11 підприємств відстоюють честь Полтавщини на Всеукраїнському конкурсі

Завершився регіональний етап Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – «100 кращих товарів України» у 2013 році.

Цьогоріч у ньому взяли участь 19 підприємств нашої області, які представили на суд компетентного журі 23 види продукції та послуг. 4 жовтня в приміщенні ОЦЕВУМ відбулося урочисте нагородження переможців регіонального етапу конкурсу, в якому взяли участь заступник Полтавського міського голови Ольга Борисенко, генеральний директор ДП «Полтавастандартметрологія» Алла Миронова та директор Кременчуцької філії ДП «Полтавастандартметрологія» Руслан Каменєв.

Довідково: «100 кращих товарів..» - єдиний конкурс, що проводиться під патронатом Президента України. Він відрізняється від інших унікальною системою оцінювання, відповідно до моделі європейської ділової досконалості, яка передбачає, що підприємство спершу само оцінює свої досягнення, порівнюючи свою роботу з діяльністю конкурентів, які завоювали авторитет на ринку та довіру споживачів. Таким чином кожен конкурсант має реальний поштовх та стимул до самовдосконалення. Потім експерти регіонального рівня конкурсу ретельно перевіряють наявність усіх документів, які підтверджують інформацію, вказану в анкеті самооцінки (сертифікатів, якісних посвідчень, протоколів випробувань, санітарно-гігієнічних висновків тощо) та присвоюють конкурсанту відповідну кількість балів, за якими згодом і визначають переможців, лауреатів та фіналістів конкурсу. А вже незалежні експерти з різних регіонів України безпосередньо знайомляться з роботою підприємства, зокрема, вони мають можливість на власні очі пересвідчитися на скільки реальний стан справ відповідає задекларованому на папері. В залежності від побаченого, експерти мають право як присвоїти додаткові бали, так і навпаки, зняти певну їх кількість, якщо претендент на місце у сотні кращих явно «не дотягує» до цього почесного звання.

Загалом, із започаткуванням конкурсу (а його проводять вже десятий рік поспіль!), понад 8 тисяч українських підприємств спробували поборотися за право називатися найкращими виробниками вітчизняної продукції. За цей час багатьом із них вдалося стати відомими далеко за межами свого регіону, а то й України.

Переможці конкурсу матимуть можливість отримати престижну нагороду з рук керівників області та держави, протягом року використовувати логотип «100 кращих..» з рекламною метою для своєї продукції та послуг, увійти до спеціального каталогу, який буде розіслано у посольства, обласні та районні адміністрації, державні установи та усім учасникам конкурсу; взяти участь у престижній національній виставці, яка проходитиме в Українському домі, що у столиці, яку відвідують представники бізнесових кіл та центральних засобів масової інформації, іноземні делегації, керівники підприємств, міністерств та відомств та перші особи нашої держави.

Отже, цього разу підприємства Полтавщини крім фахівців ДП «Полтавастандартметрологія» оцінювали експерти з трьох областей України (Луганської, Волинської та м.Києва).

Оцінювання конкурсантів проводилося за багатьма критеріями. Це, в першу чергу, якісні показники і конкурентоспроможність продукції та послуг. Також враховувалася наявність на підприємстві системи управління якістю та системи управління безпечністю харчових продуктів (на харчових підприємствах), вивчалися протоколи випробувань продукції та досліджувалося метрологічне забезпечення виробництва. Цікавилися експерти і тим, чи наявний на підприємстві екологічний менеджмент, чи використовує воно енергозберігаючі технології тощо. Всього основних критеріїв оцінки продукції затверджено п’ятнадцять. Крім того, експерти загальнодержавного етапу конкурсу мають право надати кожному підприємству до 30 додаткових балів за додатковими критеріями оцінювання. Зокрема, лише в номінації «Продукція» таких додаткових критеріїв передбачено аж 26, в їх числі збільшення кількості робочих місць, зменшення травматизму, надання соціальних пільг персоналу, наявність гарантійного та сервісного обслуговування, застережні заходи проти фальсифікації та багато інших факторів, які мають неабияке значення як для задоволення потреб споживачів, так і для покращення умов праці та соціального захисту працівників цих підприємств, а отже й для поліпшення соціально-економічної ситуації в регіоні.

За доброю традицією найбільше виявилося бажаючих поборотися в номінації «Продовольчі товари». До змагання з якості долучилися аж 12 підприємств харчової галузі нашого краю, проте, лише 8 із них продовжать боротьбу на загальнодержавному рівні, в їх числі 3 виробники молокопродуктів.

Зокрема, багаторазовий переможець цього конкурсу - акціонерне товариство «Пирятинський сирзавод». Впродовж двох останніх років воно входило до «сотні кращих в Україні» з сирами твердими «Голландський брусковий» (у 2011 році) та «Левове серце» (у 2012 році), а нині представило на конкурс свою нову розробку: сир твердий «Вершковий» 50% жирності.

ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» теж неодноразово підтверджувало якість своєї продукції на різноманітних конкурсах. Цього разу воно змагається з сумішшю молочною сухою з пребіотиками та нуклеотидами для харчування дітей від 6-ти до 12-ти місяців «Малютка premium 2».

ТОВ «Решетилівський маслозавод» здобуло перемогу з маслом солодковершковим екстра 82,5% жиру.

Виробнику олії ТОВ «Амарант» (Лохвицький р-н) торік вдалося стати лауреатом Всеукраїнського змагання з якості, тож цього року його теж визнали гідним відстоювати честь області з олією соняшниковою нерафінованою невимороженою пресованою вищого ґатунку.

Крім того, відразу з двома видами соняшникової олії перемогу у регіональному етапі конкурсу здобуло ТДВ «Зіньківський комбікормовий завод»: а саме рафінованою, дезодорованою вимороженою (одержаною з пресованої) марки «П» та нерафінованою вимороженою (пресованою) першого ґатунку. Обидві продаються під торговими марками «Диканька» та «GARNA».

Вдруге поспіль вдалося перемогти у регіональному етапі конкурсу ПП «Амарант-Агро» (Лубенський р-н), яке спеціалізується на виробництві яєць курячих харчових.

Що стосується хлібопеків та кондитерів області, то цьогоріч гідними поборотися за право увійти до «сотні кращих в Україні» від Полтавщини визнано минулорічних фіналістів регіонального етапу конкурсу ПрАТ «Кобеляцький завод продовольчих товарів «Мрія», яке цього разу представило на конкурс пряники та ПП «Виробничо-торгову компанію «Лукас» (м. Кременчук), яка представила на конкурс круасанчик з начинкою «Білочка Лукас».

У номінації «Промислові товари для населення» перемогу на регіональному етапі конкурсу здобули СПД-ФО Коротич Сергій Васильович (Чутівський р-н) з виробами стіновими дрібноштучними бетонними, ТОВ «Ді-Стар» (м. Полтава) з кругом алмазним відрізним TURBO та ТОВ «Текстильна компанія «Традиція» (м. Полтава) з ковдрою стьобаною.

Крім вищезгаданих підприємств-переможців, у регіональному етапі конкурсу також взяли участь виробники молокопродуктів: ТДВ «Глобинський маслозавод» з сирами твердими «Екстра «Глобино» 45% жиру та «Звенигородський Глобино» 50% жиру і новостворене підприємство, яке тільки розпочало завойовувати ринок - ТОВ «Маслозавод «Заріг» (Оржицький район) із сметаною 20% жиру та кефіром 2,5% жиру.

Крім того, в числі цьогорічних учасників конкурсу лідер по розробці здобних новинок, без яких не обходиться жодне засідання обласної дегустаційної комісії, ПП «Хорольська механізована пекарня», воно представило відразу два види продукції: плетінку «Хорольську» та перепічку по-домашньому. А ТДВ «Миргородський хлібозавод» представив пряники заварні глазуровані з начинкою «Житнячок».

Що стосується виробників промислових товарів, то з їх числа у конкурсі також взяло участь ТОВ «Премагаз Кромшрьодер Україна» (м. Лубни) з лічильниками газовими МКМ V G6, G4.

У номінації «Товари виробничо-технічного призначення» за перемогу змагалися ПАТ «Склоприлад» (Лохвицький р-н) з аерометром для нафти типу АНТ та ПАТ «Кременчуцький колісний завод» з групою коліс до вантажних автомобілів та автобусів.

Лише один учасник подав заявку в номінації «Роботи та послуги, які виконують або надають у побутовій та виробничій сферах» - приватне підприємство «Гласс-Маркет» (м. Полтава), яке надає готельні послуги.

На жаль, не знайшлося бажаючих позмагатися і в номінації «Вироби народних художніх промислів».

Таким чином з 19 підприємств області 11 відтепер борються за почесне право потрапити до «сотні кращих в Україні» на загальнодержавному рівні. Безперечно, ні в кого не викликає сумнівів, що продукція, яка з гідністю пройшла таку складну систему відбору і оцінювання, є дійсно якісною і вартою уваги, вона поправу може конкурувати з кращими товарами з Європи.

Усі конкурсанти отримали дипломи та почесні нагороди, а на завершення дійства на них чекав подарунок від дитячих художніх колективів– святковий концерт.

РП
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
6 переглядів в лютому
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Перший рейс з Міжнародного аеропорту «Аеропорт-Полтава» до єгипетського міста Шарм-ель-шейх запланований на 26 березня 2019 року. Туроператори вже почали продаж квитків. Рейси до Шарм-ель-Шейха будуть регулярними. Літаки відправлятимуться щовівторка о 16.00 год. з Полтави. З червня вильоти будуть здійснюватися в четвер та неділю. Про це повідомив генеральний директор компанії Join Up Дмитро Сєроухов. «Ми оцінили можливості ринку. Потрібно впроваджувати вил...
Суспільство
Працівники «Полтававодоканалу» оперативно ліквідували аварію на водопровідній трубі на Олександра Бідного, 2.  Незручностей із водопостачанням під час ремонтних робіт мешканці не відчули.  Аварія сталася на сталевій трубі, діаметром 200 мм. Глибина її залягання – близько 1.8 м. – До нашої аварійно-диспетчерської служби вночі надійшов виклик від мешканців, що тут стався витік води з-під землі. Зранку наша бригада оперативно приступила до роботи. Швидко знай...
Кримінал
За добу в Полтавській області до поліції надійшло 118 повідомлень про злочинні посягання. Зокрема, за вказаний період зареєстровано: -    57 крадіжок -    8 шахрайств -    8 наркозлочинів -    1 ДТП:5 осіб загинули, 1 особа травмована. За добу в області померли 35 осіб, 1 смогубство. Нагадуємо номери телефонів, за якими Ви маєте можливість повідомляти інформацію щодо місця перебування зниклих людей, а також - відомі Вам обставини вчинення злочинів та поруш...
Кримінал
Учора, 19-го лютого, прокуратура Полтавської області разом із податківцями провела обшуки на території Полтавської та Кіровоградської областей. Обшуки проводили у рамках кримінального провадження за фактом незаконного виготовлення лікеро-горілчаних виробів. Під час обшуку вилучили 9 тон конфіскату, а також наркотики, зброю та гроші у сумі понад півмільйона гривень. У прокуратурі області повідомили, що фальсифікат виробляли, змішуючи спирт, ароматизатори та...
Суспільство
Питання, винесені на порядок денний виконкому стосувалися , зокрема, встановлення тарифів на теплову енергію, організацію капітального ремонту 3 міської лікарні, тощо. Серед іншого, члени виконкому ухвалили рішення щодо виділення коштів за Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтава «Турбота». Згідно з ним 3 мільйони 546 тисяч 900 гривень виплатять  соціально незахищеним категоріям населення. Начальник управління звернень...
Суспільство
19лютого 2019 року у сервісних центрах МВС стартував проект «Таємний клієнт».  Завдяки йому громадяни зможуть відкрито перевірити роботу державної структури та вплинути на хід розвитку реформи щодо покращення  сервісу.  « - Нам важливо отримати незаангажовані відгуки як спеціально підготовлених перевіряючих, так і пересічних громадян, чути думку громадян, адже хочемо будувати довіру між установою та суспільством» – зазначив начальник регіонального сервісно...
Кримінал
Нагадаємо, Аварія сталася близько 18-ї години 19-го лютого на 188 км  автодороги Київ – Харків, поблизу села Пишне. Мікроавтобус «Volkswagen» , рухаючись у сторону Харкова до Запоріжжя з Варшави, не впорався з керуванням і допустив наїзд на металевий відбійник. Унаслідок зіткнення автомобіль виїхав за межі проїжджої частини і перекинувся. У мікроавтобусі перебувало 6 осіб.  Унаслідок ДТП 3 осіб загинули на місці події, ще двоє - померли у лікарні. Померлим...
Суспільство
Завдяки розблокуванню роботи Міністерства охорони здоров'я України вже підписано накази щодо розподілу вакцин проти поліомієліту, кору, паротиту і краснухи - найближчим часом вони будуть доставлені в медзаклади. Також в регіони відправляються ліки за більш ніж 10 напрямами державних закупівель. Серед них - препарати для дітей і дорослих онкохворих, пацієнтів, що хворіють на гепатити, мукополісахаридоз, гемофілію, серцево-судинні недуги. У регіони доставлят...
Кримінал
Учора, 19-го лютого, у Миргородському районному суді винесли вирок у справі вбивства депутата від партії «Свобода» Олега Супруненка. Відео із зали засідань Миргородського суду розмістило на своєму Ютуб-каналі UA: Полтава. Нагадаємо, 29-річного Олега Супруненка в ніч на 12 липня 2017-го року побили арматурою четверо людей у масках. Від отриманих важких травм чоловік впав у кому і через 26 днів помер. У Олега залишилися дружина та маленький син. За організа...