• Головна
  • Полтавців знову будуть приймати у місті – побратимі Ірондеквойт в США
15:33, 13 вересня 2013 р.

Полтавців знову будуть приймати у місті – побратимі Ірондеквойт в США

Полтавців знову будуть приймати у місті – побратимі Ірондеквойт в США

Через декілька днів представники Полтави відвідають з навчальною метою місто-побратим Полтави – Ірондеквойт у штаті Нью-Йорк. В цьому місті проживає багаточисленна українська громада, діє Українська Федеральна Кредитна Спілка. Учасниками програми від Полтавщини цього разу стали представники громадського сектору, депутатського корпусу Полтавського району, відділу у справах сім`ї та молоді Полтавської обласної державної адміністрації та міської бібліотеки. Мета подорожі – отримати знання з організації співпраці громадського сектора та державних органів влади, зрозуміти витоки громадянської активності американського суспільства.

Кожний з учасників має позитивний досвід роботи у сфері громадянського суспільства, досягнення у професійній сфері. Організацію і фінансування подорожі здійснює програма «Відкритий світ» уряду США. Програма була заснована Конгресом США в 1999 році з ініціативи двох видатних учених і суспільно-політичних діячів Росії та США: академіка Дмитра Сергійовича Лихачова та директора Бібліотеки Конгресу США др-а Джеймса Біллінгтона. У 2003 році програма була поширена на Україну. Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами шляхом надання можливості українським лідерам з різних галузей зустрітися зі своїми американськими колегами й обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань. До складу делегацій «Відкритого Світу» зазвичай входить п'ять учасників, що дозволяє зробити програму перебування в США більш насиченою та ефективною. Кожен з делегатів бере активну участь в обміні досвідом і знайомиться із реаліями життя американських колег. Від Полтави в Ірондеквойті вже побували бібліотекарі, вчителі, журналісти, лідери громадських організацій. Програма візиту складається індивідуально для кожної делегації з урахуванням інтересів і побажань учасників. У більшості випадків делегати зупиняються в американських родинах, що дозволяє їм ближче познайомитися з повсякденним і громадським життям американців. Приймаючі родини у свою чергу одержують можливість довідатися про Україну «з перших вуст» – від людей, що формують її новий вигляд. Саме так відбудеться і в Ірондеквойті, тільки мовного бар’єру майже не буде, бо українці Ірондеквойту ще досі плекають рідну мову. Також делегати матимуть зустрічі в мерії, вивчатимуть досвід громадських організацій, шкіл, бібліотек.

У Полтаві найбільш активною організацією, яка реалізувала спільні з американськими колегами проекти є Полтавський Ротарі-клуб. Організаторську роботу здійснює волонтерський комітет міст-побратимів Полтава-Ірондеквойт. Ініціатором партнерства у далекому 1992 році стала пані Тамара Денисенко, вона внесла великий внесок у розвиток відносин, за що відзначена почесними відзнаками міста Полтави. Пані Тамара Денисенко готова письмово відповісти на запитання преси з Полтави ( інфо Відкритого світу http://www.americancouncils.org.ua/uk/pages/13/ )

Коментарі

Оголошення
live comments feed...