• Головна
  • Уперше в Полтаві створили серіал про війну
11:29, 17 вересня 2013 р.

Уперше в Полтаві створили серіал про війну

Учора у приміщенні Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» презентували багатосерійний документальний фільм «Між відступом і вторгненням», присвячений відзначенню 70-річчя визволення Полтавської області від німецько-фашистських загарбників.

За словами автора фільму Володимира Драпака, праця над картиною тривала майже рік. Він провів об’ємну роботу з архівами районів та області, працював із провідними істориками, сам же перечитав близько тисячі примірників літератури та посюжетно передивився близько сотні вітчизняних та закордонних фільмів.

«Сьогодні надзвичайно важлива подія у житті області та України загалом. Працюючи над цим фільмом, ми відкрили багато фактів, яких до сьогодні не знали люди, торкнулися надзвичайно болючої теми, яка уже роками на тілі нашого народу та держави», – сказав генеральний продюсер фільму, директор ДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко.

Сьогодні у приміщення телебачення ОДТРК “Лтава” презентували першу частину «Вторгнення», у якій 3 серії. Дві інші частини «Винуватці караються смертю» та «Перелом» на даний час монтуються, і для широкого загалу вийдуть до кінця цього року.

 «Перша частина «Вторгнення», у ній відображені події початку Великої Вітчизняної Війни до 13 жовтня 1941, коли Полтавщину повністю окупували німці. Проведена масштабна робота. Над фільмом працювали: автор сценарію – Володимир Драпак, режисер – Дмитро Стариков, оператори-постановники – Максим Стариков, Микола Янко, редактори – Лариса Темник, Анатолій Іванченко, Володимир Міщенко, генеральний продюсер – Микола Ляпаненко. Загалом десь 7-8 людей. Демонструватимемо для широкого кола глядачів, особливо хотілося б долучити до переглядів молодь. Під час його створення найбільше вражало те, як люди пам’ятають і можуть детально відтворити те, що відбувалося 70 років тому», – розповів Драпак.

Фільм побудований, в основному, на спогадах очевидців. Коштами допомогли з обласного бюджету.  

Коментарі

Оголошення
live comments feed...