КОЛОСИТЬСЯ ЗЕМЛЯ ПОЛТАВСЬКА СПОРТИВНИМИ ТАЛАНТАМИ

Головань А.Л. – голова обласної організації ВФСТ «Колос»

Фізична культура і спорт – це завжди краса, мужність, випробування сили волі, витривалості, прагнення до перемоги, до постійного вдосконалення. І коли ти пройшов нелегкий і тернистий шлях постійних тренувань, змагань, то вже в повсякденному житті неодмінно будеш сильнішим за примхи долі. Ось так і Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство „Колос”, яке за часи свого існування переживало і взлети, і падіння, і об’єднання з іншими товариствами, і знову відродження.

В 2010 році сільському товариству виповнилось 60 років. Пройдено нелегкий шлях від становлення до зрілості. В серпні 1950 року постановою Уряду на Україні було створено добровільне спортивне товариство „Колгоспник”, а в листопаді воно вже з’явилося і на Полтавщині. Пізніше, в 1964 році це товариство було перейменоване на „Колос” – символ сили і життя.На час свого зародження обласна організація налічувала 44 районних ради і 798 первинних колективів фізкультури.

Недаремно багато знаменитих спортсменів розпочинало свої перші кроки саме в сільській місцевості. Так, першу в історії золоту олімпійську медаль (1952 року) Україні принесла гімнастка, заслужений майстер спорту Радянського Союзу Ніна Бочарова, яка народилася в с. Супрунівка, Полтавського району. Пізніше олімпійською чемпіонкою з веслування стала заслужений майстер спорту СРСР Катерина Куришко, яка народилася на хуторі Теплому поблизу с. Веприк, Гадяцького району. З Полтавського „Колгоспника” почав свій зоряний шлях у великий спорт учасник ХХ Олімпійських Ігор у Мюнхені, учень Покровсько-Багачанської середньої школи Хорольського району, Борис Оніщенко, який здобув на цих Іграх золоту медаль з сучасного п’ятиборства.

У 1986 році усі спортивні товариства були реорганізовані в одне товариство профспілок і сільське населення залишилось практично викинутим на узбіччя із великого фізкультурно-спортивного шляху країни. Завдяки ветерану сільського спорту Володимиру Івановичу Рубану в 1990 році на Полтавщині було відроджено товариство „Колос”.

Багато було зроблено й досягнуто нашими попередниками, але ВФСТ «Колос» не зупиняється на цьому, постійно розвивається, працює за новими напрямками, намагається залучити до спорту якнайбільше сільського населення області.

В організаціях товариства «Колос» налічується 11 стадіонів, 5 спортивних залів, 853 спортивних майданчиків, з них 348 футбольних полів, лижна база та 1 кінноспортивна база. Основний напрямок діяльності нашого товариства – це розвиток масової фізичної культури серед сільського населення. В товаристві ми зберігаємо традицію проведення різноманітних змагань і намагаємось втілювати в життя нові.

Здійснюється реконструкція стадіонів у Великій Багачці, Пирятині, Решетилівці, Кобеляках, Оржиці, спортивного комплексу в Козельщині, гірськолижної бази в с. Стасі, Диканського району. В с. Розсошенці, Полтавського району побудовано сучасний спортивний комплекс з майданчиками зі штучним покриттям для міні-футболу і тенісу.

Все це дає можливість нинішньому поколінню сільських спортсменів перейняти приклад ветеранів і зробити вагомий внесок у розвиток спорту і оздоровчої роботи на Полтавщині. Багато уваги приділяє товариство розвитку фізкультурно-масової роботи серед сільського населення.

Стали вже традиційними проведення чемпіонатів товариства з шахів, шашок, настільного тенісу, волейболу (чоловіки і жінки), міні-футболу, армспорту, гирьового спорту, важкої атлетики, спартакіад серед колективів фізкультури сільських рад на «Краще спортивне село Полтавщини», ветеранів сільського спорту, спартакіади „Мамо, тато, я – спортивна сім’я”. Започатковані спартакіади серед сільських голів та депутатів обласної і районної рад,серед керівників сільгосппідприємств,агрофірм і фермерських господарств.

Багато різноманітних змагань проводиться серед дітей різних вікових категорій. Кращі юні та дорослі спортсмени товариства беруть участь у суперфінальній частині Всеукраїнських сільських спортивних ігор. Є переможці та призери з гирьового спорту, футболу, шашок, настільного тенісу, перетягування канату, шахів, більярду.

За останні 5 років товариством підготовлено 198 кандидатів у майстри спорту України, 30 майстрів спорту, 10 майстрів спорту України міжнародного класу, 4 заслужених майстри спорту.

Що стосується рейтингу в області, то обласна ДЮСШ «Колос» вже три роки поспіль посідає перші місця з неолімпійських видів спорту. Найперспективнішими спортсменами в області з веслування на байдарках і каное зараз являються майстри спорту України міжнародного класу, неодноразові переможці і призери чемпіонатів України, Європи і світу серед молоді і дорослих Денис Камерилов, Едуард Шеметило, Роман Скорик (тренери Олег Камерилов і Тетяна Кострома). Добре себе зарекомендували і майстри спорту Олена Шокотько (третє місце на чемпіонаті світу серед юніорок), ДарʼяМотова (третє місце на чемпіонаті Європи серед юніорок і молоді).

Чемпіонами України серед молоді з легкої атлетики ставали вихованці обласної ДЮСШ «Колос», майстри спорту Сергій Лисенко і Антон Чепіжний(тренери Сергій Чепіжний і Юрій Щербак). Чемпіонками України серед дівчат є Ірина Шевченко (тренер Ю. Щербак) і Ольга Корсунь (тренер Василь Омельяненко).

Вихованці тренерів-викладачів з баскетболу Ігоря Юшка та Владислава Касяна (Лубенська ДЮСШ «Колос») стали бронзовими призерами чемпіонату України з баскетболу серед юнаків 1998 р. н. та являються багаторазовими чемпіонами області.

Я думаю, що не сказали свого останнього слова наші спортсмени з боксу і вільної боротьби. У них вже є досягнення на юнацькому і юніорському рівні України. Якщо ми їх збережемо в області, то вже через декілька років вони будуть захищати честь нашої держави на міжнародному рівні.

Юнацька і юніорська команди з армспорту вже кілька років непереможні в Україні. А в цьому році вже і доросла команда ввійшла до трійки найкращих. В 2013 році здобули право брати участь в чемпіонаті світу з армспорту серед дорослих – 3 чоловіка, юніорів і юніорок – 5 чоловік, юнаків і дівчат – 5 чоловік, ветеранів – один чоловік. Це вихованці тренерів Сергія Олійника, Артема Письмака, Валерія Срібного. Значні досягнення наших провідних спортсменів з армспорту на міжнародному рівні. Олег Дудко в 2011 році посів третє місце серед чоловіків на чемпіонаті світу, бронзовими призерами чемпіонатів Європи ставали Артем Письмак і Марина Шуліка. В 2012 році бронзовою призеркою чемпіонату Європи ставала Лілія Занько, серед юніорок Марина Шуліка і друге місце у Валентини Парагіної, срібним призером серед дорослих Артем Письмак.

Завдяки розвитку гирьового спорту в обласному товаристві «Колос» наша область впевнено вже багато років поспіль посідає перші місця в Україні серед дорослих, юніорів і юнаків, а наші заслужені тренери України Олег Мороз і Сергій Отисько в рейтингу кращих тренерів Федерації гирьового спорту України посіли відповідно перші і другі місця. Крім того, Олег Арсеньович Мороз був визнаний кращим тренером світу.

Заслужені майстри спорту Вʼячеслав Задорожний, Валерій Дромашко, Ігор Гавришко, Катерина Ваніна, майстри спорту України міжнародного класу Дмитро Назаренко, Олег Капшук, майстри спорту України Віталій Білоус, Сергій Силка, Руслан Срібний, Максим Гордійчук неодноразово ставали переможцями і призерами чемпіонатів України і світу.

Вихованці відділення спортивного танцю обласної ДЮСШ «Колос» (тренер вищої категорії Оксана Сідак) в минулому році посіли друге місце на чемпіонаті світу і виконали норматив майстрів спорту міжнародного класу.

Два останні роки обласна організація посідає перші місця з міні-футболу і футболу в рейтингу Центральної ради.

Базовим колективом у Полтаві являється аграрна академія. Завдяки ректору професору Аранчій Валентині Іванівні і завідуючому кафедри фізвиховання, професору Білодєду Анатолію Павловичу. Там створені чудові умови для занять і тренувань провідних спортсменів товариства.

Я думаю, що найближчим часом ми відновимо всеукраїнські змагання серед найсильніших спортсменів товариства з різних видів спорту. В планах нового керівництва це питання розглядається. В цьому році заплановані і Всеукраїнські змагання серед сільських, селищних голів, голів районних рад і їх заступників.

Дуже добре, що і обласна державна адміністрація, і обласна рада, управління з питань фізичної культури і спорту всебічно сприяють розвитку фізичної культури і спорту на селі. Зрозуміло, що без кваліфікованої роботи районних організацій ФСТ „Колос” неможливо добре організувати роботу всього товариства. Це, насамперед, організації Полтавського, Гадяцького, Кобеляцького, Миргородського, Глобинського, Новосанжарського, Кременчуцького, Оржицького, Лубенського та інших районів.

Сподіваємось, що разом за сприяння влади, бізнесу і місцевої громади ми зможемо підняти розвиток фізичної культури і спорту на новий більш якісний рівень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
120 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У 16 тисяч гривень оцінили збиток, який завдали державі внаслідок руйнування доріг під час перевезення великовагового транспортного засобу. Про це повідомляють у прокуратурі Полтавської області. Під час габаритно-вагового контролю одного із транспортних засобів працівники «Укртрансбезпеки» виявили факт перевезення вантажу із перевищенням вагових параметрів. При цьому перевізник не мав відповідного дозволу від Державтоінспекції або документу про внесення пл...
Пригоди
Учора, 20-го лютого до поліції зателефонував небайдужий полтавець, який повідомив, що за кермом автомобіля Opel Kadett, імовірно, перебуває п’яний водій. Близько 8-ій ранку на вулиці Сакко інспектори зупинили цю автівку. І дійсно помітили, що 48-річний водій має ознаки алкогольного сп’яніння. Тестер "Драггер", на якому погодився пройти перевірку керманич «Опеля», показав 2,59 проміле. При цьому допустима норма вмісту у алкоголю у крові має не перевищувати...
Кримінал
Вчора у Полтаві біля зупинки " Геофізика" сталося ДТП. Як наслідок - винуватець зник з місця події, а пішоход помер. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук речник поліції Юрій Сулаєв. Він просить відгукнутися свідків події: Раніше ми повідомляли : моторошне ДТП на Полтавщині: загинуло п*ятеро людей
Екологія
Столичний синоптик Наталка Діденко прогнозує зміну погоди , зумовлену холодним атмосферним фронтом, що йде до нас з Польщі: « - 21 лютого фронт принесе  мокрий сніг на Схід та північний схід. Дощ перейде у мокрий сніг, бо очікується зниження температури повітря. На решті території завтра - без особливих опадів, хіба що на Заході покапає невеликий дощ. У четвер почнеться похолодання. Ще несміливе, вдень передбачається близько 0-3 градусів морозу, це - перев...
Суспільство
14 березня відбудуться громадські слухання щодо проекту виконкому Полтавської міської ради про корегування тарифів на ритуальні послуги, які надає  ритуальна  служба  Полтави – КП «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування». У проекті рішення сказано, що діючі тарифи на ритуальні послуги, які були затверджені на виконкомі 8 серпня 2018 року наразі є збитковими і не покривають фактичних витрат підприємства на їх надання. “За період дії тарифів відбу...
Суспільство
20-го лютого у Полтавському апеляційному суді розглядають справу щодо арешту майна Наталії Саєнко. Нагадаємо, власниця кількох полтавських закладів ресторанного типу перебуває під домашнім арештом. 6-го листопада минулого року на своєму автомобілі «Мерседес» Саєнко збила 14-річного Артема Левченка. Юнак два місяці перебував у комі і помер на початку січня цього року. 9-го січня Октябрський районний суд Полтави відправив Саєнко під домашній арешт. А 8-го лю...
Суспільство
Перший рейс з Міжнародного аеропорту «Аеропорт-Полтава» до єгипетського міста Шарм-ель-шейх запланований на 26 березня 2019 року. Туроператори вже почали продаж квитків. Рейси до Шарм-ель-Шейха будуть регулярними. Літаки відправлятимуться щовівторка о 16.00 год. з Полтави. З червня вильоти будуть здійснюватися в четвер та неділю. Про це повідомив генеральний директор компанії Join Up Дмитро Сєроухов. «Ми оцінили можливості ринку. Потрібно впроваджувати вил...
Суспільство
Працівники «Полтававодоканалу» оперативно ліквідували аварію на водопровідній трубі на Олександра Бідного, 2.  Незручностей із водопостачанням під час ремонтних робіт мешканці не відчули.  Аварія сталася на сталевій трубі, діаметром 200 мм. Глибина її залягання – близько 1.8 м. – До нашої аварійно-диспетчерської служби вночі надійшов виклик від мешканців, що тут стався витік води з-під землі. Зранку наша бригада оперативно приступила до роботи. Швидко знай...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 118 повідомлень про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано: -    57 крадіжок -    8 шахрайств -    8 наркозлочинів -    1 ДТП:5 осіб загинули, 1 особа травмована. За добу в області померли 35 осіб, 1 смогубство. Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та поруш...