• Головна
  • Про тяжку хворобу відомого лікаря й ведучого конкурсу краси Юрія Ананевича знали лише найближчі
16:59, 1 листопада 2013 р.

Про тяжку хворобу відомого лікаря й ведучого конкурсу краси Юрія Ананевича знали лише найближчі

У лікаря був неоперабельний рак, із яким він боровся останні 3 роки. Недуга вже почала відступати, одужував, і знову онкологія дала про себе знати і забрала життя молодої людини – Юрію Васильовичу було 50 років.

– Він працював у нас років 8 психіатром, був «заводилою», – каже про колишнього колегу Віталій Закладний, головлікар Полтавського обласного психоневрологічного диспансеру. – Він мав чудові організаторські здібності, якщо ми організовували конкурс медсестер, то Юрій Васильович і проводив його, і відповідав за нього. Потім після диспансеру Ананевич працював ще в багатьох закладах.

Останнє місце роботи – Полтавський обласний інформаційно-аналітичний центр медичної статистики.

Світлана Долженко, режисер конкурсу краси «Пані Полтавщина», багато років дружила з Юрієм Васильовичем, для її родини  Ананевичі стали сімейними лікарями-порадниками. Тож ніхто краще за пані Валентину не може розказати про лікаря і ведучого, яким він був і яким залишиться у пам’яті.

– Ми познайомились із ним, коли я привела хвору маму в диспансер, треба було чекати до 14-ої години, а мені сказали, що нині є лише один лікар – Ананевич, який, можливо, прийме нас, – розповідає Світлана Анатоліївна. – Він і прийняв нас, це було років 10 тому. На якомусь із прийомів більше роззнайомились і так перейшли на особисте, подружились, як кажуть у нього на батьківщині у Франківську: «здибались»!

Потому він піклувався про мою маму, дружину-педіатра привозив до моєї мами, кажучи: що старе і мале подібні.

А потім у Долженко та Ананевича зав’язалась творча співпраця: для конкурсів краси, які лише почали зароджуватись у Полтаві  (для заміжніх жінок – авт...), потрібен обов’язково психолог-психіатр.

– Тож я його запросила працювати із дівчатами як консультант-психолог, він погодився, йому було це цікаво. Зазначу, що грошей він за це не брав, та і узагалі з мене ніколи не брав плати.

Саме Юрій Васильович показав себе як хороший лікар, адже багатьом він в буквальному розумінні допомагав народитись заново, відчути повноту життя, полюбити себе і позбутись комплексів на сцені конкурсу краси.

– Була в нас переможниця, Таня Ткаченко, яка потім представляла Україну на конкурсі краси всесвітньому, – розповідає Світлана Долженко. – Жінка на репетиціях червоніла, з нею щось діялось невідоме, коли їй робили зауваження. Юрій Васильович після розмови з нею зрозумів у чім суть: у жінки від раку померла дитина, родина розпалась.

Тож з нею потрібно було більше працювати, допомогти їй знайти себе знову.

– Коли Таня поїхала у США, а в делегації України нікого більше не було, жінку, підтримували ми телефоном: я, моя донька, яка живе у США і Юрій Васильович. Він за власні кошти їй дзвонив, консультував, бо від інших країн приїхали і по 40 осіб, а наша – сама, національний комітет не організував підтримки. Таня стала 4-ою у світі серед 54 конкурсанток, нині вона заміжня, живе у США, конкурс допоміг їй знайти себе і своє щастя.

Ананевич і після конкурсу краси морально підтримував як лікар свою підопічну.

Про тяжку хворобу відомого лікаря й ведучого конкурсу краси Юрія Ананевича знали лише найближчі

Про тяжку хворобу відомого лікаря й ведучого конкурсу краси Юрія Ананевича знали лише найближчі

З Олегом Годиною Юрій Ананевич працювали на одній сцені багато років.

А Юрій Васильович став і ведучим конкурсу краси на пару з Олегом Годиною, адже лікар мав досвід виступів у КВН та був ведучим студентських вечірок, коли навчався в медуніверситеті в Харкові. Тож запропонував себе на роль ведучого.

Мама одужувала, а син дізнався про хворобу

Як розповіла Світлана Долженко, Потім у Юрія Васильовича захворіла на рак мама, він їздив у Івано-Франківськ, лікував, доглядав. Коли мама почала видужувати, сину стало зле. Обстеження показало теж онкохворобу. Раніше у Юрія Васильвича рак забрав батька.

Лише дуже близькі люди знали, як лікарю живеться з таким діагнозом.

Він лікувався, поїхав у Київ у Клініку Спіженка (онкології та радіохірургії) як пацієнт. А йому запропонували там працювати лікарем і заодно лікуватись. Він погодився, жив на 2 міста. Хвороба почала відступати, повернувся в Полтаву. Але рак знову дав про себе знати.

У Полтаві Ананевич долучився до створення МРТ-центру (сучасного медичного центру, де є МРТ-обстеження), додає пані Світлана. Був головним лікарем там.

У пам’яті режисера Долженко Юрій Ананевич залишиться світлою, безкорисливою, дуже ерудованою людиною, фахівцем високого ґатунку. Будучи хворим, він відчайдушно боровся з недугою, вів конкурси краси, доки дозволяло здоров’я.

У Юрія Васильовича залишалась дружина Олена Миколаївна, котра очолює відділення раннього дитинства дитячої міської лікарні та донька Наталія, яка нині закінчує технічний університет.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...