• Головна
  • Деяких українців залишать без допомоги при народженні дитини
17:39, 24 вересня 2013 р.

Деяких українців залишать без допомоги при народженні дитини

Молодим батькам скоро доведеться збирати купу довідок, щоб довести, що вони – “благополучні”.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №3205 про внесення змін до закону про державну допомогу сім’ям з дітьми, згідно з яким сім’ям, які не забезпечують належних умов для повноцінного утримання та виховання дітей, обмежать, або взагалі скасують, право на отримання держдопомоги при народженні дитини.

Як пише в пояснювальній записці автор документа депутат Балога, допомогу, яку виплачує держава при народженні дитини, стала для деяких сімей способом заробітку:

– Такими матерями народжується дитина, протягом часу виплати допомоги вона перебуває в родині, а після припинення виплати від таких дітей відмовляються, батьківські обов‘язки по відношенню до них не виконуються.

Законопроектом пропонується видавати допомогу на дитину на підставі свідоцтва про народження і «виданої в установленому порядку довідки про забезпечення належних умов для повноцінного утримання раніше народжених дітей». Форму довідки та порядок її видачі пропонується затверджувати Кабміну. Поки невідомо, якої форми буде довідка.

Як зазначено у законопроекті, припинення допомоги відбувається у кількох випадках, в тому числі і через «нецільове використання коштів і незабезпечення отримувачем допомоги належних умов для повноцінного утримання та виховання дитини або незабезпечення ним таких умов щодо інших своїх дітей чи дитини. Повноцінне утримання та виховання дітей повинно включати в себе забезпечення необхідним житлом, харчуванням, одягом, регулярне відвідування середніх навчальних закладів, проведення регулярних медоглядів та інше».

У разі припинення виплати держдопомоги недобросовісних батьків не обов’язково позбавлятимуть батьківських прав.

Зараз, при народженні першої дитини держава виплачує 29 тисяч 160 гривень, на другу – 58 тисяч 320 гривень, на третю і кожну наступну – 116 тисяч 640 гривень. З них 9 тисяч 720 гривень батьки отримують одразу, решту суми рівними частинами щомісячно.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...