• Головна
  • Всесвітній день серця: постав запитання Міністру охорони здоров’я
12:00, 30 вересня 2013 р.

Всесвітній день серця: постав запитання Міністру охорони здоров’я

Напередодні Всесвітнього дня серця, який, з ініціативи Всесвітньої федерації серця, з 2000 року щорічно відзначається в останню неділю вересня, відбулася відео-конференція «Запитай Міністра».

До он-лайн режиму із центральною студією у Міністерстві охорони здоров’я приєдналося 10 регіонів України, в тому числі і полтавська аудиторія. Медична спільнота, пацієнти і просто перехожі у мобільних точках мали змогу поставити свої запитання Міністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій і головному спеціалісту МОЗ України зі спеціальності «Хірургія серця і магістральних судин», професору Борису Тодурову.

У вступному слові Раїса Василівна зазначила, що серцево-судинні та судинно-мозкові захворювання — одна із найважливіших медико-біологічних та соціальних проблем в Україні. Вони посідають перше місце в структурі поширеності і зумовлюють майже дві третини усіх летальних випадків та третину причин інвалідності. Більше того, ці захворювання визначають тривалість та якість життя населення. «Тому необхідно визнати, що зниження смертності від серцево-судинних захворювань – це проблема не лише охорони здоров’я, а й соціальна проблема всього суспільства, усієї держави. Вирішення цієї проблеми можливе завдяки реалізації загальнодержавних заходів за участю всієї спільноти, а також за фінансування профілактичних програм і програми зміцнення здоров’я. Міністерством охорони здоров’я України протягом 2012 року, з урахуванням основних положень і пріоритетів зазначеної політики, кращих зразків міжнародного досвіду у сфері охорони здоров’я та відповідно до Концепції Загальнодержавної програми «Здоров’я-2020: український вимір» підготовлено проект відповідної Програми, яку на сьогодні підтримано Урядом», - зазначила Раїса Богатирьова.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, повідомив: «Одна з ініціатив Міністерства охорони здоров’я України - пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, за підтримки Президента України Віктора Федоровича Януковича зараз реалізується на Полтавщині. Тобто хворі можуть придбати ліки за доступними цінами і суттєво заощадити кошти, якщо звернуться до лікаря і отримають рецепт. Так, з початку 2013 року в області хворим на артеріальну гіпертензію виписано понад 550 тисяч рецептів, реалізовано через аптечну мережу - понад 250 тисяч рецептів і вже більше 190 тисяч пацієнтів отримали лікарські засоби з частковим відшкодуванням їх вартості».

Окрім он-лайн спілкування з Міністром, в рамках Всеукраїнського тижня серця, у містах та районах області відбулися інші тематичні акції: усім охочим безкоштовно вимірювали артеріальний тиск, волонтери акції розповсюджували інформаційно-освітню літературу, розповідали про запобігання факторів ризику артеріальної гіпертензії та нагадували мешканцям Полтавщини про важливість своєчасного звернення до лікаря і ведення здорового способу життя.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...