• Головна
  • Боремося із застудою народними методами
08:11, 20 жовтня 2013 р.

Боремося із застудою народними методами

У холодну, сиру та вітряну погоду ми частіше застуджуємося, у багатьох «прокидаються» хронічні болячки, як тонзиліт, бронхіт, ларингіт.

У таких випадках порятують не лише аптечні ліки, а й приготовлені за народними методами.

Лікування застуди за рецептами читачів

Калина з лимоном та медом для профілактики застуди, рецепт  від Лілії Гнатенко з Полтави

Чудодійний настій, який допоможе не лише при застуді та нежитю, його можна вживати й для профілактики.

Треба:

1 – 2 зубки часнику;

половина великої цибулини;

1 невеликий лимон;

2 грона калини;

2 – 3 столових ложки меду.

Робимо:

Часник і цибулю збийте в блендері чи перемоліть на м’ясорубку, часник можна пропустити через часникодавку, потім через марлю видавіть сік. Калину перетріть ложкою, кісточки викидати не обов’язково, лимон вимийте і перекрутіть на м’ясорубці. Усе з’єднайте, додайте мед, гарненько перемішайте, складіть у банку, закрийте кришкою та зберігайте в холодильнику. Виходить приблизно 200 грам. Якщо хворі, то вживайте по 3 з «гіркою» столових ложки на добу після їжі. Для профілактики достатньо по ложці вранці та ввечері. Лілія радить не робити цієї настоянки надто багато, коли закінчиться краще зробити свіжу.

Рятувальний імбир від кашлю, рецепт від Надії Козуб із села Бориси Глобинського району

– Взимку мене рятує імбир. У мене часто болить горло, коли холодно, але від усіляких аптечних льодяників лише шкода. Імбир я розсмоктую сирим, додаю у чай, – написала жінка.

Треба:

корінь імбиру;

скибочка лимону;

ложка меду і чай.

Робимо:

Корінь імбиру, чистимо та ріжемо дрібними скибочками. Усе це заливаємо окропом. Чекаємо хвилин 15 доки він настоється та трохи охолоне й додаємо столову ложку меду, можна ще й шматочок лимона. Такий чай допомагає зміцнити імунітет, але при високій температурі його вживати не рекомендовано, бо він прискорює циркуляцію крові.

Боремося із застудою народними методами

Боремося із застудою народними методами

Застуджені вуха закапайте олією з горіха або борним спиртом, рецепт від полтавки Інни

– Якщо болить вухо в дитини чи дорослого, закапую горіховою олією, – каже читачка  Інна з Полтави.

Треба:

– один добре висушений горіх.

Робимо:

З горіха через часникодавку вичавити кілька крапель олії і закапати. Спочатку 2 краплі в одне вухо, трохи полежати на одному боці, потім закапати 2 краплі в інше і теж полежати. Якщо процедуру повторювати 2 рази на добу, біль вщухає. – Якщо немає горіха, то щоб отит не розвинувся, використовую старий метод: кладу у вуха турундочки змочені борним спиртом, – пише Інна. – Поверх турундочок ватні тампони для зігрівання. За добу іноді дві біль також залишає вас чи дитя. Але робити це варто кілька разів на добу, дитині на денний сон і на ніч обов’язково.

При застуді читачка рекомендує багато пити теплого чаю.

– Я заварюю синові і собі чай з липи, якщо є температура – з гілочок малини, адже малина знижує температуру. Також хороші властивості має чай з чебрецю. Усі ці трави, цвіт і гілочки заготовляю улітку, – написала полтавка.

Від бронхіту та кашлю врятують нутряне сало і картопля, рецепт від Олени Володимирівни з Кобеляк

– Коли мої діти були малі, від застуд і бронхітів  я їх рятувала народними методами. Зараз доньки вже дорослі, лікуються самі, але рецепти я не забула, хочу поділитися з читачами, може стануть і в нагоді мамам, які мають малих дітей, – написала Олена Володимирівна.

Треба:

Нутряне свиняче сало;

Скипидар.

Робимо:

Нутряне сало від кишок розтопити в посуді, який не пригорає в негарячій духовці або на невеликому вогні в каструлі. Розтоплене сало злити, остуди і поставити в холодильник. Перед тим, як розтирати груди  змішайте сало зі скипидаром (пропорція 1 до 1) і втирайте досуха. Після цього дитину бажано добре вкутати в ковдру.

Компрес з картоплі від кашлю

Треба

По столовій ложці:

– сухої гірчиці;

– меду;

– козиного або баранячого лою;

3 – 4 картоплини;

Робимо

Картоплю в мундирах зварити до готовності, вийняти з каструлі, розтовкти гарячою разом з лушпинням, додати інші інгредієнти, перемішати, рівномірно розподілити в чистій ганчірці і зав’язати. Можна використати старі панчохи, гольфи чи колготи. Покласти теплий, але не гарячий компрес дитині на груди, закутати в ковдру. Зняти через кілька годин, коли вона повністю охолоне. Така картопля добре прогріває груди, допомагає вийти мокротинню.

Також Олена Володимирівна радить при застуді та кашлю пити тепле молоко з баранячим лоєм.

Екслюзивні рецепти профілактики застуди та грипу від Наталії Земної(Зубицької)

Наталія Земна, народний цілитель, фітотерапевт з тридцятирічним стажем, академік Української екологічної академії, президент Українського товариства природного лікування «Зелена планета».

1. По кутках дому розставте блюдця з посіченою ріпчастою цибулею. Вона вбиває мікроби та віруси в квартирі чи будинку.

2. Від запалення горла допоможе зварена тепла манна крупа. Їсти маленькими ложечками, повільно проковтуючи. Також можна покласти сиру манку на сковороду, підігріти, покласти до хусточки, зав'язати вузликом і прикладати або до запаленого горла, або до носових пазух, якщо є нежить.

3. Ніколи не забувайте про могутню силу часнику. Часник містить ефірну олію, до складу якої входять речовини, які подібно до пеніциліну можуть убивати мікроорганізми. Він містить також фітонциди і бактерицидні речовини, тому в народній медицині використовується, як дезинфектор. А ще часник багатий на вітамін С.

4. Важливе застереження. Не можна пити гарячий чай із медом. Для організму мед перетворюється на отруту! У вулику середня температура 41 градус за Цельсієм. Якщо підвищити температуру меду більше за 45-50 градусів, його просто не можна вживати.

Тож лікуйтеся медом на здоров'я, але знайте, що додавати до чаю мед можна лише тоді, коли напій кімнатної температури.

За інформацією із сайту dniprowazirka.com.ua

Як лікуватися від застуди вагітним

Вагітні жінки, які занедужали на простудні захворювання повинні бути особливо обережними і з прийомом ліків. Їх повинно бути мінімум і обов’язково виписані за рецептами лікаря. Навіть народні методи у такому стані можна застосовувати далеко не всі і теж краще порадитися з лікарем. До списку дозволеного належить чай, морс, мінеральна вода без газу. Їх бажано пити з лимоном і у великій кількості. При кашлі полощіть горло,але не лужним розчином (содою), а відварами трав (ромашки, шавлії, евкаліпта, календули), можна робити інгаляції з цими травами. Чудовий відхаркувальний засіб – чай з листя мати-й-мачухи, листя подорожника і чорної смородини. Також від кашлю порятує сироп з цибулі.

Треба

цибулина середньої величини;

вода;

50 грам цукру.

Робимо

Вимийте цибулину середньої величини (у лушпинні), налийте води врівні з цибулиною і додайте цукор. Варіть на повільному вогні 30 – 40 хвилин, нехай охолоне, після чого процідіть і пийте по 1 чайній ложці 4 –5 разів на день, краще за 20 –30 хвилин до їжі.

Боремося із застудою народними методами

Боремося із застудою народними методами

Дітям до 4 років рецепти повинен виписувати лікар

Діти з 1 до 3 – 4 років хворіють досить часто, діти починаю активно  спілкуватися зі своїми однолітками, проводять багато часу на вулиці, через що можуть легко підхопити віруси. Підходи до лікування дітей такого віку різняться від методів, якими лікують старшу малечу. Самостійно їх лікувати небезпечно, тому краще відвідати лікаря.

Вдома полегшити стан дитини можна постійно провітрюючи кімнату, поїти трав’яними чаями та годувати легкою рослинно-молочною їжею. Можна знижувати температуру,  обтираючи дитину вологою губкою, змоченою у воді кімнатної температури.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...