• Головна
  • Новонароджена, яку знайшли на смітнику в Полтаві, скоро отримає ім’я та шанс мати родину
17:07, 2 жовтня 2013 р.

Новонароджена, яку знайшли на смітнику в Полтаві, скоро отримає ім’я та шанс мати родину

Нині дівчинка знаходиться дитячій лікарні Полтави, куди її доправила «швидка», вже не в реанімації, а у відділенні патології новонароджених.

Нагадаємо, дитину знайшли перехожі у сміттєвому баку, зателефонували до міліції та «швидкої», що й урятувало крихітці життя. Спочатку добитись від лікарів коментарів, у якому стані дитя, було неможливо.

Вага малечі – 3400. Вона гарненька, виглядає доношеною дитиною. Одягу, як кажуть лікарі, їй вистачає. Та й небайдужі полтавці, які прочитали в інтернеті про викинуту дівчинку, привозять одяг, засоби догляду за дитиною. Якраз останніх треба чимало, адже таких діток у відділенні  кілька. Від них відмовились батьки, щоправда в більш гуманний спосіб.

– Учора одна полтавка привозила комбінезончики, повзунки, мами, які тут лежать у відділенні з дітками, також казали, що віддадуть дівчинці одяг, який малий уже на їхніх, – розповідає медперсонал.

Як розповів Степан Вернигора, заступник головного лікаря дитячої лікарні, у його практиці це перший випадок, коли дитини у такий страшний спосіб намагались позбутись.

– Я працюю в дитячій лікарні більше 20 років, то така жорстокість трапляється уперше, – говорить лікар. – Бувало, що залишали дітей біля лікарень, під пологовими будинками, тобто там, де нададуть допомогу, урятують, але щоб у смітник…

Як згадує  Вернигора, на початку 2000-х років у дитячій лікарні за рік було до 50-60 відмовних дітей. Останні роки їх 10-15.

– Це завдяки виплатам на дитину, які президент і уряд запровадили, – констатує лікар, – мами рідше стали відмовлятись від малят. Адже навіть мати-одиначка може прогодувати дитя на гроші від держави, раніше безгрошів’я часто ставало причиною відмови від новонародженого. Нині залишають у лікарнях лише дітей із важкими вадами. Дуже рідко здорових.

У маленької після реєстрації з’явиться шанс знайти тата й маму

Маленька полтавка поки без імені, як скоро її назвуть, лікарі не кажуть.  Зазвичай це робить служба у справах дітей того району, де знайшли маля, тобто Октябрського району.

– Згідно із чинним законодавством, реєструє, дає ім’я, прізвище та по-батькові служба у справах дітей, – розповідає Ірина Науменко, завідувач цією службою Октябрського району. – Після отримання малям свідоцтва про народження ми ставимо на облік дітей для усиновлення. В першу чергу мають право усиновити дитину ті, хто чекають у черзі на усиновлення маленьких дітей (новонароджених і до 3 років) саме з Октябрського району. Якщо ж за місяць ніхто з Октябрського району не побажає усиновити дівчинку, то вона буде на обліку в області, тобто жителі області матимуть шанс стати батьками для малечі.

Скоро, після того як матиме ім’я та документи, маленька поїде до Кременчуцького будинку дитини, чекатиме, можливо, хтось побажає взяти крихітку в родину. Адже здорових діток у лікарнях довго не тримають.

Може, дівчинку назвуть Анею, журналіст чула таку версію, але це лише один із варіантів. Поки це достеменно невідомо.

Так званого «вікна життя», як у інших містах України, в Полтаві немає. У такому вікні мами можуть залишати дітей, якщо уже іншого виходу не бачать. Зазвичай ці «вікна життя» існують при лікарнях, пологових будинках. Вікна життя діють у Львові,Тернополі, Луцьку, Києві, Одесі.

У Полтаві працюють із мамами, які мають намір відмовитись від немовляти, жінку умовляють не робити цього, надають психологічну підтримку та допомогу.

Матір дитини міліція нині шукає. Відпрацьовують усі жіночі консультації, крім того перевіряють студентів, про це розповів Віталій Ємець, керівник Полтавського міського управління міліції.

Знайти жінку, яка прирекла своє дитя на смерть, – для правоохоронців справа честі.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...