• Головна
  • Сьогодні “Яндекс” святкує День народження
10:45, 23 вересня 2013 р.

Сьогодні “Яндекс” святкує День народження

Офіційно пошукову машину Яндекс анонсували на виставці Softool 23 вересня 1999. Серед основних відмінних рис yandex.ru на той момент були перевірка унікальності документів (виняток копій у різних кодуваннях), облік морфології російської мови (у тому числі і пошук за точною словоформою), пошук з урахуванням відстані (у тому числі в межах абзацу, точне словосполучення), ретельно розроблений алгоритм оцінки релевантності, що враховує не тільки кількість слів запиту, знайдених в тексті, але і “контрастність” слова (його відносну частоту для даного документа), відстань між словами, і положення слова в документі.

Буквально через два місяці, у листопаді 1997, Yandex дав відповідь на перший запит.

Сама компанія «Яндекс» утворилася у 2000 акціонерами CompTek – компанії, що створила і протягом довгого часу розвивала проект Яndex.

Головна відмінна риса Яндекса – можливість точної настройки пошукового запиту, що реалізована за рахунок гнучкої мови запитів.

Саме слово Яндекс придумали у 1993, а публічно його виголосили у 1996 і означало тоді не компанію і не пошукову машину, а технологію пошуку на власному сервері та морфологічну приставку до пошукової системи Altavista.com.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...