• Головна
  • Полтавців обігріють пелетами з очерету та торфом
09:14, 25 жовтня 2013 р.

Полтавців обігріють пелетами з очерету та торфом

Працівники житлово-комунального господарства Полтавщини шукають можливості впровадження альтернативних видів палива

На засіданні робочої підгрупи обласного комітету з економічних реформ «Реформа житлово-комунального господарства» обговорили питання впровадження енергозберігаючих заходів та альтернативних видів палива на комунальних підприємствах області.

Директор Департаменту житлово-комунального господарства Полтавської області державної адміністрації Олександр Тонков зазначив, що підвищення цін на оплату житлово-комунальних послуг для населення та закладів соціальної сфери — це не вихід із ситуації. На даний час рівень газифікації дуже високий, повністю відмовитися від голубого палива неможливо, але необхідно вживати заходів, що дозволять скоротити його використання.

Пелети

Пелети

— Нині ми проводимо роботу по двох напрямках, щодо зменшення затрат на енергоресурси. Перший — це проведення модернізації котелень. Їх переведення в автоматичний режим, адже 18-20% собівартості теплоенергії йде на оплату праці. Ці кошти можна буде вивільнити на технічне переоснащення котелень. Другий напрямок роботи — зменшення втрат теплоенергії при транспортуванні. Середня кількість втрат теплоенергії при транспортуванні в Полтавській області близько 13%. За рахунок модернізації теплових мереж — заміні старих труб на попередньоізольовані, стане можливим зменшити цей показник до 8%, - зазначив Олександр Тонков.

Він розповів про можливості застосування альтернативних відновлювальних видів палива комунальними підприємствами області — деревини, пелети з очерету та торфу. В Лохвиці побудовані котельні, на яких вже застосовується торф у брикетах, вони повністю забезпечують соціальну сферу.

На модернізацію котелень планується залучення коштів інвесторів, зокрема іноземних, та кредитів.

Перший заступник директора Департаменту ЖКГ Полтавської ОДА Юрій Злобін зазначив, що у 2012 році закінчені роботи у двох котельнях Полтави — Горбанівській і Комарова. Продовжуються роботи у Комсомольську. Нова котельня відкрита у Грибінці, за рахунок коштів іноземних інвестицій. Альтернативними видами палива опалюються 26 шкіл Полтавської області.

— За нашими підрахунками, - зазначив Юрій Злобін, - у 2013 році ми досягли економії природного газу на 8 мільйонів гривень.

Довідково. Пелети — гранульовані відходи деревообробної промисловості (тирса, тріска). Пелети є пресованими циліндрами діаметром до 25 мм, найбільшого поширення набули пелети діаметром 6 -10 мм.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...