• Головна
  • Відверта дискусія навколо європейського вибору
09:21, 27 вересня 2013 р.

Відверта дискусія навколо європейського вибору

Експерти, представники громадськості та журналісти схрестили вістря поглядів на процес євроінтеграції України в рамках ток-шоу «Відверто про…», що відбулося на телеканалі «Лтава». В центрі обговорення опинилися очікувані переваги та можливі ризики підписання угоди про асоціацію з ЄС, кроки Президента України Віктора Януковича до утвердження України як вагомого суб’єкта геополітики, продемонстровані ним останнім часом.

Заступник начальника управління інвестиційної діяльності та міжнародного співробітництва Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Юрій Пасько зазначив: «Курс на євроінтеграцію був прописаний в основних засадах внутрішньої та зовнішньої політики, і Вільнюський саміт має стати певним підсумком. Всі вимоги ЄС до України послідовно виконуються». Він прогнозував поступове захоплення європейських ринків українськими товарами. В ході дискусії навели приклад екологічних сільськогосподарських підприємств Полтавщини, які вже вийшли на європейські ринки і їхня продукція має попит.

Економіст і громадський діяч Вадим Штефан наголосив: «Євросоюз дуже зацікавлений в Україні, і навпаки. Ми розглядаємо одне одного як взаємні ринки збуту продукції». Редактор Інтернет-видання «Полтавщина» Ян Пругло додав: «Євросоюз захищає своїх виробників. Нам треба заходити на європейський ринок не з сировиною, а з високотехнологічною продукцією».

Щодо стосунків з Росією, то всі виявили розуміння важливості партнерства з північним сусідом. Засвідчила це і поїздка Прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Астани на засідання Вищої ради країн Митного союзу.Україну, як висловився керівник російської громади в Полтавській області Віктор Шестаков, можуть очікувати «економічні і політичні ускладнення, але не на рівні катастрофи», бо братні народи завжди здатні порозумітися.

Що дасть підписання угоди про асоціацію в перспективі, окрім торговельного позитиву? Насамперед, зміни в правовій системі, у виборчому законодавстві, стверджує начальник  головного управління юстиції у Полтавській області Тетяна Колотілова. Вона передбачає, що зростуть стандарти вимог громадян до влади. А щодо проведення референдуму про вступ до ЄС, то Тетяна Колотілова має сумніви в обізнаності людей з темою, що не сприяє вирішенню такого складного питання.

Депутат обласної ради Тетяна Устименко закликала не «лякати одне одного різними жупелами», вірити в успіх і бути оптимістами на шляху в «європейську сторону».

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...