• Головна
  • Журналістів ознайомили з роботою Кременчуцького обласного госпіталю для ветеранів війни
09:50, 31 жовтня 2013 р.

Журналістів ознайомили з роботою Кременчуцького обласного госпіталю для ветеранів війни

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації організував прес-тур регіональних ЗМІ до Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни та його мобільного денного стаціонару на базі Максимівської сільської амбулаторії Кременчуцького району.

- В Україні функціонує 32 госпіталі для інвалідів війни, - повідомив журналістам заступник Департаменту охорони здоров’я ОДА Юрій Курилко.- Кременчуцький обласний госпіталь – єдиний в Україні заклад такого типу, який вперше запровадив, постійно використовує і вдосконалює таку прогресивну форму роботи як мобільний денний стаціонар. Вона дозволяє надавати медичну допомогу особливій категорії пацієнтів, які неспроможні через вік, стан здоров’я чи інші обставини госпіталізуватися до стаціонарів, але і не потребують цілодобового спостереження. Таким чином, це є внеском до реалізації завдань Президента України Віктора Януковича, щодо поліпшення соціального та медичного захисту ветеранів війни.

За словами Юрія Курилка, така форма дає можливість надавати кваліфіковану медичну допомогу з усім комплексом необхідних сучасних методів обстеження і лікування. Зокрема, під час виїзних циклів у мобільному стаціонарі здійснюються лабораторні, функціональні обстеження та огляд фахівцями поліклінічного відділення.

- Мобільний денний стаціонар успішно функціонує більше 10 років, - розповів начальник Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни Микола Литвиненко. - Щорічно у ньому отримують медичну допомогу та лікування близько 700 ветеранів. За 9 місяців 2013 року мобільний стаціонар 29 виїздів у населені пункти Кременчуцького, Козельщинського, Глобинського районів. Госпіталь забезпечив мобільний денний стаціонар усім необхідним обладнанням та апаратурою. Крім того, на базі обласного госпіталю з 2011 року створено однорічний народний університет «Будьмо милосердні», в якому пройшли навчання 144 соціальних працівника. За програмою підготовки до занять залучались лікарі та медсестри закладу. Також підготовлено 94 волонтерів, створена база навчальних фільмів з профілактики захворювань та догляду за хворими людьми похилого віку.

Оглянувши приміщення Кременчуцького обласного госпіталю для інвалідів війни, журналісти пересвідчилися, що приміщення амбулаторно-поліклінічного відділення та стаціонару (коридори, палати, туалети, санітарні кімнати) пристосовані для людей з особливими фізичними потребами. Впроваджені нові умови готельного рівня (всі палати обладнані туалетами, умивальниками та душовими кабінками), постійно застосовуються нові методики діагностики лікування та реабілітації. Відділення оснащені сучасною апаратурою, проводиться контроль якості лікування та дотримання вимог клінічних протоколів. Впроваджені палати сімейного лікування, у яких ветеранів, що потребують сторонньої допомоги, доглядають родичі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...