ради КНР, у свою чергу, висловив сподівання, що нинішній візит Глави Української держави буде успішним і надасть потужного імпульсу розвитку двосторонніх відносин.

Перед початком зустрічі Віктор Янукович та Ма Кай оглянули виставку спільних українсько-китайських проектів, зокрема - в авіабудуванні, АПК, агрохімічній галузі, інфраструктурі, вугільній галузі, відновлювальній енергетиці та "Повітряний експрес".

Президент України взяв участь у церемонії запуску українського інтернет-радіо на сайті української редакції МРК.

Глава держави підкреслив важливість роботи українського радіо в Китаї.

"Свій внесок у зближення наших народів, поглиблення просвітницьких зв'язків робить українська служба МРК", - сказав В.Янукович, зазначивши, що українська стала 50-ю серед мов, якими в Китаї здійснюється радіомовлення.

Міжнародне радіо Китаю (МРК) - одна з трьох центральних медіа-корпорацій країни. У структурі МРК - 32 кореспондентські пункти на 5 континентах. Крім радіомовлення, МРК має телеканал, періодичні друковані видання та інтернет-портал "CRI Online" (офіційно відкритий 1998 року), що має сайти 61 мовою. Сайт порталу відвідують користувачі з понад 160 країн та регіонів світу.

В інтерв'ю українській редакції Міжнародного радіо Китаю Глава держави підкреслив необхідність активізації двосторонньої співпраці.

"Ми повинні підняти рівень наших відносин на новий щабель, значно активізувати і поглибити стратегічне партнерство", - сказав В. Янукович.

Президент зазначив, що нині основними напрямками співпраці між Україною і Китаєм є авіабудування, енергетика, космічна галузь та розвиток інфраструктури. "Ідея розбудови Великого шовкового шляху буде активно підтримуватись Україною", - сказав Президент.

У Пекіні відбулася зустріч Президента України з головою Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників Чжан Децзяном.

За словами Януковича, Україна готова наповнювати Договір про стратегічне партнерство між двома країнами новим змістом. Глава держави наголосив на важливості практичної реалізації домовленостей між Україною та КНР і зазначив, що Україна радіє успіхам Китаю в економіці та політиці.

У свою чергу, голова Постійного комітету Всекитайських зборів народних представників КНР Чжан Децзян зазначив, що В.Янукович зробив багато для зміцнення українсько-китайської дружби. "В Китаї це високо цінують", - сказав він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...