• Головна
  • Замість сплати податків можна буде використовувати казначейський вексель
10:04, 17 вересня 2013 р.

Замість сплати податків можна буде використовувати казначейський вексель

Закон України від 04.07.2013р. № 407–VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо фінансових векселів», який набув чинності 3 серпня 2013 року, дозволяє за бажанням платника податків замість бюджетного відшкодування отримати казначейський вексель.

Сума ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету шляхом видачі фінансових казначейських векселів, поділяється на рівні частини. На кожну таку частину видається окремий фінансовий казначейський вексель із строком платежу один, два, три, чотири та п’ять років.

Надалі, крім пред’явлення векселя до оплати у відповідний термін, можна буде використовувати його для сплати інших податків а також будь-яких сум узгоджених грошових зобов’язань, сплачуваних до Держбюджету, але не раніше настання строку платежу, визначеного у векселі.

Бюджетне відшкодування ПДВ шляхом видачі фінансових казначейських векселів буде здійснюватись на добровільних засадах за умови подання заяви платниками податків до органів Міндоходів України.

Таким чином до 1 січня 2014 року органи, які здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів на підставі отриманого від відповідного контролюючого органу висновку із зазначенням суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню з бюджету, видають платнику податку, який подав до такого контролюючого органу заяву про обрання способу відшкодування з бюджету суми ПДВ шляхом отримання фінансового казначейського векселя, зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування шляхом видачі у строки, визначені п.200.13 ст.200 Податкового кодексу, фінансових казначейських векселів строком обігу до п’яти років з дохідністю на рівні 5% річних.

 

Коментарі

Оголошення
live comments feed...