• Головна
  • З початку року в області викрито один факт використання дитини для жебрацтва
16:02, 20 вересня 2013 р.

З початку року в області викрито один факт використання дитини для жебрацтва

Втягнення у жебрацтво – це умисне схиляння неповнолітнього у будь-який спосіб до систематичного випрошування грошей, речей, інших матеріальних цінностей у сторонніх осіб, як самостійно неповнолітнім, так і спільно з дорослими особами.

Схиляння може проявлятися в підбурюванні або примушуванні неповнолітнього до самостійного заняття такою антигромадською діяльністю або в залученні його до участі у такій діяльності разом з дорослим.

Законом передбачено покарання для дорослих, які змушують дітей просити милостиню. В Україні це вважається злочином, а тому міліція тримає дане питання на постійному контролі.

За словами тимчасово виконуючого обов’язки начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей УМВС Полтавської області Ярослава Іванова, з початку року міліцією вжито ряд практичних заходів щодо протидії жебрацтву, особливо з використанням дітей.

«З початку року в області викрито один факт використання дитини для жебрацтва, - говорить Ярослав Михайлович, - в Новосанжарському районі громадяни повідомили про те, що по їхньому селу ходить жінка з дитиною, заходить в кожний двір та просить гроші, їжу, одяг тощо. Ми негайно відреагували на дане звернення та вжили заходів. Як виявилося, молода жінка приїхала до села з дитиною для того, аби жебракувати».

По даному факту було відкрито кримінальне провадження за статтею 150-1 «Використання малолітньої дитини для заняття жебрацтвом». Такий злочин карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же термін.

Шановні громадяни, якщо Ви стали свідком дитячого жебрацтва у Вашому місті чи селі – негайно повідомте про це в міліцію. Необхідно спільними зусиллями викорінити це ганебне явище в нашому суспільстві.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...