• Головна
  • Прокуратура Полтавщини домоглася звільнення посадовців-корупціонерів
10:31, 24 вересня 2013 р.

Прокуратура Полтавщини домоглася звільнення посадовців-корупціонерів

За поданнями прокуратури Машівського району, внесеними головам двох сільських рад, секретарі цих органів місцевого самоврядування звільнені з роботи.

Обставини: за результатами розгляду протоколів про адміністративні корупційні правопорушення у лютому та квітні нинішнього року постановами Машівського районного суду за ч.1 ст.172-2 КУпАП до адміністративної відповідальності були притягнуті 2 секретарів сільських рад цього району.

«Секретарі під час тимчасового виконання повноважень сільських голів одноосібно, без погодження сесією ради, преміювали себе, що порушувало вимоги чинного законодавства», - розповідає прокурор Машівського району Павло Петров.

За його словами, після рішення суду, який визнав їх винними і призначив покарання у вигляді штрафу, секретарів мали б звільнити із займаних посад відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». Проте цього зроблено не було.

«У зв’язку з тим, що рішеннями сесій сільських рад питання про звільнення вищезгаданих осіб було відхилено, і вони продовжували працювати, головам цих сільрад прокуратура внесла подання з вимогою усунути порушення чинного законодавства», - зазначає прокурор району.

За результатами розгляду документів прокурорського реагування протиправні рішення сесій скасовані.

Довідково: відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, яких притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, пов’язані з порушенням обмежень, передбачених цим законом, підлягають звільненню з відповідних посад у триденний строк із дня отримання органом державної влади, органом місцевого самоврядування, підприємством, установою, організацією копії відповідного судового рішення, яке набрало законної сили, якщо інше не передбачено законом.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...