09:28, 25 листопада 2013 р.
Полтавський Євромайдан: Так — асоціації, ні — окупації
Учора у Полтаві, на Театральній площі, відбулася акція за інтеграційний вибір України. Полтавський «Євромайдан» був нечисельним: максимум дві сотні. Ще одна його ознака — більшість мітингувальників є людьми середнього та похилого віку, а от молоді було обмаль, навіть враховуючи онуків, яких привели із собою їхні бабусі та дідусі.
Полтавський Євромайдан
Полтавський Євромайдан
Полтавський Євромайдан
Полтавський Євромайдан
Полтавський Євромайдан
Полтавський Євромайдан
Координатором акції стала ГО «Злам», яку очолює Олександр Коба. Саме він давав висловитися у мегафон усім охочим. Всі, хто мав слово, виклали свої аргументи за підписання Україною договору про Асоціацію з ЄС. Рефреном ведучий акції вигукував «Так — асоціації, ні — окупації» та «Слава Україні, героям слава». Присутні підхоплювали цей заклик та із прапорцями України та ЄС й очікували на нового спікера.
«Полтавщина» підійшла до кількох із них, щоб дізнатися про їхні мотиви, які спонукали прийти сьогодні на «Євромайдан».
Григорій Шоно
Григорій Шоно
— Прийшов по зову душі, бо в партії ніякій не був. Ще раніше я знав, що комуністична партія — це фашистська. Діда мого репресували, батька «засадили», тож я виховувався у 2-му інтернаті і вже тоді дізнався, що таке голод. Тож сьогодні я прийшов, бо набридло дивитися на цей «бєспрєдєл», який влаштовує ця прокацапська влада. Я свого часу ходмв морем з Прибалтики до Європи і вже тоді знав, що таке Європа. Розповідав про це нашим «совкам», декого переконав, а дехто так і залишився «совком». Вони не розуміють, що Азіров та його родина вже живуть у Європі. І їм не хочеться, щоб усі прості люди також жили там.
-
Олександр Кравченко
Олександр Кравченко
— Ми за асоціацію з ЄС. Ми були студентами, тепер працюємо, але маємо мізерні зарплати. А хотіли мати більше, щоб самим усього добитися. І саме Асоціація дозволить нам вийти на відповідний економічний рівень.
Валентина з онукою Мирославою
Валентина з онукою Мирославою
— Прийшла, щоб підтримати акцію. Щоб моя онука жила в цивілізації, до якої нам ще дуже далеко: із такою владою, судами, міліцією, освітою та медициною.
Олександр
Олександр
— Я прийшов сюди, щоб впевнитися, що Україна — це Європа. Наш вибір — європейський, бо європейські цінності нам ближчі за російські. Це свобода, робота, медичне забезпечення, але насамперед — це культура. Але бачу, що ми тільки на шляху до створення громадянського суспільства, бо бачу багато стариків, а молоді — обмаль.
Валерія, активістка «Зламу»
— Збираю фінансову допомогу на наші акції, бо свого фінансування взагалі не маємо, зокрема на друк поліграфічної продукції. Але прийшла сюди не тільки для цього, бо Україна зараз стоїть на роздоріжжі. Тож нам потрібно укритися від ворога. Бо краще в Європі, а не з тим, хто знущався над нами століття.
Тамара Олійник із онуком Едуардом
Тамара Олійник із внуком Едуардом:
— Прийшла з онуком, який, до речі, наполовину француз, але сказав, що хоче жити в Україні. Хочу допомогти нашому багатостраждальному, але ще не дуже розумному народу. Наше місце — серед європейських держав. Як казала покійна бабуся мого чоловіка, з Москви дме поганий вітер. І політичний вітер, і географічний. І мені дуже прикро, що наша молодь п’є пиво «Сармат» та «Гелон», але не знають, що це таке. А Полтава розташована на березі Сарматського моря. А Геродот описував Більське городище (Гелон). Тож ще тоді боялися про це вголос говорити, що ми арії, що ми маємо досить древню та високу культуру. І тоді ще археологи із Петербургу пакували знахідки, щоб вивезти їх до Петербургу, так я не давала цього робити, бо це наше надбання.
Опісля акції учасники планують піти до Полтавської облдержадміністрації, щоб написати крейдою «Полтавщина — це ЄС».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
10:32, 3 грудня
11:21, 5 грудня
09:16, 7 грудня
live comments feed...