• Головна
  • Пархоменко вибрав 5 гранітних каменів для майбутнього меморіального знака в Полтаві
09:31, 24 вересня 2013 р.

Пархоменко вибрав 5 гранітних каменів для майбутнього меморіального знака в Полтаві

У Полтаві  по вул. Пушкарівській на території парку біля меморіалу «Скорботної матері» планують спорудити меморіальний знак на місці масових розстрілів та захоронень полтавців та військовополонених років Великої Вітчизняної війни. У п’ятницю, 20 вересня, заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко особисто їздив до кар’єру та вибрав 5 гранітних каменів для майбутнього меморіального знака.  Про це посадовець повідомив сьогодні під час прес-конференції в ОКІА Новини Полтавщини.

«Вибрали ми 5 гранітних каменів. Один  -  найбільший. На ньому буде напис про те, що на цьому місці покояться розстріляні у роки Великої Вітчизняної війни. Ще 4  -  менші за розміром камені символізуватимуть пам’ять про дітей, євреїв, військовополонених та людей, які знаходились у психлікарні», – розповів Пархоменко.

Після установлення пам’ятного знаку побільшає на одне місце, куди  приходитимуть люди і схилятимуть голови перед могилами предків.

«Пам’ять повинна жити у серці кожного свідомого громадянина, і це буде таке місце, де полтавці схилятимуть голови перед могилами наших предків», – сказав Пархоменко.

Він нагадав, що на цьому місці у роки Великої Вітчизняної війни з вересня 1941 по вересень 1943 року існував концентраційний табір Дулаг-151 та пересильний табір Дулаг-205. За різними даними, число людей, які перебували  на території таборів сягало від 5 до 15 тис. осіб. За офіційними документами СБУ, у період окупації тут розстріляли до 23 тис. військовополонених та місцевих жителів. 

Нагадаємо, що в Полтавській області організовують цілу низку заходів з відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників. 

“Президент України Віктор Янукович видав Указ «Про заходи у зв’язку з відзначенням 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», яким передбачено привести у належний стан та упорядкувати місця поховань, пов’язані з увічненням пам’яті загиблих воїнів, підпільників, мирних жителів, які стали жертвами фашизму. На виконання доручення Президента України Віктора Януковича та на підтримку громади голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко дав доручення і  вивчити питання реконструкції парку Скорботної матері із встановленням меморіального знаку”, – зазначив Пархоменко.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...