• Головна
  • На Гадяччині в лісі працює краєзнавчий музей
13:05, 16 вересня 2013 р.

На Гадяччині в лісі працює краєзнавчий музей

У лісі, на території Бізвіднянського лісництва Гадяцького району, де в часи Великої Вітчизняної війни діяли два партизанські загони, нині силами місцевих жителів  створили краєзнавчий музей. Відвідувачі музею можуть побачити землянки, які нагадають про воєнні роки, піч-буржуйку, що обігрівала партизанів взимку та меморіальну дошку полеглим у боях.

За словами краєзнавця Івана Чайки, в 141-42 р.р. на цій території було 12 землянок. Нині реконструювали дві. В урочищі, де були партизани,  залишилися  тільки вириті котловани.

«Тут найбільше заліснена місцевість, тому в роки війни вона приваблювала партизанів. У Безвіднянькському урочищі діяли загони партизан Миргородського та Комишнянського районів. Неподалік біля озера були партизани Гадяцького району», – сказав Іван Чайка.

Сюди приїздять як місцеві жителі, так і з навколишніх сіл. Краєзнавці  проводять короткі екскурсії місцевістю та розповідають про дії партизанських з’єднань.

Довідково: Землянки військові, дерево-земляні споруди, призначені для розміщення особового складу військ, штабів і забезпечення їх побутових потреб в польових умовах.

Коментарі

Оголошення
live comments feed...